Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az 50-60 éves magyar nők...

Az 50-60 éves magyar nők életének tényleg egyetlen sarkalatos pontja az unoka?

Figyelt kérdés
Nincs már semmi más az életükben? Nincsenek más céljaik? Ismeretségi körömben ha valakinek unokája születik, megszűnik számára a külvilág. Állandóan mennek az unokához, sokan mosnak-főznek-takarítanak a gyereküknél, állandóan ők vannak az unokákkal, "nincs idejük" semmi másra. Olyanok is vannak, akiknek a férjük már le van írva, elhanyagolva, mert reggel 6-kor rohannak az unokákért, egyiket óvodába viszik, másikra csak vigyáznak, utána még vacsoráztatják, lefektetik a gyerekeket, majd este 9-re, 10-re mennek haza. Ha találkozol velük, kapják elő a telefont, mutogatják az unokák képeit órákig, sokszor alig lehet elköszönni tőlük.

2020. jan. 12. 12:56
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
26%
Én is ismerek fiatalos nagymamákat,akik munka mellet segítenek a gyerekeiknek ,ha kell vigyáznak az unokákra,ha kell elhozták az bölcsi,ovi ,iskola stb ,sajna ismerek olyat is aki soha nem ért rá az unnokáira akkor sem ha szabadnapos volt akkor sem ha szabadságon volt.nem lehetett nagyon számítani rá .
2020. jan. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Metionin ***** válasza:
71%
Én úgy vettem észre, hogy azok a nők vannak ezzel így, akik a saját életükben is a gyerekszülést tartják az egyetlen érdemnek vagy elért célnak. Pl. anyám (56) tudja hogy nem akarunk gyereket, nem is izgatja, neki inkább az a mániája hogy mikor veszek már házat. Ellenben anyósom, aki ugyanez a korcsoport (55) mindig a pénzt és a mutogatnivaló családot tartotta a legfontosabbnak, így a gyerekeitől is elvárta hogy gazdagabb párt találjanak és hogy mikor lesz már unoka mert mutogatni akarja. De ő kifejezetten az a típus aki dicsekedni szeret meg látszatkedves, ha valóban lenne unokája, nem foglalkozna vele csak mutogatná a képeit mint ahogy most teszi más dolgokkal.
2020. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
73%
Hát én pont az ellenkezőjét látom. Sokkal aktívabb ma ez a korosztály, mint huszonéve. Még dolgoznak, az 5
2020. jan. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Igen. Még azon csodálkozom, hogy nem követelnek hetente terhességi tesztet tőlem, annyira csak szülőcsatornának nézik a rokon nőket.
2020. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

ezek az frusztrált, idióta, gyerekfóbiás picsulik mintha nem is ezen a bolygón élnének

- érdekes, itt csak olyat ismerek, akit soha nem érdekelt, hogy van-e gyerek unoka! ők pedig mindig ilyenekkel foglalkoznak :D

2020. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!