Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az jó módszer ha úgy szoktatom...

Az jó módszer ha úgy szoktatom le a gyereket a cumiról, hogy a cumit bekenem csípős paprikával?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 11:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit rakni rá egyszerűen ne add neki oda többet. Lhet sírni fog de az nem árt neki.
2010. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%
Akkor majd szopja az úját, azt meg levágatod majd?
2010. júl. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%
Először azt hittem viccel valaki,de ahogy olvastam a kommentjeidet rá kellett jönnöm hogy nem...te nem vagy 100as,komolyan mondom!!!És ha azt hiszed nem tudná hogy TE csináltad,TŐLED kapta a csipős cumit,ami máskor nem szokott az lenni,akkor nagyot tévedsz!Még ha olyan valamit irtál volna amit pl.nemszeret tökfőzelék vagy citrom vagy bármi,de nem olyat ami utána percekig égeti a kis száját....
2010. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a picid? Az én kisfiam 2 éves koráig cumizott. Mikor mentünk nyaralni, azt mondtuk neki, hogy elveszett út közben, de nem is baj, mert ő már milyen nagy fiú. Próbáltuk elterelni a figyelmét, új környezetben sokkal könnyebb volt, aztán már itthon sem kereste. Az "erőszakos" leszoktatás azért nem jó, mert könnyen megtalálja helyette az ujját, arról meg sokkal nehezebben szokik le.
2010. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

A mostani gyerekek nem azért rosszak, mert elkényeZtetik őket, hanem azért, mert egyáltalán nem nevelik őket sehogy. Anya-Apa dolgozik, este meg már fáradt, a gyerek oviban-suliban nő fel, meg a tévé előtt. A fáradt szülő gyakran akkor is rádörren a gyerekre, amikor az valójában nem is tesz igazán rosszat, csak törődésre vágyik, olyankor viszont nem szól rá, amikor kellene. A gyerek ettől összezavarodik, és végül már nem is próbálja betartani a szabályokat, hiszen azok nem egyértelműek a számára.

Az a gyerek, amelyik kicsi korában sokat rosszalkodik, az nem vágyik másra, csak több figyelemre. Ha ezt a figyelmet végül mégsem kapja meg, akkor válhat nagyobb korában kezelhetetlenné, hiszen egy kamasz még akkor is lázad a felnőttek világa ellen (ez a dolga, ez életkori sajátossága, így válik maga is független, érett, önálló személyiséggé), ha stabil családi helyzetben él, nemhogy akkor, ha bajok vannak otthon.


A szülők java a példamutatással sem áll a helyzet csúcsán. Hiába bünteti a gyereket csúnya beszédért az, aki időnként maga is elengedi magát, pl. vezetés közben, vagy a focimeccset nézve.


Sosem a gyerek a hibás. A gyerek a felnőtt világ görbe tükre, aki egyetlen dolog miatt válhat "rosszá", ez pedig a szeretet és a törődés hiánya. Ha hamis értékrendet lát (pl. az értékesebb embe, akinek több a pénze), akkor is a magáévá teszi azt, hiszen az elsődleges példa minden gyerek számára a saját családja, és az ottani viselkedési normák.


Ami a cumizást illeti: eleinte csak ne add neki oda napközben, csak alváshoz. (Pl. mondd neki, hogy csak akkor mentek ki a játszótérre, ha a cumi otthon marad.) Ha mégis vinni akarja, játsszd el, hogy "elveszett", és sokáig ne add oda neki újra. Később már nem akarja majd magával vinni.


Ha már csak alváshoz használja, lassan el lehet vele kezdeni "üzletelni". Mondd el neki, hogy van egy cica, aki a cumit játékra cseréli el vele, de az azt jelenti, hogy elviszi, és soha többé nem hozza vissza. Cserébe kínálj fel neki egy olyan játékot, ami tetszik neki, amire vágyik. Hamarosan nagy valószínűséggel rá fog állni a cserére. Tegyétek le együtt a cumit valahová, majd amikor a kicsi már nem lát oda, tedd a cumi helyére a játékot. Egy-két napig még keresheti (ilyenkor mindig add a kezébe az új játékát, hogy azzal vígasztalódjon), de aztán meglátod, hamar elfelejti majd.

2010. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem magyarázd el neki, h eljön a cumitündér a cumijaiért, elviszi más kisgyerekeknek, akiknek szükségük van rá és cserébe hagy itt neki egy kis meglepetést. Tegyétek bele egy kis táskába , másnapra legyen valami kis meglepetés a helyébe. :)
2010. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nem olvastam a hozzászólásokat, az előttem szóló is hasonlót mond :)
2010. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Drága anyuka! Írtad, hogy azért akarod leszoktatni, hogy ne álljanak szét a fogai.

Nem tudom, tudod-e, azonkívül még sok káros hatása is van a cuminak. Például kialakulhat őle U alakú szájpadál. Illetve a cumi PVC(polivinilklrodid) -ból van.Elmondom, hogy a nagyim panellakásában a padló(!) van PVC-vel borítva. Ezekután gondolhatod, hogy mennyiren káros.

Szóval ne csak a fogai miatt szoktasd le.

Nem akarlak ilyesztegetni, nyilván a cumikat gyerekeknek gyártják, tehát azért figyelnek hogy úgymond "miből csinálják", de nem lehet minden anyag káros hatását kiküszöbölni.

Szoktasd le.

Sok sikert :-)

2010. júl. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
ui.: bocsi a helyesírási hibákért.
2010. júl. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha valaki vesz neki valamit cserébe attól nem lesz elkényeztetve...sok mindenki ezt ajánlja. Mellesleg simán meg lehet mondani neki, nem kell semmit rakni se a cumira se a szájába. Engem úgy szoktattak le, hogy azt mondták, hogy eltűnt, biztos hisztiztem érte...de az is csak 3 napig tart...simán mond meg neki h eltűnt. Ha hisztizik akkor hisztizik...majd abbahagyja. Jó lesz ez így ;)
2010. júl. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!