Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém hajléktalan, mit tegyek?

Az öcsém hajléktalan, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyai ágról van egy fiútestvérem, de anyánk egyikünket sem nevelt, engem rokonok vettek magukhoz, ezt a későbbi kapcsolatából származó fiút pedig intézetbe adta. Soha nem találkoztam a sráccal, de a nevét tudom, és a napokban egy véletlen folytán megtudtam, hogy hajléktalan. Tanácstalan vagyok, nem tudom, mit tegyek. Nem ismerem, de mégis furdal a lelkiismeret, hogy a testvérem ilyen helyzetben van. Én szerencsére viszonylag jó körülmények között élek, de annyira azért mégsem, hogy őt is támogassam. A dilemmát fokozza az is, hogy a férjemnek meg sem merem említeni, mert biztosan nem lelkesedne az ötletért, hogy ezt a "terhet" a nyakunkba vegyük, nekünk is nagyon nehéz volt egyről a kettőre jutni.

Megkeressem, vagy ne? Ti mit tennétek a helyemben?


2010. júl. 10. 00:04
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én megkeresném sztem, és megpróbálnék segíteni neki valamilyen munkát találni, akármilyet is, valamint adnék neki esetleg egy kis pénzt az újrakezdéshez......ha viszont nem akar dolgozni, vagy ilyen-olyan munkát nem akar vállalni, a pénzt pedig marhaságokra költi, pl. pia, játékgép, drog stb., akkor így járt, és akkor nem is kell már egyáltalán, hogy furdaljon a lelkiismeret, mert valószínű, hogy önhibájából került ilyen élethelyzetbe.A befogadást semmiképpen sem javasolnám, ugyanis sztem csak az lenne a vége, hogy eltartod, közben meg tönkre megy a házasságod.Én megkeresném, megpróbálnék segíteni neki, adni neki egy esélyt, amennyiben azt elrontaná, lezárnám a dolgot a továbbiakban....
2010. júl. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

ma 01:11

Hát köszi :) Ha annyira nagy örömmel várod, hogy vigye el a házakat a víz, akkor vigye el a tiédet. Rosszindulatú vagy.

A másik 01.11-es választ viszont köszönöm, mert lehet, hogy tényleg ismeretlenül kellene először próbálkozni. Köszönöm, hogy megértetted a dilemmámat!

2010. júl. 10. 01:16
 23/38 anonim ***** válasza:
24%
Ne aggódj,az enyémet is elfogja vinni a víz.Nincs menekvés.És pont evégett.A cselekedetek végett.
2010. júl. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
20%
ja és ha már rosszindulatról van szó..nem tudom ki tesz fel olyan kérdést,amit alapból nem kéne hanem rögtön cselekedni kéne a jót amit írtam az nem rosszindulat,hanem tényfeltérképezés.Mindennek oka van.És nem hiszem,hogy akit nevelőotthonból engedtek ki,az a saját hibája miatt jutott ebbe a helyzetbe.Ő teljesen máshogy nőhetett fel mint te.Neked jobb sorsod volt,mint neki.Egy kis gondozást,szeretetet megérdemelne ő is.EZ lenne az utolsó amit írok.
2010. júl. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
63%

1:18

.....szerintem te JT vagy, vagy valami egyéb elborult szekta tagja......komolyan azt hiszed, hogy ezek a valóságtól elrugaszkodott gondolatokkal átszőtt válaszaid hasznosak lehetnek a kérdező számára?!.....persze, mindent elvisz a víz, eljön az apokalipszis, természetesen TE, és a kedves gyülekezeti testvéreid meg fogtok menekülni, olyan 144 ezren,ugye? Csak kár, hogy az őrtoronynak azóta már több tagja is van, velük mi lesz, hm?Ők lemaradtak?....bár nem akarok itt offolni, mert ez nem kapcsolódik sem a kategóriához, sem a témához, csak azért elgondolkodtató, ahogy egyes szekták tagjai szinte megszállottan osztják meg különböző témákban helyenként teljesen szürreális nézeteiket.

