Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy háztartást...

Miért mondják, hogy háztartást vezetni nem munka?

Figyelt kérdés

A lakást rendben tartani, mosni, vasalni, porszívózni, megfőzni minden nap/minden másnap, bevásárolni, háztartási kasszát kezelni, menüt írni, pénzt beosztani, kiadásokat vezetni, főleg, ha az embernek még más dolga is van mellette (egyetem és/vagy részmunkaidős állás).


Sokszor mire megfőzök, már nem is vagyok éhes. Aztán lehet rohanni a többivel.

Ha még ügyintézés is van, akkor a délelőttnek annyi.


És amikor ezt megmondom, megkapom "Örülj, hogy nincs mellé még 2-3 gyereked, akkor hogy rohannál..."


2019. ápr. 3. 14:17
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
77%

A mosás,amúgy nincs meg 10 perc alatt.

Nekem csak az 10 perc,amíg kiválogatom és bepakolom.

És olyan 20 perc a teregetés.


Mosogatni is alaposan szoktam,tehát ami valakinek 5 perc,az nekem 15.


Szóval igen is fárasztó,ha az ember alaposan és igényesen akar élni.

És aki nem maga takarít,hanem fizet érte,az sokkal többet vár el,mintha maga csinálná.

2019. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom ki mondja? En nem. Igenis munka.

Valaki mar irta, ha gazdag valaki akkor felvesz bejaronot, takaritonot, vagy mosodaba viszik a ruhadat, bevasarol helyetted valaki stb. Van akinekngazdasagi vezetoje is van:-).

Regen, amikor egy nagy csalad elt egy hazban es voltak allataik es foldjeik, akkor mindenki dolgozott es minden teendo munkanak szamitott. Munka volt a szantas, munka volt a tyukok etetese es munka volt a padlosikalas es a fozes is. Mindenki kivette a reszet a haz koruli teendokbol.

Ja, hogy most lakasban elunk nem.kell tyukot etetni, lovat ellatni es szantani se mögy az ember? Es van mosogep es mosogatogep? Attol még otthoni teendok magyaul haztartasi munka van. A mosogepbe is be kell rakni es ki kell venni a ruhat stb. Ez a lathatatlannak nevezett munka, amit sokan nem ismernek el.

De valaki probalta mar egy nap alatt megcsinalni a nagytakaritast, fozni haromfogasos ebedet es mindezt ugy hogy elobb a hozzavalokat beszerezte ugyanazon a napon? Jo kis munka...nem hiaba alapitanak takaritocegeket es hazhoz szallitasbol megelo ettermeket.


Csak hat hazankban a magyar kiralyi radio beszelgetest szervez delelott, ahol a ferfiklub jeles vezetoje aszondgya: a haztartasi munka nem munka azokat barki elvegezheti es el kell vegezni.


Es ekkor besirok es elgondolkodom, ja akkor ilyen alapon semmi sem munka hiszen barki tud vonatot is vezetni vagy berleteket ellenorizni es politikus is kehet barki (...porszivozni es fozni is meg kell tanulni, tehat elobb mindent megtanulunk aztan attol.kezdve az nem munka...hahaha).

2019. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
62%

Régen még nevezhettük munkának,amikor a kútról hozták a vizet,kézzel gyúrták a csigatésztát,hajnalban keltek az állatokat ellátni .Kézzel mostak,mosogattak,és amit sokan elfelejtenek,ezek mellett ugyanúgy kijártak a földekre kapálni az asszonyok !! Ha volt gyerek is,vitte magával,letette az árnyékba ,más választás nem igazán volt.

De az,hogy ma felporszivózol,meg 20 percet válogatod a ruhákat mosás előtt az ,az nem az ..

