Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Titeket zavarna, ha...

Szülők! Titeket zavarna, ha gyermeketek párja hétvégente nálatok alszik?

Figyelt kérdés

Üdv!


Következő a helyzetünk. 21 évesek vagyunk párommal, még tanulunk. Én vidéki vagyok, kb. minden második hétvégén hazajárok. Így a többi hétvégét barátoméknál töltjük együtt. (Péntek estétől hétfőig kb) én szüleim nagyon szeretik őt, mindig kérdezik mikor jön velem haza stb. az ok, amiért én néha többet vagyok náluk mint ő nálam, hogy én ingyen utazom, neki pedig nem kis költség mert több óra út.. Igyekszem náluk segíteni, ha ott vagyok, sőt, saját kajám van mert tőlük az albérletembe megyek át (ahol nem egyedül élek, hanem 3 idegennel, ezért is otthonosabb nekem náluk a hétvége) mégis néha félek, hogy zavarok.. Engem nem zavarna, de mind mások vagyunk. Barátomnak nem mondtak ilyesmit, én mégis aggódom de hát nem tudnánk máshol lenni, mert 3 lány közé meg mégsem viszem fel a lakásba. Párszor fordult csak elő hogy mondjuk nem csak hétfőig hanem keddig maradtunk, mert akkor közös programunk volt vagy valami, de szüleim ő esetében ennek mindig csak örülnek.


Szülők Ti ezzel hogy vagytok?


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 7. 17:42
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
52%
Saját kaját viszel, és azt eszed, a többiek meg a magukét? Az nagyon béna!
2019. máj. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
79%

Ha jól olvasom, akkor amíg ott laktál pár hónapig, addig sokat segítettél.

Most, hogy "csak" péntektől-hétfőig-keddig vagy ott, /azért átérzed, hogy ez folyamatos 4-5 nap?/ most már inkább elmentek valahova, vagy a szobában vagytok. Már szó sincs segítésről!

Azért mert keveset eszel,még ugyanúgy összekoszolod a tányért, kanalat stb.

De a legzavaróbb, ha nemcsak a család van a házban, az az, hogy a szülők, testvérek nem igazán engedhetik el magukat.Nem lehet hálóingben járkálni, bármikor számítani kell, hogy jönnek a nappaliba, konyhába, vagy pl. ha szagok jönnek ki a WC-ből, az milyen kellemetlen.

1 éjszaka, kivételes esetben 2 az ami számomra elviselhető lenne.

2019. máj. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
71%

Aki azt mondja, hogy nem zavaró, ha egy nem családtag 4-5 napokat tölt a lakásban, az tegye a szívére a kezét és legyen őszinte:

Mit érez olyankor, amikor végre elmegy és napokig nem jön?

Megkönnyebbülést, felszabadulást, nyugalmat!

Aki mást mond, az magának is hazudik, mert ő akar lenni a "jófej szülő"

2019. máj. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
86%

Az a gyerekem párjának a személyiségétől is függ. A fiamnak volt olyan barátnője, aki használta a sminkcuccaimat (kérdezés nélkül), órákra elfoglalta a fürdőkádat amikor hazaértem stb. Emellett este 11-kor is ordívta, visítozva röhögött, ami nyilván áthallatszott. Aztán anyukájával összevesztek és beköltözött (a megkérdezésem nélkül) pár napra. Az lett gyanús, hogy valahogy mindig oda volt dobva a mosógép elé a szennyes, hogy mossam ki és nem voltak ismerősek a ruhák. Aztán amikor szóvá tettem, akkor nagy ütemben fogyott a mosószerem is. De volt, hogy az utolsó 1 liter tejemet (ami nekem reggelete a kávémba KELL) megcsinálta tejbegríznek és nem szólt nem is vett helyette másikat, reggel szembesültem vele. :D akkor elegem lett és mondtam neki, hogy most fogja a kis cuccait és költözzön szépen vissza. Szóval ilyen ember zavarna.


Azóta megházasodott és a feleségét imádom. Bármikor jöhet, bármeddig maradhat, egyáláltalán nem zavar, sőt! Mindig örülök nekik.

2019. máj. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk 3 felnőttkorú gyermekünk van.Egyik lányunk párja 1 évig minden hétvégén nálunk volt,együtt jártak egyetemre, és egy városban élünk.Majd 1 év után itt rekedt, vagyis hozzánk költözött.Szeretett nálunk lenni, mi se bántuk mert szerettük őt.Azért mindennap hazanézett a szüleihez.Amikor befejezték az egyetemet, egy albérletbe költöztek.

Másik lányunk barátja és fiunk barátnője is gyakran itt maradt hétvégére.

Nekünk semmi gondot nem okozott, örültünk hogy jól megvannak együtt és minket is elfogadnak.

