Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Visszaüthetnek ennyi évvel...

Visszaüthetnek ennyi évvel később a gének?

Figyelt kérdés
Én egy 17 éves lány vagyok és az ükapukámról találtunk katonakori fotóját az 1900-as évek elejéről és kísértetiesen hasonlítok rá. Én 2003-ban születtem ő pedig 1888-ban és szinte ugyanúgy nézünk ki. Mintha kb ikrek lennénk csak hát persze neki férfiasabb,karakteresebb arca volt de a fejformánk a szemünk a fülünk (nekem is kicsit elállnak). Nagymamám mondta hogy ő emlékszik rá amikor visszajött a hadifogságból és mindig azt mondja hogy mintha ő nézne vissza rá. Testalkatra is hasonló volt ugyanez a magasság meg minden. Ennyi idő alatt nem alakulnak át teljesen a gének? Hogy lehet hogy ennyi minden egyezik?Dédnagyapámról is van kép és ő kicsit sem hasonlít rá.Mindeddig nem tudtuk kire hasonlítok meg viccelődtünk hogy örökbe fogadtak mert a szüleimre nem hasonlítok. 1-1 dolog van de hogy minden ennyire egyezzen az lehetséges?

2020. febr. 19. 21:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha az arcotok hasonló is, másban különbözhettek. A genetika már csak ilyen. És bizony sokszor generációs ugrások is előfordulnak. Szóval teljesen lehetséges. :)
2020. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ez ijesztő... Mint valami rossz photoshop :D
2020. febr. 19. 22:02
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nagyon is lehetséges.
2020. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Mendel brünni szerzetes a 19.sz. közepén fedezte fel a róla elnevezett öröklődési törvényeket. Ezek szerint legnagyobb a hasonlóság az unokák és a nagyszülők nemzedéke között van. Persze ő borsókísérleteket végzett, ahol nagyszámú utód virágszínét tudta lejegyezni, az embernek meg azért nincsen annyi utódja.
2020. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Volt rá precedens,hogy több generáció után jöttek ki a negroid gének.
2020. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Igaz, kissé közelebbi a rokonság, de én is úgy nézek ki, mint a nagymamám és nagyon büszke vagyok erre, mert imádtam, a legjobb barátom volt. Ugyanúgy nézünk ki, ráadásul a természetem is pont olyan, mint amilyen neki volt, szóval én ennek nagyon örülök. :) Legyél erre te is büszke!
2020. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sajnos azt hogy milyen volt a természete nem tudni de külsőre nagyon hasonlítunk.
2020. febr. 19. 22:24
 8/18 anonim ***** válasza:
61%
Kedves Kérdező! Felüdülés egy ilyen nyelvtanilag és nem utolsó sorban tartalmilag is összeszedett posztot olvasni egy 17 évestől! A kérdésedre válaszolva:igen, lehetséges :)
2020. febr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

Csak egy jó példa erre hogy a férfiak az anyaági ükapjuktól öröklik a kopaszodási hajlamot.)

Én is csak akkor jöttem rá amikor ezt kutattam magamon mitől lehet ez mert a közvetlen családban nincs kopaszodó pasi. És a hasonlóság megdöbbentő, belsőleg is ükapámmal.

2020. febr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

Az atavizmusról hallottál? Nos, ez egy tipikus példa rá.


Azt azért tudni kell, hogy aki külső jegyeiben valakire nagyon hasonlít, az még természetben, egyéb más vonásban nem biztos, hogy hasonló - csak akkor "lesz" hasonló, ha valamely családtag nagyon erősen tapasztja a saját komplexusát már korán a kisgyerekre. Értsd: pl. a dédapa nagyon jó képességű, de erősen agresszív ember, a dédunoka nagyon hasonló hozzá külsőleg, ámde belül más ember VOLNA, HA pl. a gyerek apja nem utálta volna a dédapát. Így akkor is őt "látja" a gyereken, ha az egészen más természetű emberként született a földre. Ez a nevelés miatt torzítja a lelket, nem a gének okán lezsnek belül is hasonlóak.


A gének csak hajlamosítanak, nem determinálnak. A lélek számít.


Ps: A fogalmazésod valóban jó, de te sem tudsz helyesen írni, mint itt oly sokan, és nem tudod a központozást jól használni. Az, hogy "telóról" írsz, ha onnan írsz, nem számít.

2020. febr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!