Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet kezelni a mindent...

Hogyan lehet kezelni a mindent mindenkinél jobban tudó nagypapát?

Figyelt kérdés

30 évesen örülök, hogy még él a nagypapám, de felnőtt fejjel már egyre nehezebb elviselni.


80 éves, de nagyon fitt, és egész életében kioktatott mindenkit mindenről.

Kőműves, és bármit megszerel, a gyakorlati dolgokban profi, de nem tájékozott, regényeken kívül egész életében nem olvasott semmit, internete sosem volt.


Mégis minden témában kioktat, kezdve az edzéstől (úgy kell izmosodni, hogy mindig növelem az ismétlésszámot a "végtelenségig") addig, hogy hogyan kell férfiasan biciklizni, (azt hiszem, eléggé zavarja, hogy nem vagyok egy tesztoszteronbomba férfi, és nem érdekelnek a férfias dolgok).

"mekkora hülyeség volt netről drágán nyerget rendelni a biciklire" és miért tanultam tovább, elég lett volna érettségi, aztán irány a gyár.


Azt szoktam csinálni, hogy ha elkezd kioktatni, elköszönök, és vmi indokkal elmegyek, de ez a mamámat eléggé zavarja.



2019. aug. 28. 09:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
18%
*idős ertekeld
2019. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
31%

Rá kell hagyni. Úgy van, papa, úgy lesz, papa, igaza van, papa. Hadd örüljön neki, hogy megint az övé az utolsó szó.

"Megnevelni" nem lehet, akinek 80 évig hivatalból igaza volt, az a hátralévő kis időre (biztos, hogy nincs már neki annyi hátra, amennyi eltelt) nem fog megváltozni. Nem kell vele megosztani olyat, amibe bele tud kötni, mert csak magadat idegesíted vele. Ha meglátogatod, előadsz valami bájcsevegést hótt' érdektelen témákról, a lényeg, hogy neki aztán nagyon igaza lehessen, majd mikor már eléggé igaza van, elköszönsz és hagyod, hogy örüljön neki.

2019. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem tudsz jobbat annál, amit eddig tettél. Annyit mondhatsz neki, hogy:

"Nagypapa, változik a világ, ehhez meg én értek. Ne nézz le, csak mert fiatal vagyok, én is tudok sok olyat, amit te már nem. Nagymama, ha nem haragszol, most megyek, mert ezt nem tudom elviselni, kell egy kis pihi, majd jövök a jövő héten is."

2019. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!