Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy háztartást...

Miért mondják, hogy háztartást vezetni nem munka?

Figyelt kérdés

A lakást rendben tartani, mosni, vasalni, porszívózni, megfőzni minden nap/minden másnap, bevásárolni, háztartási kasszát kezelni, menüt írni, pénzt beosztani, kiadásokat vezetni, főleg, ha az embernek még más dolga is van mellette (egyetem és/vagy részmunkaidős állás).


Sokszor mire megfőzök, már nem is vagyok éhes. Aztán lehet rohanni a többivel.

Ha még ügyintézés is van, akkor a délelőttnek annyi.


És amikor ezt megmondom, megkapom "Örülj, hogy nincs mellé még 2-3 gyereked, akkor hogy rohannál..."


2019. ápr. 3. 14:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
91%
Én ezeket megcsinálom munka, hobbi, sport mellett is. Ja és nem, én sem vagyok nő.
2019. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
87%

Nem azzal van a gond, hogy a nők is szeretnének dolgozni, a munkában kiteljesedni.


Azzal van a gond, hogy nem ismerik el munkának. Nem ismerik el, hogy nem minden nő szeretne a munkában kiteljesedni, hanem van akinek az a kiteljesedés, hogy 3-4 gyereket vállal, neveli őket, vezeti a háztartást, stb és lófaszt nem kap érte.


Igenis ha valaki vállalja, hogy felnevel 3-4 gyereket, közben otthon főz, most takarít, járjon ugyanúgy támogatás, nyugdíj, fizetés(legalább minimálbér az államtól)


Az a baj, hogy nem választási lehetőséget adtak azzal a nőknek, hogy dolgozhatnak, hanem rákényszerítettek azokra is a munkát akik gyerekeket neveltek volna.


Ma már képtelenség 2nél több gyereket vállalni hiába akarják a nők, mert a férfi nem keres annyit, hogy egyedül eltartsa a családját, a nő meg egy zombi lenne 4 gyerek+háztartás+munka kombóval.


Nagyanyám 9 gyereket nevelt fel tisztességesen, mikor még a férfiak egyedül el tudtak tartani a családjukat, és nagyon boldog volt, teljesen meg volt elégedve az életével...

2019. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
11%

Azért, mert az nem munka.

Húzzál el egy szénbányába lapátolni a koxot napi 12 órában, azt majd utána tedd fel újra ezt a kérdést....

2019. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
94%
Ha egyedül élsz, akkor kevesebb a dolgod, ha pároddal élsz, akkor meg a munka megosztható. Ha meg olyan párt találtál, akinek büdös a munka, az csakis a te egyéni problémád.
2019. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
76%

Munkának munka, de azért annyira nem kell túltolni.

Nem kell naponta főzni, van ételrendelés. Porszívózni elég hetente egyszer.

Vasalni a mai ruhák 99%-át teljesen felesleges, mi vagy évente kétszer vasalunk.

Menüt írni, pénzt beosztani, kiadásokat vezetni... minek? Ez nem étterem, hanem egy háztartás. Anélkül, hogy bármiféle kiadást vezetnék, ezres pontossággal meg tudom mondani, mire mennyi pénz megy el.

Tehát gyakorlatilag a mosogatás az egyetlen napi feladat, a többi ritkább, vagy egyszerűen felesleges.

2019. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
41%
Jah meg ott a mosogatógép így 2k19-ben...
2019. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
95%
Olyan férjet kell választani aki besegít. Vagy rá kell szoktatni.
2019. ápr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
27%
az hogy ellátod magad, a családod, a környezeted, az tényleg nem munka. egyszerűen csak úgy hívják, hogy élet. Mikor kész vagy azokkal amiket felsoroltál, akkor vagy kb. 0-án. Onnan kezdődik a munka.
2019. ápr. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
24%

A 14. válaszolóval mélyen egyetértek. Van egy lakással bőven teendő, hát még egy házzal, de ez nem munka. Nyáron nyírni hetente a füvet, gyomlálni, locsolni, a tavasszal metszeni a fákat, na az már inkább.

Ezt a menüírást meg pénzbeosztást nevetségesen túlliheged, főzni több napra kell akkor vagy még olcsóbb időnként ételt rendelni, mert árban hasonló és megspóroltad a főzésre szánt időt is. Mosást elindítani kemény 3 perc, kiteregetni max 10, a porszívózást, felmosást, portörlést hétvégén egyedül egy 1.5 óra alatt lassú tempóban is röhögve meg lehet csinálni. Mosogatás újfent kb negyed óra. Akkor így miről beszélünk? Értem én, hogy szeretnél fontosnak tűnni, mennyi mindent megcsinálsz, de ezek totál alap dolgok, amit egy felnőtt ember beleiktat a heti rutinba. Ügyintézni sem mész naponta... Főleg gyerek nélkül azért tényleg hadd ne kelljen ezektől leborulni.

A napi teendő az 99%-ban a mosogatás és egy kis bevásárlás vacsorára valónak.

2019. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
43%

Azért mondják, mert irigyek, hogy neked "csak" azt kell dolgoznod, pedig de az is munka - csak sajnos manapság lenézik, nincs becsülete, sem fizetsége.


Szerintem is jobb volt, amikor a nők "csak" otthon voltak és gyerekeket neveltek, meg biztosították a férjüknek a nyugodt hátteret.


Meg lehet nézni, hogy hová fajult a mai világ, meg hogy milyen büszkén verik a mellüket a 12 órázók, hogy de ők még aztán vezetik a háztartást és ugyanúgy mindent megcsinálnak - ja, és a gyerekkel ki foglalkozik?!


Ja, majd neveli az állam meg a szomszéd néni vagy a bébiszitter.....


Közben depressziósok, kialvatlanok, tönkre megy a házasságuk, a gyerekük tojik a fejükre.


Hát, valóban büszkék lehetünk rájuk.


De a pénz nagy úr.

2019. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!