Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az irigy rokonokka...

Mit kezdjek az irigy rokonokkal, ismerősökkel?

Figyelt kérdés

30 éves koromra jó szakmával, rengeteg tanulással és munkával annyit értem el, amit nem sok korombeli. Főleg szegény/alsó-középosztálybéli családból jőve nem. Megvan szinte mindenem, persze nem luxus dolgok, csak egy jó felső-középosztálybéli élethez a dolgok. Élvezzük az életet, amit felépítettünk. De úgy látom, ez sok embert zavar, még ha nem is nagyzolunk, nem menőzünk. Talán a többmilliós új autónál sokalltak be az emberek. Nem fogok azért régebbi vagy nem tetsző autóval járni, csak mert mások szerint elég nekem az is. Megtehetem, megtetszett, azt vettem, azzal járok. Nem nagyzolok vele, nem mutogatom senkinek, nem vittem vele próbaútra senkit, egyszerűen használom, mint bárki más az autóját. Azóta mégis kapom az osztást, meg a "persze, neked jól megy" szöveget. Még a saját apám is képes beszólogatni, az apósom szintén, a testvérem azóta eltávolodott tőlem. Az autó vásárlásakor véletlenszerűen pont történt egy ugrás a karrieremben, nem ezért vettük az autót, hanem előtte. De azóta még többre telik, gyakran utazgatunk, amit sokszor már el sem mesélek, mert arra is kaptunk már szomszédtól, anyóstól rosszmájú megjegyzést ("mi nem annyiból élünk ám, mint ti, mi nem járunk az olasz tengerpartra ötször egy évben").

Semmi más nem marad a hozzám hasonlóknak, mint magányosan élni és rejtegetni, amim van? És még addig jó, míg senki nem akar lehúzni... A hozzám hasonlók gyakran megkeseredettek és nem igazán barátkoznak - talán már nem véletlen.


2019. ápr. 3. 16:57
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
93%
Mert a sok birka CSAK az elért eredményt látja, a hozzá vezető útat VÉLETLEN SEM!
2019. ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
78%
*utat
2019. ápr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
18%
Ez nem minden esetben van így, de lehet, hogy kibélülnének a helyzettel, ha néha nekik is esne valami a te sikeredből/vagyonodból. Ha ők is veled tarthatnának a kirándulásokkor, vezethetnék az autódat stb. Nem azt mondom, hogy tedd ezt, mert nem kényszeríthet erre senki, és ne is tegye, de hasonló helyzetben voltam, akkor volt "béke", mikor én álltam a nyaralást, és engedtem a friss jogsis rokonomnak az autóm vezetését. Előtte az ment, hogy csak mert ő ilyen autót nem vezetett még, ne nézzem le. De nem néztem le senkit, csak friss jogsisként nem szívesen engedtem volna a saját gyerekemnek sem át az autót, főleg, hogy a rokon fiú csak felcsapta a naptárt, hogy na, ötödike kedd, és ha nem engedtem, már ment a szöveg, hogy lenézem. Senkit nem érdekelt, hogy amúgy épp dolgozom.. :)
2019. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
87%
Csomó ideig én úgy voltam, hogy a munkahelyemen nem mertem felvenni azokat a ruhákat amiket szerettem volna. Mert azok márkás, drágább cuccok voltak. A kollégáim lazábban öltözködnek. Még az arany ékszerekről is lemondtam, nehogy megszóljanak, pedig nem vagyok az az ékszerkirakat fajta. Ahányszor új ruhát láttak rajtam, ment a megjegyzés, hogy már megint?! Hát mondom, a nagy xart, nehogy már ők mondják meg, hogyan öltözzek. Szép lassan visszaszoktam a csinos ruháimra. Az ügyfeleimtől pedig kapom a bókokat.
2019. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
70%
Az emberek irigyek. Pont. Itt a gyakorin is, szóval nem jó helyre jöttél.
2019. ápr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
82%
Az egyetem után külföldre költöztem. 4 év távkapcsolat után itt kezdtük el a közös életünket a vőlegényemmel. Sok ismerősömnek és barátnak hitt egyénnek már az szúrta a szemét, hogy külföldi fiú udvarol nekem. Az végképp kiverte náluk a biztosítékot, mikor ideköltöztem. Jöttek a megjegyzések, hogy "persze, neked könnyű, ott élsz kint" meg hogy "neked mindened megvan". Eleinte megpróbáltam nekik elmagyarázni, hogy itt sincs kolbászból a kerítés, és hogy az, amit a külföldi életről hallanak, nem feltétlenül fedi a valóságot, de sajnos nem akarták meghallani. Ők csak azt látták, hogy évente egyszer külföldre utazunk, és időnként lecseréljük a műszaki cikkeinket, telefonjainkat. Most már nem próbálok magyarázni és magyarázkodni. Nehogy már én érezzem rosszul magam, amiért megragadtam a lehetőséget és külföldön kezdtem el karriert építeni.
2019. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
79%
Vannak olyan emberek,akik arra is irigyek ha van egy jó napod,vagy ha örülsz valaminek.
2019. ápr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
53%

Valamiért mégsem vagy szimpatikus. Szimpatikus embereknek nem szólogatnak be az "irigyek". Ha mutogatják is, azt amit elértek.

Lehet észre sem veszed, de felvágsz azzal amid van.


Kérdés, fontos e neked hogy szimpatikus legyél vagy jól érzed magad ebben a helyzetben, hogy leirigyezhetsz embereket miközben kifejted mire irigykedhetnek?

Mert ha fontos, akkor kérdezd meg őket mi nem tetszik a viselkedésedben es változtass. Ha meg jól érzed magad így- akkor meg ne foglakozz a kérdéssel. Keress magadnak új barátokat, a te köreidből akiknek nincs mire irigykedniük. Ezeket az embereket meg engedd el.

2019. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
63%

Tapasztalatom szerint azok a legirigyebbek,akiknek több van.

Amikor 25 éves kocsival jártunk senkit sem érdekelt, amikor vettünk egy kocsit szinte ölni tudtak volna a szemükkel.Akitõl igazán azt vártam,hogy azt mondja (nagyon gazdag)na végre,hogy le tudtátok cserélni a kocsit és használjátok egészséggel.Nem,nem ezt mondta,hanem azt mondta,hogy ma már mindenki vesz kocsit még a kisebbségiek is.Azt hittem a földre ülök.Olyan emberek kivántak jót,akiknek alig van valamilyük,akiknek 100.-szor több van mint nekünk azoktól csak döfést kaptunk.Minél több van valakinek annál irigyebb és rossz indulatu.Nehogy már a másiknak is legyen valamilye.

2019. ápr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egy kissé rossz társaságba jársz. Érdemes lenne új helyekre menni, új barátokkal megismerkedni. Irigy emberek mindig is voltak és lesznek is, de az elég fura, hogy a saját szüleid szólnak le csak azért mert neked jobban megy. Inkább büszkének kelle rád lenniük, hisz te dolgoztál meg azért amid van. A rettegést felejtsd el! Nehogy már még te érezd magad kellemetlenül.... Nyugudtan mutasd meg amit elértél csak nem kell vele felvágni meg ilyesmik. :)
2019. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!