Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy háztartást...

Miért mondják, hogy háztartást vezetni nem munka?

Figyelt kérdés

A lakást rendben tartani, mosni, vasalni, porszívózni, megfőzni minden nap/minden másnap, bevásárolni, háztartási kasszát kezelni, menüt írni, pénzt beosztani, kiadásokat vezetni, főleg, ha az embernek még más dolga is van mellette (egyetem és/vagy részmunkaidős állás).


Sokszor mire megfőzök, már nem is vagyok éhes. Aztán lehet rohanni a többivel.

Ha még ügyintézés is van, akkor a délelőttnek annyi.


És amikor ezt megmondom, megkapom "Örülj, hogy nincs mellé még 2-3 gyereked, akkor hogy rohannál..."


2019. ápr. 3. 14:17
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám példáját hoznám fel. Dolgozott, mellette főzött, mosott(kézzel), mosogatott(kézzel), vasalt, minden egyéb házimunkát megcsinált, rendben tartotta és folyamatosan kapálta a virágoskertet, szőlőt, veteményes kertet, ellátta az állatokat(csirke, tyúk, nyúl, kacsa, disznó), szezonális dolgokat (erdőre járás, fa hordás, tüzelés, veteményezés, megtermelt zöldségek, gyümölcsök leszedése, lekvárok és befőttek elrakása...)

És még bőven sorolhatnám. Mellette felnevelt 3 gyereket. Mégsem hisztizett, mert tudta, hogy meg kell csinálnia. És ami a legviccesebb, hogy én úgy vettem észre, hogy annak esik jobban nehezére a házimunka (mint alap tevékenység) elvégzése, aki panelban lakik, a kertesházas hozzá szokik. Tisztelet a kivételnek.

2019. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

"Szerinted 10-15 alsóneműt és 20 pár zoknit mennyi idő kiteregetni?


Hát nem 5 perc."


Tényleg nem kötekedés, én egyedül élek, pont ezért nem minden hétvégén mosok fehéret, hanem ha összejön mondjuk 20-25 bugyi plusz ahhoz megfelelő mennyiségű zokni, és elég hamar megvan a teregetés. Nem mértem még, de legközelebb fogom.

2019. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
A szavakon tényleg nem érdemes lovagolni, pláne hogy több nyelv van a világon. Blow job, magyarul szopás, benne van a job, munka szó... mondjuk mire ezt leírtam, rájöttem, hogy tényleg nem hobbi vagy vakáció. 😆
2019. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!