Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom munkahelyet akar váltatn...

Párom munkahelyet akar váltatni velem, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenlegi nettóm 120E, heti két napom szabad. Maszek kisboltban dolgozom, a fizun kívül a bérletet fizetik, más nincs, de beszerzési áron kapom a termékeket, gyakran teljesen ingyen. Nagy előny még, hogy szinte bármikor el tudok kéretőzni, négy gyerek mellett nem mindegy.

Párom a fizetésemmel nincs megelégedve, és az otthon töltött idővel (este 7re érek haza), szakítással is fenyegetőzött... Mondtam neki, hogy oké, ha találunk egy olyan munkahelyet, ami állandó reggeles, jobban fizet és közelebb van, valamint az egyik napot minden héten fixen megkapom (aznap ő egésznapozik, én hozom és viszem a gyerekeket). És nem utolsó sorban szeretni is fogom, mert tapasztalatból tudom, hogy borzasztó úgy dolgozni, hogy utálod a munkát/környezetet/munkatársakat. Szakmám nincs, sajnos rögtön a suli után dolgoznom kellett.

Mikor ezeket felsoroltam, elkezdett veszekedni, hogy csak a kifogásokat keresem...Pedig nem, csak szerintem ha már otthagyom, amit szeretek, legyen értelme.


2019. máj. 16. 09:29
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
91%
Tegyük fel, h felmondasz. Ők otthon vagy, de a kapcsolatotok csak nem javul, párod meg mindig szakítani akar. Szakitotok, a 4 gyerek nálad marad és te ott állsz egy 0-s egyenleggel. A párod a fizuja max 50%-t fizethető gyerektartasnak, már ha tényleg fogja fizetni. Na akkor mit csinálsz?
2019. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
62%

"ha a párodè mind a 4gyerek akkor ha lelép mi marad a fizetéséből a gyerektartás után?" - ugyanannyi, mint ha csak 3 lenne az övé - a fele, tehát nettó 230 / 2 = netto 115.

Hogy ki megy és ki marad, na ahhoz tudni kellene, hogy kié az ingatlan, amiben laknak. Ha közös, és a Kérdező párja megy, akkor az ő részéért kérhet használati díjat, ami értelemszerűen csökkenti a tartásdíjat. Szóval nem valószínű, hogy a Kérdező párja veszítene anyagilag azon, ha külön mennének.

2019. máj. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk az egy jogos kérdés, hogy mi értelme van egy olyan párkapcsolatnak, ahol a pár nulla minőségi időt tud egymással tölteni... abból előbb vagy utóbb úgyis szakítás lesz...
2019. máj. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
35%

Egyébként ha a kérdező ottmarad munka nélkül, a párja meg szakít, akkor igen valószínű, hogy az apàhoz is kerülhetnek a gyerekek. Van ilyen család az ismerőseim között, ugyanilyen helyzetben a bíróság az apànak ítélte a gyereket, anya meg csengethette a tartas díjat, ahogy talált munkát.

Szóval szerintem nagy hiba lenne a kérdezőnek otthagyni a munkahelyet, amíg nincs jobb. Szerintem jobb fizuval találnál munkát, de az, hogy bármikor elkérdezkedj a gyerekek miatt kizàrt.

Ezt kéne megbeszélni a pároddal, hogyha találsz új munkahelyet, akkor ő vállalja, hogy elmegy mondjuk a gyerekért, ha napközben belàzasodik az oviban?

Mert te egy új munkahelyről nem fogsz tudni elmenni.

Egyébként szerintem az is megoldás lehetne, hogy a párod keres jobban fizető melót, te meg valami 4 orasat. Így többet tudnál mindenkivel lenni. A gyerekeknek is káros, ha az anyjuk gyakorlatilag 12 órákat van távol otthonról. Meg nyilván a kapcsolatnak sem tesz jót.

2019. máj. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, mekkorák a gyerekek?


Az nem merült fel benned, hogy házaknál takaríts? Nem kell hozzá végzettség és sokkal jobban lehet vele keresni, mint a mostani munkahelyeden.

2019. máj. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
96%
45-ös jót mond. Barátnőm takarított tíz évig, mert neki a nyolc általánossal nem nagyon volt meló a négy gyerek mellett. És bizony nagyon jól keresett vele, mert lehet, hogy nem volt végzettsége, de szorgos, dolgos ember. Csak a takarítással 300 felett vitt haza.
2019. máj. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
23%
Nem bantasbol tényleg, de valaki mondja már meg nekem, h mernek 8 általánossal bevallani 4 gyereket?
2019. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
97%

Ha kicsit olvasnátok amit a kérdező ír kommentben akkor azt is olvastátok volna hogy nem 8 általános a végzettsége hanem érettségi.


"A másik, írtam, hogy suli után rögtön dolgoznom kellett, ezt érettségi után értettem."


Na hogy könnyebb legyen!

2019. máj. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
0%
48-nak: szerintem 47-es 46-ra kommentált.
2019. máj. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%

47: ha a barátnőmre gondolsz, akkor azért vállalták a négy gyereket, miközben a férje is csak nyolc általánossal rendelkezik, mert szorgos, dolgos népek. Tudod, munka, kitartás, miegymás. Mellesleg lakás is volt.

Nem a végzettségtől függ a jólét, hanem attól, hogy valaki mennyire akar dolgozni. A pénzt nem szórták, az összes gyereknek kötelessége volt minimum az érettségi (a legnagyobbnak olyan szakma sikerült, hogy már saját lakása van saját erőből 24 évesen és még lopni sem kellett hozzá). Ezek a gyerekek ezt a mintát látták otthon és ezt is viszik tovább.

2019. máj. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!