Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám valótlan dolgokat...

A nagymamám valótlan dolgokat terjeszt a szüleimről, utálja az apukámat és állandóan konfliktust generál, visszaélve a helyzetével. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni.

Az anyai nagymamámról van szó, akinek két lánya van: az egyik az anyukám, a másik pedig anyukám húga, akit 5 éve ápolni kell egy agysérülés következtében. Anyukám apukája már évtizedek óta nem él.

Anyukám húgának a férje "ápolta" kezdetben a nagynénémet, de ő lelépett, vagyis másik városba költözött a szeretőjével, magával vitte a gyerekeiket is (akikkel emiatt nem is tudom tartani a kapcsolatot, pedig unokatestvéreim). Kb. 1 évig ápolta a feleségét a szüleim és nagymama segítségével (otthoni ápolás - etetés a gyomorszondán át, fürdetés...stb). A pasi lelépett, és nagymama egyedül maradt a lányával a házban.

Apukám felvetette neki az ötletet, hogy költözzenek oda a mi házunkba, hiszen elférnek (3 szobás lakás, és a 2 gyerek már kirepült) hiszen nem akarták egyedül hagyni ebben a helyzetben. Anyukám mindenképpen segíteni szeretett volna, apukám pedig félretette a konfliktusát az anyósával, hiszen az anyósa a kezdetektől fogva utálta, beszólt neki és mindennel problémája volt. Apukám rengeteget elért az életben, több diplomája van, rendes ember, nem él káros szenvedélyekkel és teljes mértékben önzetlen és konfliktus kerülő, a nagymamámnak valamiért mégis szimpatikusabb volt a másik veje, aki iszik, cigizik és állandóan csak csalta a feleségét.

Nagymama nem ment bele az ötletbe.

Eleinte anyukámék naponta mentek (én hetente, mert egyetem miatt másik városban lakom) és segítettek. Elviselték az összes beszólogatást, irigy megjegyzést, ami egyre gyakoribbá vált. A nagynéném férje havonta egyszer leugrik, megbeszélik az anyagiakat (még nem váltak el), semmiben sem segít, legalább bevásárolna a nagymamának, vagy valami, de helyette csak a pénzt idenyomja (ő kezeli az anyagiakat, ha jól értettem) és aztán megy. De mégis ő a mindenség, nagymama kb. Istenként tiszteli, ő a rendes ember, mert ő tisztelettudó és stb.

Nagymama viselkedéséből adódóan a szüleim egyre kevesebbszer járnak oda, plusz már ápolók és segítők járnak oda, mindent megoldanak. Nagymama intézte így.


Aztán eltelt néhány hónap, elkezdtek a szüleim érdekes dolgokat hallani és lenéző tekintetekkel találkoztak. Kiderült, hogy nagymama állandóan szidja őket, hogy alig mennek oda, semmit sem segítenek és folyton az apukámat szidja, ráadásul olyanokat is mond, hogy szerinte az apukám nem tisztességes úton gazdagodott és hogy apukám egy pökhendi alak, mert még egyszer nem nyírta le nála a füvet.

A szüleim nem idegesítik magukat ezen, apukámat kicsit zavarja, amit megértek, de engem viszont nagyon idegesít, mert senki sem ismeri nagymama igazi arcát, azt az irigy és gonosz személyiségét, mint amit én 20 éve ismerek. Nagyon rosszindulatú, és csak azt az embert nézi valamibe, aki őt körbeugrálja. Volt időszak mikor engem is hívogatott és elkezdte sorolni a sérelmeit, hogy őt az mennyire zavarja, hogy én nem keresem az unokatestvéreimet, és hogy apukám keze lehet a dologban, plusz anyukám is örüljön hogy nem ő járt így, mert apukámnak a munka a legfontosabb és stbstb... De az nem zavarja, hogy a másik veje csalta a feleségét, ordibált vele, konkrétan érzelmi terrorban tartotta, aztán le is lépett mellőle és azóta ha átmegy, rá se néz a feleségére, csak nyalizik az anyósnak, ledobja a pénzt az asztalra, jól lakik anyósnál és megy haza. Gyerekeit sose hozza le az anyjukhoz, hozzánk sem.


A pszichológus (akihez járnom kell emiatt) azt mondta, hogy nagyon nagy baj hogy ennyire belefolyok, de egyszerűen nagyon zavar ez az egész. Nagymama csak rontja a családi hírnevünket, minket állít be gonosznak, miközben a másik vejét ennyire ajnározza.

