Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom munkahelyet akar váltatn...

Párom munkahelyet akar váltatni velem, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenlegi nettóm 120E, heti két napom szabad. Maszek kisboltban dolgozom, a fizun kívül a bérletet fizetik, más nincs, de beszerzési áron kapom a termékeket, gyakran teljesen ingyen. Nagy előny még, hogy szinte bármikor el tudok kéretőzni, négy gyerek mellett nem mindegy.

Párom a fizetésemmel nincs megelégedve, és az otthon töltött idővel (este 7re érek haza), szakítással is fenyegetőzött... Mondtam neki, hogy oké, ha találunk egy olyan munkahelyet, ami állandó reggeles, jobban fizet és közelebb van, valamint az egyik napot minden héten fixen megkapom (aznap ő egésznapozik, én hozom és viszem a gyerekeket). És nem utolsó sorban szeretni is fogom, mert tapasztalatból tudom, hogy borzasztó úgy dolgozni, hogy utálod a munkát/környezetet/munkatársakat. Szakmám nincs, sajnos rögtön a suli után dolgoznom kellett.

Mikor ezeket felsoroltam, elkezdett veszekedni, hogy csak a kifogásokat keresem...Pedig nem, csak szerintem ha már otthagyom, amit szeretek, legyen értelme.


2019. máj. 16. 09:29
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
48%
#49 Ja visszaolvastam. De előtte is írták hogy a kérdező is 8 általános után ment dolgozni. De nem kotekszem. 😉
2019. máj. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
21%

Az elítélő anyakocáknak írom, hogy ne lázítsátok szegény hölgyet.

Kedves kérdező. Próbáld meg a pároddal megbeszélni úgy, hogy felállítotok egy képzeletbeli mérleget. Legyen a mérleg neve bevétel. Nézzétek meg a pozitív és a negatív oldalát. Én a helyetekben félre pakolgatnék egy keveset és kitanulnék egy olyan szakmát a valósághoz mérten, amit élvezettel csinálnék és talán amit otthonról is űzhetnék. Mondjuk az utóbbi több mindentől függ.

Hidd el a családodtól fontosabb nincs.

2019. máj. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
64%
Jó duma, kár hogy a párjának a bevétel fontosabb mint a családja. Ne lázítsuk? Te ne biztasd arra hogy lemenjen kutyába, csak mert egy faszi azt parancsolta neki.
2019. máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
50%

Férfi (férj) vagyok és "lázítottam".


1. Ha a kérdező férje hajlandó volt egy 130e Ft-tal alacsonyabb fizetésű helyre menni (360e Ft-ról 230e Ft-ra csökkent a havi fizetése), mert idegileg annyira kivolt, akkor ezek után nem várhatja feleségétől, hogy


a) jobban fizető állást keressen;

b) olyan helyen dolgozzon, ahová utál bemenni.


2. Az, hogy szinte bármikor el tud kéredzkedni, az 4 gyerek mellett megfizethetetlen!

Ha nincs lelkes és mindig ráérő nagyszülő a közelben, akkor még 2 gyerek mellett is gyakorlatilag nélkülözhetetlen, hogy az egyik szülő ilyen munkakörben legyen.


3. Az, hogy a kérdező párja szakítással fenyegetődzik, az nálam kicsapta a biztosítékot. Pláne ilyen pitiáner ok miatt. Ha ezen múlna, hogy soha nem költöznek családi házba, hanem panelban nevelik föl a 4 gyereket, akkor sem lenne ez elfogadható viselkedés.


Megjegyzem: én nem biztattam a kérdezőt szakításra, de azt tanácsoltam, hogy semmiképp se adja föl ezt az állását, ne engedjen az érzelmi zsarolásnak.

2019. máj. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

Jogos kedves előttem szóló.

Nem gondoltam át rendesen a helyzetüket, viszont most meg értetlenül állok előtte.

Nem beszéltétek át az anyagi részét a dolgoknak, mielőtt beléptél volna a munkahelyre?


Van amikor az emberek olyat mondanak a masiknak, amit megbánnak. Akkor is ketten üljetek le és beszéljétek át. Sokat segít.

2019. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!