Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg anyát?

Hogyan győzzem meg anyát?

Figyelt kérdés

Jövőhét csütörtökön a barátnőm nem lesz iskolában, mert fogorvoshoz megy. És az osztályból nemrég mindenki megutált engem is, meg őt is, fogalmunk sincsen, hogy miért. De ha ő vagy én nem vagyunk bent, a másikunk nagyon magányos, és félek, hogy el is sírnám magam, ha mehint cseszegetnének, ő meg nem lenne ott... Na, őt az apja gondolkodás nélkül kiveszi ilyenkor a suliból, (mármint, ha én hiányzok), de engem anya nem. Múltkor azt mondta, hogy mivel sokat hiányoztam már, ezért betegen is be kell, majd mennem(nem is hiányoztam sokat egyébként). Mondtam anyának, hogy nahyon köcsögök velünk, főleg velem(...), de annyit mondott, hogy ne foglalkozzak vele, és hogy az iskolába amúgy is tanulni járok, nem is tudnak cseszegetni, ha figyelek az órára. Dehát ott van a szünet is, csak ő ezt nem érti meg. Van még egy szabad szülői igazolásom a háromból(a többit akkor használtuk el, amikor vérvételre mentem, és nwm kaptam igazolást, úgyhogy nem „lógtam”),mégsem engedi meg, azt mondja, egy napot kibírok. De nem fogok kibírni egy órát sem, nagyon undokok az isztálytársaim, ha meg elsírom magam előttük, csak rosszabb lesz(akkor is, ha szólok a tanárnak).

Ja, és barátnőm apukája azt is megengedi neki, hogy sulit váltson, ha nem fejezik be az osztálytársaim, nekem meg a világért sem menne bele ebbe anya...

Kérlek segítsetek, hogyan győzzem meg őt? Vagy, ha esetleg nem tudnám, nincs valami ötletetek, hogyan bírjam ki abban az osztályban azt a napot?



2019. ápr. 19. 18:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt sajnoa ugy latszik a valaszadok kozul senkit sem ba..tattak soha a suliban es mindenkinek voltak baratai. Nos, nem felnoni kell mint itt irtak vagy barmi sajnos en is voltam igy. Igaz en mar sok eve kijartam a sulit de volt ilyen idoszakom ugyhogy aterzem, engem is megalaztak es bizony ha kifognak valakit az lelkileg nagyon tud fajni es mindig bantottak engem is. Mindennel szivattak es kotekedtek es hiaba reg volt nyomott hagyott,osztalytalalkozokra sem jarok annyira rossz visszagondolni most is. Akkor lett jobb amikor kijartam a sulit es kesz, sajnos nalam sem lehetett megoldani hogy osztalyt valtsak hiszen ugyan ugy szunetben is kotekedtek, annyi valasztasod van hogy sulit valtasz,mindenkepp gyozd meg anyudat. Hidd el tudom milyen mikor az of elbeszelget az osztallyal vagy ha anyu felmegy pattogni mert utana jobban szivatnak ez sem opcio. Sulivaltas mindenkepp itt nem ez az egy nap a lenyeg hanem a sulis evedet is tonkre teheti ha miattuk idegeskedsz es oda sem tudsz figyelni
2019. ápr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó miből is gondolod hogy itt senkit nem bántottak?

Mondjuk neki azt, hogy jaj vedd a szívedre és sírd tele a szobát? Vagy felnő fejben és kilép a komfortzónájából, vagy továbbra is a szívére veszi és még jobban elkenődik

2019. ápr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szociális osztály... Tehát emberekkel szeretnél majd foglalkozni a későbbiekben. Akkor tényleg meg kellene tanulnod kezelned ezt a helyzetet. Főleg, hogy a következő 3 évet is ott kell töltened köztük, és nem maradhatsz ki mindig, amikor a barátnőid is (pl. ha eltörik a lába és 6 hétig otthon kell lennie).


Viszont tudom, hogy ez egyáltalán nem egyszerű. Hogyan bántanak? Szóban, esetleg fizikai dolgokat is csinálnak? Iskolapszcihológus van? A barátnőd szülei ismerik a te szüleid? Esetleg te megkérhetnéd a barátnőd apukáját, hogy beszéljen anyukáddal.


Több figyelmet kellene fordítania mindenkinek az iskolai erőszakra!

2019. ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Oké nőjj fel ved meg magad...szokásos sablon duma! Sztm oké csesztettek itt pár válaszolót, de nem mindegy hogyan!

Nagyon szemetek tudnak lenni egymassal pláne a gyerekek!

Ott pl a film (megtörtènt események alapján) Az osztaly 2! Érdemes megnezni!

Sztm anyukáddal beszéld at jobban a dolgot ha lehet. Esetleg apud?

2019. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Apukám nem velünk él, a kapcsolatot sem tartjuk. Szóban bántanak, és amíg év elején mást bántottak nagyon feltünően, és csak egy-két diák, most az egész osztály cseszeget minket, ráadásul most úgy, hogy a tanárok semmit se vegyenek észre... Anya és barátnőm apja nem ismerik egymást, de anyát nem is nagyon lehetne meggyőzni pl egy iskolaváltással, nagyon örült, mikor ide bekerültem, merthogy ide akartam nagyon...

Az a baj, hogy pont azok kezdték, akiket mindenki kövét, szóval ha ők undokok valakivel, mindenki az lesz:/szerdán egyetlen egy lány volt, aki megkérdezte, kedves volt velünk, de szerintem szünet utánra ő is undok lesz, mint mindenki...

2019. ápr. 20. 10:49
 16/17 A kérdező kommentje:
Ja, és fogalmam sincs, hogyan kéne ezt kezelni, engem sosem bántottam az iskolában, sem sehol nagyjából.
2019. ápr. 20. 10:51
 17/17 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy apudra nem számíthatsz. 3 év még elég hosszú.

Sajnos sok ilyen birka osztály van.

Valahogy probalj vissza szólni, pribalj meg határozott lenni. Nme könnyű.

Esetleg megis szólhatnal olyan tanárnak akit kedvelsz, hátha tud segíteni. Vagy anyuddal beszélni akar. Talán tanárra jobban halgat.

2019. ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!