Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy háztartást...

Miért mondják, hogy háztartást vezetni nem munka?

Figyelt kérdés

A lakást rendben tartani, mosni, vasalni, porszívózni, megfőzni minden nap/minden másnap, bevásárolni, háztartási kasszát kezelni, menüt írni, pénzt beosztani, kiadásokat vezetni, főleg, ha az embernek még más dolga is van mellette (egyetem és/vagy részmunkaidős állás).


Sokszor mire megfőzök, már nem is vagyok éhes. Aztán lehet rohanni a többivel.

Ha még ügyintézés is van, akkor a délelőttnek annyi.


És amikor ezt megmondom, megkapom "Örülj, hogy nincs mellé még 2-3 gyereked, akkor hogy rohannál..."


2019. ápr. 3. 14:17
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
44%

"Nekem az a véleményem, hogy, nagyon jó, hogy kb. 100 éve elkezdték kiharcolni a nők, hogy ők is dolgozhassanak, de igazából jól meg is szívtuk ezzel, mert a napi 8 óra munka mellett elvárás maradt a háztartás is"

Te, figyelj, melyik régi modellt vágyod vissza?

- falusi: dolgozol a földeken, napi tíz óra kapálás, és emellett látod el az otthoni teendőket, esetleg elmész cselédlánynak a városba,

- városi szegény: elmész mosónőnek vagy gyári munkásnőnek, emellett látod el az otthoni teendőket,

- városi gazdag: cseléded és szakácsnőd van, csak a gyerekeiddel kell törődnöd, de ehhez kb. a népesség felső 5%-ába kell tartoznod.

Mert az addig oké, hogy ábrándosan beleképzeled magad a száz évvel ezelőtti felső réteg életébe, én is szeretnék az ókori Egyiptomban élni, ha magas rangú papnő lehetnék, csak éppen ha egy időgéppel visszapottyannánk oda, 95% az esélye, hogy nem épp a felső osztályba tartoznánk.

2019. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
51%

Hát anyámék egy szobába nőttek fel és nem voltak gazdagok, de mégis boldogok, mert mindenük megvolt, ami kellett és főleg sok szeretet, mert nagyanyám háztartásbeli volt, nagyapám meg szakmunkás, de szépen dolgozott és szépen is éltek.


3 gyereket neveltek fel békességben és egyszerűségben, de tiszta, normális körülményeket biztosítva.


Házasságuk példaértékű volt a számomra és boldogan éltek, amíg meg nem haltak.


Én visszasírom azt a kort, mert bár nem volt se ájfon, se kocsi, se luxus, de minden olyan megvolt, amire egy normális embernek szüksége van és ez a szeretetteljes család, meg a napi betevő.....

2019. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
12%
Látom, jó sok háziasszony jár ide unatkozni :D
2019. ápr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
71%

Azért mondják, hogy nem munka, mert alapvetően ez az emberek számára amúgy is elvégzendő feladat. Egyedülálló 30 éves férfiként is "háztartást vezetek", főzök, mosok, takarítok magamra munka és hobbi mellett is.


Én nem azt mondom, hogy nem munka, de azért sokan eltúlozzák a feladatokat.


A "lakást rendben tartani" mindig is kellett mindenkinek. És még csak azt sem mondhatjuk, hogy fél évente újra kellene meszelni, mint az őseinknek. Ráadásul az emberek többsége 40-50 m2 lakásokban vagy 100 m2 házakban él, azért nem a Fehér házat kell kiseperni.


Mosást sem nevezném ma már munkának. Azért nem kézzel kell a folyón súrolni, csak bedobod a gépbe, tekersz 2 gombot és kiteregetsz. 10 percet vesz igénybe. Vasalni szintén nem kell naponta.


Porszívózás is heti rendszerességgel pár perces művelet, mosogatás szintén napi rendszerességgel 5-10 perc.


Bevásárolni szintén minden embernek kell. Azért ez sem az a szint manapság, mint régen amikor vágni kellett a disznót, tyúkot. Minden sarkon van egy áruház ahol minden megtalálható. Meg amúgy is, egy bevásárlás heti 1 vagy havi 1 alkalom, ezek mellett a napi apróságok 10-15 perc alatt megvannak.


A pénz beosztás, kiadás vezetés meg aztán minden, csak nem munka. Persze, jó dolog, de ez inkább "kialakul". Azért átlag családi pénzügyeket levezetni nem olyan mint 100 milliárdos bevételű cégnél a negyed éves pénzügyi zárás. Ez is maximum napi 5 perces művelet. Plusz ha az embernek van alapvetően némi pénzügyi kultúrája és józan esze akkor mindig tudni fogja, hova megy a pénze.


