Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehet, hogy a gyerekem homosze...

Lehet, hogy a gyerekem homoszexuális, minden erre utaló apró jelre ugrik a homofób nagyszülő, szakítsuk meg a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Engem nem zavar, ha a gyerekemről 10 év múlva tinikorban kiderül, hogy homoszexuális, az sem, ha nem lesz az. Most 5 éves, vannak furcsa dolgai, amik engem nem zavarnak, a többsége ártatlan, de amikor a nagyit látogatjuk, akkor ő undorítóan bánik a gyerekemmel, az unokájával.


Egész életemben azt hallgattam, hogy biztos leszbikus vagyok, a legapróbb dolgokra is ugrott. Nem akarom ezt a gyerekemnek, hogy megvetve érezze magát, akár meleg, akár nem.


Ti megszakítanátok a kapcsolatot?


Példák: Gyerek azonos nemű szülőnek le akarja venni a ruháját. Gyerek be akar bújni az azonos nemű szülő ruhájába úgy, hogy a szülő is benne van. Gyerek bemászik azonos nemű nagyszülő felhúzott takarós lába alá a "bunkerbe". Gyerek ellentétes neműnek mondja magát játék alkalmával. Gyerek szájra puszit akar adni az azonos nemű szülőnek, vagy az azonos nemű nagyszülőnek nevetgélés közben.


Ilyenkor nem káromkodik a nagyszülő, csak fujjol, megvetve néz rá, érződik az undor a hangjából, ellöki, eltolja a gyereket, mi bajod van neked, mit csinálsz, miért csinálod ezt, de olyan hangsúllyal, mintha valami patkányhoz szólna.


Szerintem a legtöbb dolog ártatlan gyermeki játék, én sokat engedek, amit nem, azt sem emelem ki, hogy undorító, vagy kiemelten nem szabad, bár a szájpuszi nekem is meredek kicsit.


Meddig kell tolerálni a nagyszülő dolgait?


2019. aug. 22. 12:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Idióta, nem kell vele szóbaállni.


Ezek gyerekjátékok, semmi köze a homoszexualitáshoz. Nagyon súlyosan alulművelt, aki ezt hiszi.

2019. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Ezek nem "apró jelek" ezek semmik. Egy ötéves szórakozásai. (én szájrapuszit nem engedek senkinek, sztem az szerelmesek közt van de ebben s korban az azonos nem nyilván nem jelent semmit)


A nagyinak valami súlyos problémája lehet ha már téged is ezzel zaklatott. De, ez az ő lelki nyomora, nem terhelheti másra. Én nagyon határozottan megmondanám neki hogy ezt itt és most hagyja abba. És ha állandóan ezzel szekálná a gyereket nem mennék látogatóba vagy csak roppant ritkán. Ha a gyereked pl vörös hajú lenne és állandóan azzal szekálná, mennél?

2019. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Ez még véletlenül se utal homoszexualitásra, inkább csak arra, hogy az azonos nemű szülővel kevesebbet van együtt. Egy 5 évesnél én is fujjolnek rendesen egy szajrapuszitol a nemetol függetlenül. Nekem gusztustalan a szülö -gyerek szajrapuszi, mondjuk kortól és nemtol függetlenül.
2019. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Alapból nem engedném egy ilyen mérgező személy társaságába a gyerekem, de én se tartanám a kapcsolatot. Inkább ne legyen nagyszülő az életemben, mint hogy ilyen nagyszülő legyen.
2019. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%

Vannak itt gondok, de nem csak a nagyival, a gyerekkel is:


Gyerek azonos nemű szülőnek le akarja venni a ruháját. Gyerek be akar bújni az azonos nemű szülő ruhájába úgy, hogy a szülő is benne van. Gyerek bemászik azonos nemű nagyszülő felhúzott takarós lába alá a "bunkerbe". Gyerek ellentétes neműnek mondja magát játék alkalmával. Gyerek szájra puszit akar adni az azonos nemű szülőnek, vagy az azonos nemű nagyszülőnek nevetgélés közben.


Ezek beteges dolgok.

2019. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Aki egy 5 éves gyerek bármilyen tevékenységébe szexuális töltetet lát bele az egy beteg, perverz, pedofil állat
2019. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Nincs itt semmi beteges, csak a troll kérdező.
2019. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekkoromban sokszor voltam fiú egy-egy játék alkalmával - szimplán mert ketten voltunk kislányok, és kellett egy fiú (herceg, varázsló, satöbbi) a történetbe, ezért el kellett játszani.


(vagy csak szimplán viccesebb volt)


Továbbra is nő vagyok, egy éve vagyok együtt az ellentétes nemű párommal.


De ha leszbikus is lennék - akkor mi van?

2019. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk azt nem értem, miért nem lehet világosan leírni, hogy kisfiúról vagy kislányról van szó. Miért kell ilyen körmönfontan fogalmazni, hogy "azonos nemű szülő"-vel ezt vagy azt csinálja, meg "ellentétes neműnek mondja magát"?


Ezek nagyjából szokványos gyermeki játékok. Bár a szájra puszit nem értem. Remélem nem szoktál sem te, sem az apja szájra puszit adni neki.

Nyilván, ha ellentétes neműnek mondja magát, akkor kijavítanám, de nem foglalkoznék sokat vele.


De egy kicsit túldrámázod a nagymama viselkedését is. Nagyon érződik rajtad, hogy még nem léptél túl azokon a sérelmeken, hogy leszbikusnak tartott anyukád.


Kérdésedre válaszolva:

Nem, nem szakítanám meg a nagymamával emiatt a kapcsolatot. Biztos, hogy a gyerek sem érzi rosszul magát a nagymama társaságában, ui. akkor nem bolondozna vele ilyen módon.

Saját magadon kéne dolgoznod, hogy túljuss a régi sérelmeiden.


Az egy másik kérdés, hogy ha homoszexuális lesz, és emiatt a nagymamával megromlik a viszonya, és emiatt nem akarja látogatni, akkor ne erőltessétek.


HA homoszexuális lesz.

HA egyáltalán a nagymama megéri az unokája kamaszkorát.

2019. aug. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

"Gyerek azonos nemű szülőnek le akarja venni a ruháját. Gyerek be akar bújni az azonos nemű szülő ruhájába úgy, hogy a szülő is benne van. Gyerek bemászik azonos nemű nagyszülő felhúzott takarós lába alá a "bunkerbe". Gyerek ellentétes neműnek mondja magát játék alkalmával. Gyerek szájra puszit akar adni az azonos nemű szülőnek, vagy az azonos nemű nagyszülőnek nevetgélés közben."


Ezekről le kellene szoktatni amúgy a gyereket. Nem egy 3 évéről van szó, akinél még ezek a bugyutasagok elmennenek, hanem egy majdnem iskolás korú gyerekről. Nem a nagyszülő el van itt a fő probléma, hanem a szülővel, aki nem neveli a gyereket.

2019. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!