Ezek szép időszakok voltak.Most rossz, mert mindhárman elköltöztek már,ketten maradtunk.Persze hétvégente jönnek haza.

2019. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
67%

Dehogy zavarna.

Mondjuk nálunk van erre hely és kapacitás. 30 négyzetméteres lakásban lehet, hogy annyira nem lenne kényelmes.

2019. máj. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
34%
#23, áruld már el, hogy te milyen jogon jelentesz ki vadidegen emberekről olyat, hogy hazudnak, és mi jogon mondod meg, hogy mit éreznek? :D Ha te ezt érzed/éreznéd, szíved joga. Az én szüleim a könnyeiket nyelik, akárhányszor hazaindulunk tőlük. És mielőtt még bunkóznál, hogy biztos örömkönnyek, gondold végig egyszer, hogy nem mindenki azonos szabásminta alapján készült.
2019. máj. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Uramisten sok ember egyszerűen vagy nem tud olvasni vagy csak szimplán extrém provokatív akar lenni minden ok nélkül.


Kedves #22. Ha tudnál olvasni látnád hogy mai napig sokat segítek a háznál. Ki mondta hogy nem segítek, vagy hol látsz te ilyet? Ugyanakkor ezt barátomtól és tőlem se várnák el szüleink, én mégis megteszem mert rendesen neveltek fel szüleim. És 3 napot vagyunk ott 2 hetente kb. Na nee.. Bocsi de ez több sebből vérzik most amit írtál. Tényleg csak ne az legyen már az a szemek előtt ha na én most aztán belekötök ebbe mert a gyiken vagyunk. Olvassuk el először.


Valaki írta az albérletet. :D Kicsim, ugye ezt nem gondoltad komolyan? Az ember könnyen beszél úgy ha nem elég körültekitő. Ingatlanárak az egekben nézted már? Több hónapig kerestem megfelelő albérletet,amit 4-en(!!) tudunk fenntartani fiatalok. Így sem mondom inkább mennyit fizetünk fejenként.. A szülei szerinted fognak azért fizetni neki, hogy pár kerülettel arrébb lakjon mikor ingyen lehetne otthon (igen Pestről beszélünk). Az hogy nézne ki? Mármint én ebben teljesen egyetértek velük. Egyetem mellett csak magunknak durva lenne eltartani. Tapasztalatból beszélek, több barátnőm aki párjával élt nem tudta így femntartani pedig a szülők fizették egy részét.


Én megértem hogy mindenkinél minden máshogy van. Csak nem legyünk offenzívek és nem kell elgörbíteni a kérdés lényegét.

Hogy tisztázzam a helyzetet: 2 hetente váltva vagyunk egymásnál hétvégén, barátom néha nem tud velem jönni ezért megesik(!) Hogy én vagyok ott picivel többet. És segítek igen, örülnek is neki mindig.

2019. máj. 9. 10:51
 29/41 anonim ***** válasza:
44%

#28

Akkor mi a gond?

Miért írtad ki a kérdést?

2019. máj. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező!


És én őszinte választ adok, senki ne merje azt mondani én hazudozom. Tényleg jól nézünk ám ki....

Adott egy értelmes, normális lány aki segít is a háztartásban és ahogy mondtad kb. 2 hetente vagytok váltva egymásnál. Távolság is van köztetek, nem kevés ahogy írtad. Kérdem én: mi itt a probléma? Mit háborodnak fel páran? Ti nem hagynátok hogy egymásnál aludjanak vagy mi? Hát hol lenne a gyerekem a párjával vágjak hozzá dellát hogy vegyen ki hotelszobát?:'D és ezt szülőként írom. Jó hogy nem majd pénzt kérek már gyerekem párjától,nem? És az a szomorú hogy az olyan válaszokat mint 22. felpontozzák! Hát az ész megáll. Tudod mikor lenne ezzel problémám? Ha egy tapló csaja lenne fiamnak aki semmit nem csinál és még rá is rossz hatással lenne. Mi nem kerülgetjük vele egymást, jókat beszélgetünk, meg miért ne lehetnék pizsiben a nappalimban? Valaki valami ilyesmit is írt... Na azt már végképp nem értem. A kérdező nem helyi! Ez se kerülje el a figyelmet. És én meg is értem, hogy nem kellemes pár vadidegennel együtt élni, tehát miért tennéd ezt hétvégén ha nem muszáj. Ne vegyél magadra semmi negatívat, sajnos itt előfordul. Ha cuki vagy és segítesz sőt ételt is alig fogadsz el (bár én ezt nem hagynám) biztos szeretnek.(:

Ha meg lesz saját meló, mehet a saját lakás ebben is igazad van.

2019. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!