Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az 50-60 éves magyar nők...

Az 50-60 éves magyar nők életének tényleg egyetlen sarkalatos pontja az unoka?

Figyelt kérdés
Nincs már semmi más az életükben? Nincsenek más céljaik? Ismeretségi körömben ha valakinek unokája születik, megszűnik számára a külvilág. Állandóan mennek az unokához, sokan mosnak-főznek-takarítanak a gyereküknél, állandóan ők vannak az unokákkal, "nincs idejük" semmi másra. Olyanok is vannak, akiknek a férjük már le van írva, elhanyagolva, mert reggel 6-kor rohannak az unokákért, egyiket óvodába viszik, másikra csak vigyáznak, utána még vacsoráztatják, lefektetik a gyerekeket, majd este 9-re, 10-re mennek haza. Ha találkozol velük, kapják elő a telefont, mutogatják az unokák képeit órákig, sokszor alig lehet elköszönni tőlük.

2020. jan. 12. 12:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Van ilyen is. Én is ismerek olyat, aki mindig a gyerekénél van, mióta unokak vannak, kb. aludni jár haza, a férjével semmi időt nem tölt, otthon semmit se csinál. De azért nem mindenki ilyen, mert vannak ilyenek is.
2020. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Sajnos, én egyre több ilyen nagyszülővel találkozom. Lehet, hogy tévedek, és csak a mi városunkban dívik ez a szokás. Csak egy kérdés volt. Örülök, hogy akkor ez csak felénk fordul elő. Kedves 67 %-os, sajnos, arra nincs időm, hogy a szomszédokat bámuljam. A volt kollégáimmal, ismerősökkel találkozva, elmondásaikra alapozva tettem fel a kérdést. Kíváncsi voltam, máshol is természetes-e ez a fajta mentalitás.
2020. jan. 12. 14:55
 23/35 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, 56 éves nő vagyok. Dolgozom, sőt szeptembertől vezető beosztásban. Fodrászhoz, körmöshöz járok, imádom a csinos ruhákat. Utazok ha csak tehetem. S nem 5 csillagos szállodában meresztem, nyáron pl. vonattal, hátizsákkal körbe utaztam Európát. Fiatalabb kollégáim gyakran elhívnak szórakozni.( nyilván nem discoba)

Tudom kezelni a számítógépet, okostelefont. Lol

Nincs még ugyan unokám, de ha lesz, alapvetően nem fog változni az életem.

2020. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
64%

Az én édesanyám bármikor vigyáz az unokajara, sőt még mondja is, nyugodtan intézzem el a dolgom, ahova nem vihetem. Ennek ellenére van magára is ideje, megbeszélés kérdése szerintem. Nyilván nem várom el, hogy ő vigye ovi ba és vissza, de igen lesz olyan, mert ha délutános vagyok, ha akarok se tudnék érte menni, 1 héten 1x. Dolgozni meg ugye kell.


Sokan persze ki használják, mert jaj majd a nagyi... mértékkel kell, nagyi is mondja el, hogy ez bele fér e. Anyuka meg tudja és fogja fel, hogy nem a nagyinak szült..

2020. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
87%

Azt mondjuk nagyon durvának találom, ha egy nagymama a felnőtt gyerekeihez jár takarítani, meg főzni-mosni-stb.


Nálunk még nincsenek unokák, de kizárt, hogy a saját életemet ilyen mértékben feladjam! De elfogadom, hogy van, akinek meg az jelenti az örömöt, ha gyakorlatilag szolgálja a családot. Jó kérdés, hogy ez a gyerkek részéről elvárás, vagy pedig a nagyi akarja "nélkülözhetetlenné" tenni magát. Volt ilyesmiről jónéhány kérdés, sak az elmúlt pár hétben is!


Amíg fizikailag jól vagyunk, inkább megyünk hegyet mászni, bicajtúrázni, utazgatni barátokkal, stb. stb. De ugye még 65-ig dolgozni kell...

2020. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Utolsó, ahol válás lett a vége, ott speciel elvárás volt a gyerek részéről. Mondjuk, én a saját gyerekeimnél sem csinálok semmit a lakásukban, úgy vagyok vele, nem az én otthonom, nem erre vagyok felhatalmazva. Nem nyúlok a szekrénybe, legfeljebb a konyhában fordul elő, ha etetem a gyerekeket. Akkor azt a két tányért, amiből ettek elmosogatom, ha lecsöpög valami, feltörlöm. Játék után a gyerekekkel elpakolunk, és kb. ennyi. De többnyire hozzám hozzák a gyerekeket, szeretnek itt lenni. Kivétel pl. ha lázas beteg valamelyik, akkor természetesen marad az ágyában, és én megyek.
2020. jan. 12. 15:11
 27/35 anonim ***** válasza:
78%

"Sajnos szukseg van rájuk mert a kismamáknak es apáknak dolgozni kell !"


Bocs, de ezzel nem tudok azonosulni.

És ha a nagymamának is dolgoznia kell? 65 év a nyugdíj korhatár, úgy tudom.

Arra kellene ránevelni a fiatalokat, hogy külső segítséget vegyenek igénybe ilyenkor. (Hogy fizetős? Igen. Ez van.)