Jelenleg én már nem is járok hozzá, egyébként sem nagyon szeretett engem soha sem, gyerekkoromban rendszeresen beszólogatott a göndör hajam miatt, egyszer mikor kicsi voltam, le is vágta rövidre mert "zavarta". A mi családunkat sosem szerette igazán.


2019. aug. 20. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Ez eléggé hülye helyzet, de pár dolgot nem latsz te sem tisztán.

A nagynénéd férje nem "csalja" a feleségét, ugyanis ez teljesen mást jelent. Azt megértem, hogy nem tudja ápolni öt, ez ugyanis sok ember számára nem feldolgozható dolog, és azt egyetlen épeszü ember sem várja el senkitöl, hogy egy élöhalott miatt teljesen feladja a saját és a gyerekei életét.

A nagynénéd férje feltehetöleg szintén a mama miatt nem maradt ott, részéröl teljesen korrekt, hogy fizeti a szükséges költségeket, de nem hagyja, hogy az anyós tönkretegye öt, de föleg a gyerekeket.

A gyerekeknek meg föleg nagyon nem tenne jót, ha "látogatnák" az anyjukat, aki lényegében már nem le´tezik, csak a teste van még ott.

Emellett ez egyáltalán nem a te dolgod, nem tartozik rád.


A másik téma a mama viselkedése apukáddal szemben: ez megint olyasmi, amit vagy neki (apukádnak) kellene lerendezni (feljelentheti hitelrontásért, rágalmazásért), vagy ha öt nem zavarja, akkor nem kell figyelembe venni.

Szerintem ittt föleg neked vannak lelki problémáid, amiket részben te generálsz, neked kellene elengedni a témát.

2019. aug. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nagybáttyám már a nagynéném betegsége előtt is csalta a feleségét, többször is lebukott. Nem ártatlan, a gyerekeivel nem foglalkozik, kocsmázik és munkahelye sincs. Anyós rajong érte, nem olyan a viszonyuk mint apukámmal, tehát nem menekül előle, mivel a nagymamám csak a szüleimmel bánik így. Köszönöm a választ.
2019. aug. 20. 16:21
 3/8 anonim válasza:
83%
Nézd, ez egy nagyon gáz helyzet, én nem tudsz csinálni semmit. Azzal segítenél legjobban, ha mindenkivel kedves lennél (nem bántasból mondom, esküszöm jó indulat) és próbálnád visszaállítani a család hírnevét. A mamával ne foglalkozz, nem tudom hány éves, de valószínűleg beketyózott az évek alatt. A nagynénéd segísd ha szeretnéd, de ez nem a te kötelességed.
2019. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Én egyszer biztos jól megmondanám a nagyanyámnak a véleményemet, hogy lássa, hogy nem tehet meg mindent korlátlanul. És ha tudsz segíteni az ápolásban, akkor járj, és ne is szólj a nagyanyádhoz, de ha nem tudsz, akkor egyáltalán ne is dugd oda az orrodat. Emiatt pszichológushoz járni nem tűnik nagyon indokoltnak.
2019. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%
Ok. Akkor most próbéld meg valóban tömören összefoglalni, mondjuk hat mondatban. Utána elolvasom és válaszolok.
2019. aug. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5, nem fontos elolvasnod, már kaptam értelmes válaszokat! :)


Köszönöm a többieknek. Igazából a nagynéném balesete miatt ingott meg a lelkivilágom, azóta vannak gondok. Szerettem volna, ha békében van a család és összetartunk, de zavar az igazságtalanság is. Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket.

2019. aug. 20. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Mondjátok meg a drága mamának,hogy ha nem fejezi be ezt,akkor tőletek nem kap több segítséget.Mehet a nagynénéd férje,úgyis ő a szent,majd ő segít a feleségének és az anyósnak.Rólatok úgyis azt terjeszti,hogy nem segítetek,akkor nem mindegy? Legyen igaza a mamának.
2019. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Én is azt tudom tanácsolni, mint az egyik válaszoló: jól oszd ki a nagyanyádat, mondd el neki az összes igazságtalanságot és sérelmet, amit érzel. Akár egy levélben is megírhatod neki, így még közvetlenül konfrontálódnod sem kell vele. Lehet, hogy nem fogja meghatni a dolog, de a te lelkednek jót tesz majd. A rosszindulatú pletykákat meg le kell xarni,aki más életén csámcsog, saját magát minősíti. Akik ismernek titeket és közel állnak hozzátok, úgyis tudják az igazságot, a szomszéd mancinéni véleménye meg ne érdekeljen.
2019. aug. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!