Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém hajléktalan, mit tegyek?

Az öcsém hajléktalan, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyai ágról van egy fiútestvérem, de anyánk egyikünket sem nevelt, engem rokonok vettek magukhoz, ezt a későbbi kapcsolatából származó fiút pedig intézetbe adta. Soha nem találkoztam a sráccal, de a nevét tudom, és a napokban egy véletlen folytán megtudtam, hogy hajléktalan. Tanácstalan vagyok, nem tudom, mit tegyek. Nem ismerem, de mégis furdal a lelkiismeret, hogy a testvérem ilyen helyzetben van. Én szerencsére viszonylag jó körülmények között élek, de annyira azért mégsem, hogy őt is támogassam. A dilemmát fokozza az is, hogy a férjemnek meg sem merem említeni, mert biztosan nem lelkesedne az ötletért, hogy ezt a "terhet" a nyakunkba vegyük, nekünk is nagyon nehéz volt egyről a kettőre jutni.

Megkeressem, vagy ne? Ti mit tennétek a helyemben?


2010. júl. 10. 00:04
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
74%

Nehéz bele gondolni úgy hogy az igazi családomban nevelkedtem és élek, de egy számomra tök ismeretlen embert(hogyha jól értelmezem ráadásul csak anyukátok közös) akivel soha nem beszéltem és találkoztam nem hiszem hogy felkeresnék.

Max. ha tényleg annyira jó módban nagyon jó fizetéssel élnék, hogy abszolút nem teher akkor támogatnám anyagilag de amúgy nem.

2010. júl. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Valószínűleg így fogok tenni, mármint megkeresem, és segítek, amiben tudok. Nem tudom, mióta van utcán, azt sem tudom, milyen állapotban van...:(

Viszont fedelet nem tudok biztosítani neki, ez biztos, és igazából van bennem egy kis félelem is, egyrészt lehet, hogy elhajt a fenébe, vagy a másik véglet, hogy "ránkszáll", és akkor már nem én irányítom a kapcsolatunkat, mert esetleg mindig jönne, ha valami gondja van. Az is lehet, hogy alkoholproblémái is vannak, ha az utcai életmód az ivászatba sodorta bele.

Szóval, megkeresném én, csak nem tudom, nem darázsfészekbe nyúlok-e. Ja, és a férjem - hiába egy pár vagyunk - egyáltalán nem toleráns az ilyen témában. Ezek a kételyeim, de én is úgy gondolom, hogy megkeresem, és felmérem a helyzetet, hogy miben tudok neki segíteni.

2010. júl. 10. 01:00
 13/38 anonim ***** válasza:
0%
hát nem tudom,akkor ti nem vagytok emberek.Nincs Istenetek.Épp ezért lesz világ vége.Nem kell sokat várni már.elég sok embernek nincsen hol laknia már,mert a víz elvisz mindent szépen.Nem is baj.Itt az ideje,hogy vége legyen ennek a szemét,gazember élősködő aljas életnek.
2010. júl. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
44%
hány éves az öcséd?
2010. júl. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

ma 00:54

Lehet, hogy én is ezt mondanám, de ha belegondolsz, nem csak 2-3 kg kenyérről van szó, hanem arról, hogy (esetleg) lesz valaki, akiről folyamatosan gondoskodnom kell. Persze, hogy a lelkemre veszem, azért is tettem fel a kérdést, de nem biztos, hogy ilyen sima ügy ez, hogy csak megkeresem, adok neki valamennyi pénzt, aztán mindenki megy tovább a maga útján. Benne is csak reményt keltenék, hogy mostmár mindig számíthat rám, holott ebben még én sem vagyok biztos.

Anyánk már rég meghalt egyébként.

2010. júl. 10. 01:04
 16/38 A kérdező kommentje:

ma 01:02

Ne haragudj, de neked mi bajod van...?

2010. júl. 10. 01:06
 17/38 A kérdező kommentje:
28 éves.
2010. júl. 10. 01:08
 18/38 anonim ***** válasza:
54%

Én szerencsére viszonylag jó körülmények között élek, de annyira azért mégsem, hogy őt is támogassam..

Ehez hozzáfűznék annyit,hogy mégsem élhetsz akkora nyomorban ha van fedél a fejed felett.És ameddig talál munkát,addig mi bajod lehet belőle.És ha nem is a házba,de egy 3-4000 ft os sátrat tudsz neki venni,hogy legyen hol aludnia.Nekem inkább olyan sejtésem van,hogy félsz attól,hogy te most aztán nyomorba fogsz kerülni,a nyakadon fog lógni stb.SEGÍTSÉGRE SZORUL!!! És nem tudhatod,hogy TE mikor fogsz ilyen helyzetbe kerülni és amikor majd TE rólad lesz szó és mások is így fognak vélekedni a dologról,kíváncsi lennék mit szólnál hozzá.Kitudja,lehet holnap után már házad se lesz(ne adja a jóisten)mert elviszi az árvíz.Ennyit erről.CSelekedj jól,ha hiszel Istenben,akkor csak jót cselekedhetsz,ha nem teszel jót,akkor nincs elég hited és ez abból derül ki,hogy félsz.

2010. júl. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
25%

ma 01:06

Az hogy sok a tudatlan,aki nem tud gondolkodni és írja a hülyeséget,hogy ő mit cselekedne.ALAPBÓL ha van lelkiismereted NEM teszel fel ilyen kérdést,hanem azonnal cselekszel.EZ a bajom van.ÉS örömmel várom már,hogy mindent elvigyen a víz.Nem lesz ilyen,megtisztul a Föld

2010. júl. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Először mindenképpen tájékozódj. Nem kell ajtóstol a házba rohannod. Előre ne is add ki magadat. Segítsél, ha másként nem megy, közvetve. És amikor már többet tudsz róla, lépjél. Ahogy a lelkiismereted mondja. Maradhatsz ismeretlen is, és ugy is segítheted.
2010. júl. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!