2010. júl. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
28%
Semmiféle szekta tagja nem vagyok.Lényegtelen.Ha gondolod a koromat is megosztom.16 éves.Azt gondolod,hogy gyerek meg mittudomén mi,de nagyobb a hitem mint neked.És nem vagyok Se zsidó SE zsidócigány.FÉlszékely magyar ember vagyok.És megkeresztelve se vagyok.Ennyit a szektákról.Ja és a kérdésre már előtte válaszoltam jópár sorban,csak a kérdező azt kívánta vigye el a házamat a víz.:-)Pedig én ilyet nem mondtam,csak azt,hogy remélem mindent elvisz.
2010. júl. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, nekünk is van ilyen rokonunk, hajléktalanszállón lakik, és nagy a család, ki is van akadva, hogy család így család úgy, miért nem támogatjuk segítjük stb. Mindenki próbálkozott vele, de ő direkt nem dolgozik, nem csinál semmit, ha egy kis pénze van, játékgépezik, meg iszik belőle. Neki ez így jó, és ezt nem hiszem, hogy bárki támogatja, és ez nem is tetszik neki, hogy a CSALÁD nem fogadja őt be, hogy nyugodtan lébecolhasson. A hajléktalanszállót is ő találta ki magának, hogy ő akkor oda beköltözik tüntetően, hogy rajta nem segít senki és ott cirkuszolt, hogy neki külön szobát adjanak.

Ha életedben nem találkoztál vele, semmit sem tudsz róla, akkor én nagy valószínűséggel hagynám. Sosem tudhatod melyik fajtából való, a végén még kapsz a nyakadba egy "testvért" akinek a kisujjadat nyújtod és a karodat akarja, mert simán lehet, hogy utána meg zaklatni fog, hogy segíts, meg hadd lakjon ott meg ez meg az. Lehet, hogy a szülőanyátok közös, de az az egyetlen közös pont veletek sem volt, ti sem láttátok egymást, így gyakorlatilag semmi közötök egymáshoz. Most ezért vállalnál be egy ilyet?

2010. júl. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
60%
Na jó, nem akarok itt offtopikot csinálni az egészből, de hasonlóan a kérdezőhöz én sem tudom, hogy úgymond mi a bajod.Senki sem vonta kétségbe, hogy korodnál fogva nem tudnál érdemben hozzászólni, nem is tudhattuk a korodat, de nincs is jelentősége.Azt pedig végképp nem állította senki, hogy roma származású lennél, vagy izraelita vallású, valamint nem is tudom, hogy ez miért lenne érdekes.....Írsz egy eléggé antipatikus töltetű választ, különböző világvége jóslatokkal teletűzdelve, utána pedig teljesen légből kapott, el nem hangzott vádakat rósz föl annak, aki kritizálni meri véleményedet.Nem látom, hogy a válaszoló hol kívánta vna, hogy "a te házadat vigye el" az "ár".....ilyeneket te kívántál úgy ánblokk itt tkp. mindenkinek.Lehet, hogy nem vagy szektás, de akkor nem tudom, hogy honnan szedted ezeket a fantazmagóriákat, abba pedig, hogy kinek mennyire erős a hite, vagy nem, abba inkább ne menjünk bele. Összességében azt hiszem, hogy megállapíthatjuk, hogy itt nem csak a szóban forgó féltestvér szorul segítségre, hanem te is, ugyanis eléggé kuszák a gondolataid.Egyébként, mér ne is haragudj, de ha ennyire támadod a kérdezőt, amiért föltette a kérdést, és mérlegeli a lehetőségeket, ahelyett, hogy (ahogy mondod) azonnal cselekedne, te miért nem cselekszel azonnal? Most tudsz valakiről, aki bajba jutott, akkor rajta, cselekedj azonnal, mert aki nem úgy tesz, azt ugye vigye el a víz.....ezek a te szavaid...
2010. júl. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
62%
16 éves. Péntek este van. Nyilván nem maradhat sokáig a buliban mert nem engedik és most unalmában félrészegen írogat hazaérkezés után világmegváltó tini okosságokat. Mit foglalkozol vele?
2010. júl. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
69%
01.52 vagyok. Amennyiben a fentiek nem igazak, annál gázabb.
2010. júl. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!