2020. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
51%

Reszben igazad van, de valoban nem jo a korosztaly. Anyam es teljes noi hasonlo koru rokonsag 60 evesen ment nyugdijba. Elotte esetleg hetvegente tudtak unokazni. Most mar tudnak, de sokuk testileg nem birja.

Nalunk es akiket ismerek nagyon unokazosoknal a hattersztori ilyesmi: felneveltek 1-3 gyereket olyan 19-25 eves korukig mndent a gyereknek. Aztan kirepultek a felnott gyerekek es apa es anya latja am, hogy idokozben nagyon megvaltoztak, nem is simerik egymast es mihez is kezdejenek a felszabadult idoben. Az o koroszzalyukban meg a no altalaban rosszabb munkat, kevesebbert csinalt es a gyerekneveles es haztartas is csak ra harult. Apukak azonban haverozhattak, kocsmazhattak, csalhattak. Miutan mi is kirepultunk anyam rajott megcsaljak. Az alapbol kocsmatoltelek apum, mint kiderult nozott rendesen. Unalombol, mint bevallotta meg mert hat masok is csinaltak o miert ne? Igen. Szuper. Ott van gurizik 50 folott is a no, rajon apu mar nem az aki kozben jon egy letszamleepites. 50 felettiek pusztuljatok ugyis mindjart jon a nyugdij. Maga ala kerult. Es elvalt. Es vegre erkezett az elso unoka. Eljen.

Vegre valami orom a napi 10 oras, na nezd az oreg holgyet hehe munka mellett ez legalabb udito volt neki.

Amiota nyugdijban van meg tobbet segit, de boven vannak sajat programjai is.


Es ez nem egyedi eset. Amugy ma Magyarorszagon egy kisnyugdijasnak milyen eletcelja legyen? Valaszthat a gyujt a temetesre vagy a gyujt az onkologiai kezelesre vagy majd ha korhazba kerul a boritekozasra kozul. Utazas? Karrier? Mibol es melyik cegnel? Kirohognek mar 40 evesen is. Egeszseg meg mar rotty vagy hataereset, de az egeszseges taplalkozas, vitaminok es jogaberlet is hihetetlenul draga. Kozben mi felnott gyerekek elvarjuk, hogy kapjunk lakast, autot toluk, besegitsenek a hitelbe vagy kezesek legyenek. Utana meg ha beteg a gyerekunk senki nem nezi jo szemmel a tappenzen levest, ilyenkor megint elo vesszuk a nagymamat. Aztan pedig mennenk romantikazni a ferjunkkel, nehogy gallyra menjen a gyerekek miatt a kapcsolat, ekkor megint elovesszuk a nagymamakat. Hiszen ok ingyen vannak, lelkesek.

Es egy nagymama vegul is mit gondoljon 60 evesen. Azt hogy jo ha elek még 10 evet, mi mast tehetnek segitek a gyerekemnek es megyek unokazni. Es ahogy unokazik hirtelen rajon ahogy az aanyos kisbaba ramosolyog, kezevel megcsapkodja az arcat vagy ahogy tolja a babakocsit, hogy oooo bar ujra fiatal lehetnek! Es ujra eli a sajat korai anyasagat csak epp mar nincs rajta az a hatalmas felelosseg. Ejjel nem o kuzd a hasfajassal, es sorolhatnam.


Sokan ra tudnak kattani erre az erzesre, jol esik nekik. Van akinek meg nincs meg ez. Kulonbozoek vagyunk, de egy biztos nagyon gyakori, hogy a nagymamara ralocsoljuk a gyerekeinket, ha tehetjuk. :-)

2020. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Van olyan, aki le se szarja az egészet.

Anno nagyanyám a kórházba se jött meglátogatni kb. 55-56 évesen, amikor születtem, de utána se volt ilyen aktív, hogy akkor vigyáz rám, stb. Mondjuk nagyapám mellett valahol nem is lep meg...

2020. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
63%

Sok nőnek ez a célja. A saját szüleim és az anyósom is nagyon akar unokát, apukám direkt 2 generációs házat épített,hogy majd legyen hova menni az unokáknak. Az anyósom meg anyám is kijelentette, hogy ha dolgozni szeretnék visszamenni, akkor nyugodtan lehet ott a gyerek 3 éves koráig. Azt is mondta anyós,hogy vesz mellettünk egy lakást,ha jönne a gyerek. Sajnos vannak azok az 50 körüli nők, akiknek már ez az egyetlen céljuk,hogy unoka legyen. Ők azért szentelik minden szabadidejüket az unokának,mert már évek óta azért könyörögtek,hogy legyen unoka. Én azt veszem észre a szüleimen meg az anyósomon,hogy hétvégente unatkoznak, nem szívesen járnak el otthonról, ezért jól esne nekik egy kisgyerek társasága, jól esne nekik, hogy gondoskodhatnak valakiről.

Persze van a másik véglet, akinek a lánya odaviszi a 3 db 6 év alatti gyereket minden hétvégén a dolgozó nagyszülőhöz kérdés nélkül. A nagyszülőnek meg egy idő után púp a hátán a sok gyerek,csak fél megmondani.

Szóval általában a gyerekek úgy vannak veley hogy tessék, évekig könyörögtél az unokáért, akkor lehet rá vigyázni. A másik oldal meg a lelki terror, ha elmondjátok nekik, hogy nem akartok gyereket...

2020. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!