Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek felvenni egy...

Szerintetek felvenni egy nagyszülő keresztnevét harmadik névnek kedves gesztus, vagy fölösleges hülyeség?

Figyelt kérdés
2020. febr. 8. 13:09
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
A másik nagymamámmal nem tartom a kapcsolatot, megvan ennek az oka, viszont akinek a nevét felvenném, meghatározó része volt a gyerekkoromnak.
2020. febr. 8. 14:03
 12/27 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem felesleges és kényelmetlen a 2. keresztnév. Főleg, ha úgyse használnád soha. Csak hivatalos iratokban lenne jelentősége.
2020. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%
Jeeezus fogalmazd meg normalisan a kerdest ha normalis valaszt akarsz. Itt irja mindenki a semmit, az miatt mert nem tudsz magyarul fogalmazni mit is akarsz.... Atyaeg.
2020. febr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem felesleges. Úgyis a mostanit használnád, csak az iataidban lenne nyoma. Én azt is iszonyat hülyeségnek tartom, hogy külföldön ahol nincs limit a nevek számára képesek 5-6 nevet adni a gyereknek, mert az "családi név" meg "tiszteletből"...
2020. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

#13

A "kenytelenseg" melyik világban értelmes magyar fogalom? Fel merem tételezni, hogy tőled származik az a válasz is.

2020. febr. 8. 15:00
 16/27 anonim ***** válasza:
19%
Először azt hittem,hogy a születendő babádnak adnád a mamád nevét másodiknak. De így már értem. Én felnőttként nem változtatnám meg a nevemet. Ezzel zerintem nem fogod jobban tisztelni,vagy szereti. De ha már ennyire fanatikusan vágysz arra,hogy ilyen formában kimutasd a tiszteletet,akkor inkább csináltass egy tetkót,ami hozzáköt,ha ránézel.
2020. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Mármint a nagyszülőd keresztnevét vennéd fel a saját neved mellé vezetéknévnek? Először nekem egyértelmű volt, hogy pl. Kiss Réka Anna, már nem emlékszem, mit írtam, de ebbe már annyira belegabalyodtam, hogy én sem értem.:)

Ha a nagymamád keresztneve mondjuk Anna, akkor úgy szeretnéd megváltoztatni a vezetékneved, hogy pl. Kiss-Anna (saját keresztneved pl. Krisztina?) Mert ha igen, akkor valóban fölösleges hülyeség.

2020. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Jól írtad az előző kommentedben. :D Második keresztnév = a keresztneveim közül a második. Most van egy, hozzá jön még egy.
2020. febr. 8. 18:49
 19/27 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egy kicsit mindkettő. Egyrészről persze, hogy felesleges, hiszen a hétköznapokban úgysem használnád, senki nem szólítana rajta. Ugyanakkor úgy érzem, valahol mégis kedves gesztus, és olyan rengeteg macera azért nincs egy második keresztnévvel, amennyire próbálják néhányan beállítani. Ha neked sokat jelentene, hogy az ő nevét is viseled, akkor hajrá.
2020. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
23%

Azert mert a te szokincsed alapbl szavakbol all, mas meg lehet olvasottabb. Paraszt.


Kénytelenség: [link]

2020. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!