Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kérhető-e védelembe vétel, ha...

Kérhető-e védelembe vétel, ha a szülő nem engedi a nagyszülővel való kapcsolattartást, a gyermek nagyszülő iránti érzelmeit, ragaszkodását manipulációval, szeretetmegvonással bünteti?

Figyelt kérdés
2019. aug. 1. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Mit mond a szülő, mi az oka ennek?
2019. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Ennyi biztos nem emég ehhez, föleg, mert érzésem szerint a nagyszülö írta ki a kérdést, aki ellen valami komolyabb ok vam, ami miatt nem engedi oda a szülö a gyereket.


A maximum, ami reális, hogy megítélik a nagyszülönek a láthatást, de az nem túl sok idöben.

2019. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazan.
2019. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
2-esnek igaza van. Gondolom nincs veszélyben a gyermek, a nagyszülő ha akar, akkor mehet bíróságra láthatásért.
2019. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Na igen, méhet a bíróságra láthatásért. De azt azert ne felejtsuk el, hogy meghallgatjak am a szulot, hogy ugyan miert nem engedi a kapcsolattartást. Nyilvan enm azert, mert rosszat akar a saját gyerekenek
2019. aug. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos ez nem így működik. Védelembe vétel azt jelenti, hogy a családsegítő tanácsokkal látja el a szülőt, hogy hogyan kell főzni /etetni a gyermeket, fürdetni, van e saját ágya, ahol pihenhet a gyermek, fenn áll e a fizikai bántalmazás cselekménye. Én nevelőszülő vagyok, hét gyermeket nevelek jelenleg. Ők már ki vannak emelve, de vissza lesznek helyezve a családba, amint lesz üveg az ablakon, és állása az édesanyának, illetve a másik család meg tudja oldani, hogy ne egy matracon nyomorogjon a hat tagú család.

A nagyszülőnek havonta egyszer jár 3 óra láthatás a törvény szerint. Tudni kellene az okokat, az édesanya mire hivatkozik pontosan, amiért nem engedi a nagyihoz. Lehet félti tőle, mert más a nevelési elve?

A nagyszülő remélem tudja, hogy nem övé a gyerek, és remélem nem akarja az akaratát érvényesíteni. Ismer mindenki ilyen anyóst :)

2019. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha tényleg te vagy a nagymama,akkor csak gratulálni tudok. Képes lennél az unokádat meghurcoltatni a gyermekvédelmisekkel,csakhogy az anyját rossznak állítsd be.Ne haragudj,ha a stílusom nem a legjobb,de azt még megérteném,ha komoly gondok lennének a gyerek nevelése körül,és a gyerek érdekeit nézve tetted volna fel a kérdést. De nekem inkább az önzőséged ütközik ki.

Inkább abban mesterkedj,hogy helyre hozd a kapcsolatot a anyukának,és nyugalomban szeretetben látogass az unokádat.

UI: tudom nem a kérdésre válaszoltam,de ezt nem tudtam nem leírni.

2019. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8%
Gratulálok, semmit se tudtok, de már megírtatok egy komplett forgatókönyvet, persze a kérdezőt ekézve, nem is kérdés.
2019. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező, nem. (persze kérni mindent lehet, ezt pont NULLA eséllyel)

Többiek:

Azért gondolkozzunk már kicsit: a "csak jót akaró" szülő is tud a gyerekre nézve a legkártékonyabb személy lenni (ld "mérgező szülők") pont ahogy a nagyszülőknél sem ritka, hogy a "jóakaratuk" valójában arról szól, hogy ők akarnak döntéseket hozni gyerek nevelésével kapcsolatban a szülők helyett.

Én ilyen helyzetben azt javasolnám, hogy a nagyszülő indítson pert a kapcsolattartás jogáért, és akkor jó eséllyel gyermek-pszichológus elé kerül a dolog, és van esély, hogy kiderüljön, mi a valóság, mi valójában a gyerek érdeke az adott szituban.

2019. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Két értelmes felnőtt nem kezd el.újjal mutogatni a másikra a gyámügy előtt. Hanem saját maguk próbálják rendezni a konfliktusokat,amennyire ez lehetséges. Nem a gyereket bevonva az anyós-meny csatába. Ennek csak a gyerek látja kárát,mert az ő szeme előtt lesz meghurcolva az anyukája. Ha komoly a gond,akkor jelentse,de ne a saját érdekeiked nézd.
2019. aug. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!