Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Titeket zavarna, ha...

Szülők! Titeket zavarna, ha gyermeketek párja hétvégente nálatok alszik?

Figyelt kérdés

Üdv!


Következő a helyzetünk. 21 évesek vagyunk párommal, még tanulunk. Én vidéki vagyok, kb. minden második hétvégén hazajárok. Így a többi hétvégét barátoméknál töltjük együtt. (Péntek estétől hétfőig kb) én szüleim nagyon szeretik őt, mindig kérdezik mikor jön velem haza stb. az ok, amiért én néha többet vagyok náluk mint ő nálam, hogy én ingyen utazom, neki pedig nem kis költség mert több óra út.. Igyekszem náluk segíteni, ha ott vagyok, sőt, saját kajám van mert tőlük az albérletembe megyek át (ahol nem egyedül élek, hanem 3 idegennel, ezért is otthonosabb nekem náluk a hétvége) mégis néha félek, hogy zavarok.. Engem nem zavarna, de mind mások vagyunk. Barátomnak nem mondtak ilyesmit, én mégis aggódom de hát nem tudnánk máshol lenni, mert 3 lány közé meg mégsem viszem fel a lakásba. Párszor fordult csak elő hogy mondjuk nem csak hétfőig hanem keddig maradtunk, mert akkor közös programunk volt vagy valami, de szüleim ő esetében ennek mindig csak örülnek.


Szülők Ti ezzel hogy vagytok?


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 7. 17:42
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
52%

#10

Végre egy őszinte válasz!

2019. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
52%

Ha a barátodnak sem szóltak a szülei a hátad mögött, akkor valószínűleg nem zavarsz.

De nekem nem lenne képem egész hosszú hétvégékre (péntek-hétfő/kedd) becuccolni egy idegen házba. Alkalmanként max. egy éjszakát tartanék elfogadhatónak (ez ugye akkor kb. két éjszaka/hó lenne)

2019. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
91%
A fiam akkori barátnője évekig folyamatosan nálunk lakott, igaz, reggel elmentek egyetemre, aztán délután/este jöttek haza. A fiam barátnője inkább a szüleihez utazott csak haza néhány hétvégén. Csak annyit zavartak, hogy néha kerülgetni kellett egymást, bár nagy lakásunk van 2 wc-vel. Az egyetlen, amit a feleségem rendszeresen felbugyogott (nekem), hogy milyen anya az, aki nem érdeklődött soha, hogy nem zavar-e a lánya, meg hogy ne járuljanak-e hozzá az ittlétéhez (hiszen valamennyit mégis csak takarítani kell eggyel több személy után, fogyasztja a vizet, a kaját, a tisztálkodószert stb. Meg hát milyen anya az, aki meg se nézi, hogy milyen körülmények között lakik/él a gyereke).
2019. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
76%
Két hetente egy hétvége szerintem nem sok, de emberfüggő, illetve ahogy előttem már írták, a körülmények, lakás mérete, stb, szintén sokat számítanak. Az én szüleim szerintem húznák a szájukat, de anyám külön fejezet :D Én szülőként biztosan tolerálnám, mert tudom, milyen az, mikor az ember nem talál két szabad négyzetmétert, ahol a szerelmével lehet...
2019. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
70%
Nem fog zavarni (meg nem aktuális). Ha idehoz vkit és bemutatja akkor az komoly kapcsolat lesz. Inkabb itt legyenek. Én eleg fiatalos vagyok sokat vannak itt a baratai, ők se zavarnak, nem piálós-bagós tarsaság. Minden hvg se zavarna, meg lehet akkor végre jobban kimozdulok :-)
2019. máj. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
85%
Ebben a házban nem zavarna. Az előző lakásunkban igen.
2019. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

Én is így kezdtem 2 éve, átjártam a páromékhoz, majd amikor eladtuk a házunkat, náluk maradtam. :D

22F

2019. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
55%

Engem zavarna, ha minden hétvégén ott lenne. Nekem is egyszer van hétvége egy héten, nem akarok minden alkalommal vigyázban állni. Kompromisszumra törekednék. Havi 1 vagy két hétvége, illetve ugyanennyi a másik félnél.

De nem értem a kérdést sem, mert azt írod, hogy kb. minden második hétvégén hazajársz, a többin vagy ott. Ez nem minden hétvége, akárhogy is számolom. 🤔Ez kettő, vagy ha úgy esik a hétvege hogy hónap vége is egyben, akkor nagyon max. három hétvége.

2019. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

#7 uh szegény nagyon sajnállak.. Mármint azért szerintem egy picit taplóság ilyet mondani fiad párjának, főleg ha nem is sokat vagy ott és te kedves voltál.


#10 félre értettél. A szüleim nem a távolból örülnek annak hogy más nyakán vagyok, bocsi de hogy mondhatsz ilyet ismeretlenben? Szüleim annak örülnek, ha oda járunk! Tehát szeretik a barátom! És igen,nálunk is vagyunk nem csak náluk. Ők mégis azt szeretnék még többet legyünk ott,na ilyen szüleim vannak és én büszke vagyok erre.(:

Egyébként 2 év után már nem mondhatni "idegen" vagyok nekik. Kerülgetni nem nagyon kell, végig szobában vagyunk, vagy elmegyünk és este jövünk csak.(:


Lehet hozzátesz a sztorihoz: eleinte nem találtam normális és megfizethető albérletet (mai világban ember legyen a talpán) és addig ők ajánlották fel, hogy náluk maradjak. Ezért sem vagyok ún. idegen, mert velük éltem x hónapig. Édesanyám és ő édesanyja sokat beszéltek erről, szüleim hálásak voltak, étkezést így is mindig magamnak oldottam meg (aminek ők nem örültek:D) Cserébe sokat segítettem és azóta édesanyja mindig azt mondja olyan, mintha a saját lánya lennék.. Tehát tényleg próbálok nem sokba lenni, kaját se nagyon fogyasztok, ha adni akarnak/venni nekem valamit azt is inkább finoman elutasítom.


És egyébként érdekelne: akik nem látnák szívesen már felnőtt gyerekük párját. Hol töltsék az együtt töltött időt? Vagy nem tudom én ezt annyira nem értem. A saját lakás,összeköltözés nem lehet téma ez esetben, ilyen ingatlanárak mellett. Persze én értem, hogy ahhoz normálisnak, kedvesnek kell, de ettől eltekintve.

2019. máj. 8. 10:05
 20/41 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem senki nem azt írta, hogy nem latnak szívesen a gyerek párját, hanem hogy nem minden hétvégén.

Nekem pl nem hiányzik, hogy plusz egy főt kerülgessek amikor végre nem kell dolgoznom.

Amúgy meg két 21 éves csak fenn tudna már tartani egyutt akar egy közös albérletet is.

2019. máj. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!