Nem kevesen vannak mellesleg,akik 3 gyerekkel ugyanúgy munkahelyre járnak dolgozni,mégsem eszi meg őket a dzsuva és van normális étel az asztalon. Számtalan példám van az ismerőseim közül ,mint mindenkinek. Én jómagam elképzelni nem tudom,mi az istent csinál otthon egy háztartásbeli ,főleg ha a gyerekei már óvodás/iskolás korúak . Oké,hogy az sem normális ha valakit csicskának néz a férje ,ebben teljesen egyetértek,és a munkamegosztásban is,de ne túlozzunk már könyörgöm,hogy adjon az állam fizetést azoknak,akik ugyanazt csinálják mint az összes többi családos ember,csak munkahelyük nincs :D

A másik,hogy jól írta valaki,mártírkodni sem feltétlenül szükséges.. Nincs abban semmi,ha csak hétvégén sikálod ki a fürdőszobát ,vagy ha néha kaját rendelsz . Nem kell megszakadni feleslegesen .

2019. ápr. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
56%

#2

Én is így gondolom ahogy te!

2019. ápr. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
62%

#24

Neked pár perc mosogatni tergetni mert egyedül vagy...meg pluszba 3 fore...porszivozni is minden nap szoktam..ez alap ahol gyerek is van

2019. ápr. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
43%

"#27 azért ez nem teljesen jó hasonlat... orvosnak lenni szellemileg kemény meló, szenet lapátolni fizikailag az, de porszívózni mondjuk egyik se..."


Ezt értem, és igazad is van, de a kérdés nem az volt, hogy a porszívózás 'kemény meló'-e, hanem az, hogy munkának tekinthető-e (akár a porszívózás, akár a többi háztartási teendő).


Nyilván szavakon lovagolunk, de aki szerint nem munka, az

ezeket a tevékenységeket tényleg nem úgy nevezi meg a hétköznapokban, hogy 'háztartási munka', hanem pl. háztartási hobbi, háztartási tevékenység, háztartási időtöltés?


Ha valakinek bejárónője van, az vajon a munkájáért fizet óradíjat, vagy a hobbijáért, szórakozásáért, kedvtelésből végzett tevékenységéért?


Vagy jó indulatú emberi gesztusként, ajándékba adja neki a pénzt?


Ismer , tud ajánlani bárki olyat, aki nem szükség esetén besegítő családtagom, de rendszeresen eljön, és elvégzi a takarítást, mosást, vasalást, főzést és mosogatást a háztartásomban, és nem kér érte anyagi ellenszolgáltatást?


Aki egy étteremben, iskolai menzán stb. főz, mosogat, vagy egy gyárban, vagy áruházban, bevásárlóközpontban ül egy takarítógépen napi 8 órát, az munkát végez szerintetek?


Mert a kérdés emlékeim szerint alapvetően nem arról szólt, hogy reálisan belefér-e napi 8 óra munka - és esetleg gyereknevelés - mellett a háztartás ellátása egy felnőtt nő és/vagy férfi idejébe, elvárható-e, mártírkodás-e, ha valaki tehernek érzi, stb., hanem szimplán arról, hogy munka-e háztartást vezetni.

2019. ápr. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
26%

20perc a teregetés, aha...

Attól, hogy alkalmatlan vagy ilyen egyszerű dolgok elvégzésére (is), még nem lesz kemény munka belőle, lol...

2019. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

Fura, hogy a vasalást nem említi senki, nekem az vesz el órákat az életemből. Mondjuk gyerek nélkül az ember nem szakad bele abba sem, de ahol gyerek(ek) vannak, hogy azért sokat kell pakolni, vasalni, és nálunk pl nincs mosogatógép, mert annyira kicsi a konyha hogy nem akartam egy szekrénnyi helyet beáldozni, kell a hely az edényeknek.


Igen, munka ez is ha jól csinálják, de azért kérdező hidd el, ha gyerekeid lesznek majd meglátod, hogy lópikula volt amit eddig csináltál.

2019. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
63%

5 tagú családban élek,6 kg-s a mosógép tartálya.


Szerinted 10-15 alsóneműt és 20 pár zoknit mennyi idő kiteregetni?

Hát nem 5 perc.


2 naponta szoktam mosni általában.Tehát csak a mosás 2 naponta fél óra az életemből.

2019. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Az a szomorú utolsó, ha ezt minden egyes alkalommal egyedül kell csináljad. Már egy óvodás gyerek is simán tud segíteni a teregetésben, rögtön nem fél óra.
2019. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!