Ügyek intézése szintén ugyanaz a dolog amit nem kell napi feladatként végezni és szintén el kell végeznie mindenkinek, szegénynek, gazdagnak egyaránt.

2019. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
80%

Nekem ez a "háztartást vezetni" olyan hatalmas nagy dolognak hangzik, mintha egy Downton Abbey-féle birtokon kéne 10 kertészt, 20 szobalányt meg 30 fős konyhai személyzetet összeegyeztetni naponta.


Nem azért, én sem szeretem, de muszáj. De az, hogy ma bedobok egy mosást, holnap meg felporszívózok, nem "háztartás vezetés", hanem a dolgom, mivel lakásban lakom.

2019. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy azt vettem észre, hogy azok értékelik ennyire túl ezeket a mindennapi dolgokat, akiknek túl sok szabadidejük van, és így próbálják meg hasznosnak beállítani magukat.


Munkanélküli, alkoholista apám volt erre a tökéletes példa.


Reggel már az volt a téma, hogy mi legyen az ebéd, szép komótosan megcsinálta délig. Utána mi legyen a vacsora, elment boltba, kocsmába és el is ment a nap. Vagy mikor jött azzal, hogy alig lát ki a munkából, mert még a füvet is le kell nyírni az állatokat (tyúkok...) is etetni kell.


Ugyanezeket egy átlagos ember is megcsinálja. Annyi különbséggel, hogy átlagos embernek mellette van évente 200 ledolgozott munkanapja, az ő feladatait meg össze lehetne sűríteni évi 20 napba.

2019. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
80%

"Azért, mert az nem munka.


Húzzál el egy szénbányába lapátolni a koxot napi 12 órában, ..."


Mondtad már a háziorvosodnak is, hogy az nem munka, amit ő végez? xD

2019. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
33%
#27 azért ez nem teljesen jó hasonlat... orvosnak lenni szellemileg kemény meló, szenet lapátolni fizikailag az, de porszívózni mondjuk egyik se...
2019. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
70%

Én képes vagyok 1 szobát 1 teljes napig takarítani.


Munka mellett nem hiszem,hogy olyan alaposak az emberek:)

Vannak,akik látszat takarítást végeznek,mások meg minden kitakarítanak alaposan.

Kérdés kinek mire vagy igénye,ideje.


Sok helyen ahol jártam életem során elég sok mocskot láttam.


Én egyébként a minimális berendezés híve vagyok.

Tehát legyen kevés és könnyen tisztán tartható bútor,lehetőleg minél kevesebb szőnyeg.

A szekrényeken ne legyenek polcok,porfogókkal.

2019. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
59%

A helyzet az, hogy attól, hogy még gyereked van, ugyanúgy meg kell ezt csinálni, csak akkor már tovább tart rendet rakni, többet kell mosni, több félét kell akár főzni és macerásabb a bevásárlás (úgy menj, hogy a gyerek bírja, előtte egyen igyon peluscsere stb minden és sietni kell haza a következő etetésre vagy mert a nagyobb gyerek hisztis)


Erre gondolnak sokan :D


Hogyha most gondot jelent, vagyis alig bírod ezt, akkor mi lesz ha mindenből többet kell csinálnod, de még mellé ott lesz az is hogy a gyereket etesd/pelenkázd/altasd/lefoglald.. Képzeld el milyen jó úgy főzni, hogy sokszor megpucolok egy szem krumplit, és megyek a gyerekhez 5 percre, még egy szem krumpli,még 5 perc a gyerekkel és így tovább.. Mert ha nem megyek akkor üvölt szegény.. 2 óra egy egyszerű étel..


És nekem csak 1 pici gyerkőc van, hát még akinek 2-3, jóisten..


De ha 1.5 év múlva megyek vissza dolgozni, akkor is ugyanúgy kell a munka mellett háztartással ÉS a gyerekkel foglalkozni is.


De normális családban azért van munkamegosztás, nekem is sok mindent csinál a férjem,így nem panaszkodom. Nekem inkább abban kellene változni, hogy ne legyek olyan görcsös.. Hogy nem történik semmi, ha úgy megyünk el sétálni ha van 3 mosatlan tányér.. Vagy nem törölgetném egy nap 3x a dohányzóasztalt, elég lenne 1 nap egyszer pl nap végén.. Vagy nem történik tragédia, ha 2 adag mosás gyűlik össze nem 1 van csak.. Mert sajna nem tudom ezt lazán kezelni.

2019. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!