Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlreagálom vagy komoly bajok...

Túlreagálom vagy komoly bajok vannak a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném,hogy a férjem szüleitől mindössze 400'méterre lakunk,hetente egyszer biztos átmegyünk és többször beugrunk hozzájuk, de számomra elviselhetetlenek lettek...anyósom depressziós, mert állandóan csak panaszkodik, mindig azzal van elfoglalva hogy fáj a lába,semmi másról nem beszél, ez 2 éve tart, apósom leépülése folyamatos amit senki nem akar észrevenni...cipőjét a hűtőbe rakja, amikor elindul otthonról órákig a dolgait pakolgatja amit persze otthon hagy, ezt még lenyelném, de az utóbbi hetekben már sztorikat gyárt, a férjemnek olyanokat talál ki,hogy én csavargok napközben, persze ez nem igaz, kismama vagyok éppen...maximum a játszótérre viszem ki a gyereket...a férjemet minden ok nélkül elócsárolják másnak, pedig ő az egyetlen aki anyagilag is segít nekik...amikor ezzel szembesítve vannak letagadják...ha két napig nem hallanak felőlünk akkor hisztériás rohamot kapnak. Minden létező rokont utálnak, és egész életükben negatív emberek voltak...nem szívesen megyek hozzájuk a pchihés zavaraik miatt, de a férjem nem akarja belátni,hogy az apjának időskori demenciája van, a mellette lévő 3'másik betegsége mellett, az anyja meg depressziós gyógyszer függő, számoltam mennyi fájdalomcsillapítót vált ki és mennyi marad, hát mondhatom marék számra szedi, amikor ezt is felhoztuk letagadták..már nem tudom mit tegyek, nagyon lehangoló emberek...Ti mit csinálnátok a helyemben?
2017. jún. 8. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Legközelebb maradj otthon, amikor a férjed átmegy hozzájuk.
2017. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Hűha, ez kemény. Mindenképp a férjednek kell rendeznie a szüleit, meg kellene győznöd róla hogy ez a szüleinek az érdeke hogy segítséget kapjanak mielőtt vmi nagy baj történik. Te ne foglalkozz velük addig amíg a férjed nem lép vmit. Akkor viszont támogasd.
2017. jún. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Áá akkor kitörne a világháború, kötelező jelleggel írnak elő programokat, ami ha nem jön össze,akkor mélységesen kiakadnak,kiborulnak..akkor még több sztorit gyártanának a szomszédoknak, sajnos ez nem megoldás... a gyerekünk se szeret náluk lenni,állandóan sír.. egyszerűen tanácstalan vagyok, a férjem is gyötri magát miattuk..
2017. jún. 8. 14:09
 4/18 A kérdező kommentje:
2es válaszoló, a férjem mindig megbocsájt mert a szülei, érzelmileg sakkban tartják.. szerintem akkor fogja észrevenni, ha már kicsinálták idegileg... őt is mindig beleakarták vinni az ő rossz elképzeléseikbe, ami hálistennek nem sikerült...mikor kinevezték a munkahelyén, ráakarták venni,hogy számoljon le...előtte pedig hitelekbe hajszolták bele..
2017. jún. 8. 14:12
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

akkor se mennék, aki látja őket, tudja, hogy 100%osak, és nem kockáztatnám a saját testi,lelki épségem


férjeddel meg beszélgess el, mert aztán max az lesz, hogy majd beköltözteti őket hozzátok

2017. jún. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5ös válaszoló... én is úgy látom.. ide ugyan nem költöznek mert 3 szobányi lomuk van... csak nem akarom hogy a mi kapcsolatunkra mennyjen rá az ő agybetegségük...:(
2017. jún. 8. 14:17
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
pedig itt csak a férjed tehet valamit, háziorvossal beszélni? vagy aki a gyógyszereket felírja neki?
2017. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Mi az hogy bárki programokat gyárt nekem meg a gyerekemnek? Neked is a sarkadra kell állnod kérdező, a családod érdekében. Mikor hívnak megmondod h más előre megszervezett programod van. Sír a szájuk? Hadd sírjon. Ha kell ne vedd fel a telefont, ne menj át hozzájuk. Nem tudnátok mondjuk messzebbre költözni?
2017. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

De miert mesz? Felsz toluk? Miert? Miert fel ennyi no az anyos/apostol? Kit erdekel mit irnak elo, ha igy viselkednek akkor le vannak tojva, ennyi.

A ferjed megprobalhatja jobb belatasra birni oket a betegseg kezeleset illetoen, de a hisztit es rosszindulatot o sem tudja kikezelni!

2017. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

de minek mész át? engem múltkor érig sértettek anyósomék, nem is megyek át azóta. Ha a szomszédok olyan hülyék hogy beveszik a pletykákat akkor nem is akarnék jóban lenni... Párom múltkor mondta, hogy anyukája üzeni(wtf), ha nem vágok jobb képet a dolgokhoz(miután megsértettek átmentem de sajna lerítt az arcomról mennyire rühellem őket, mégha mosolyogtam is, ezért nem megyek át többet egyrészt)akkor apósom meg fog sértődni és akkor már hiába fogom megpróbálni helyrehozni a családi idillt, illetve akkor már nem kérhetek tőle szívességeket(pl szerelés, habár még soha nem is kérte semmit). Ekkor párommal közöltem hogy ilyen családdal nem is akarok jóban lenni, nem is akarok tőlük semit, és mostantól nem is töröm magam.

Azóta boldogabb vagyok mert nincsenek a kötelező programok, persze párom akkor megy át amikor akar,de nekem már nem kell.

2017. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!