Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Visszaüthetnek ennyi évvel...

Visszaüthetnek ennyi évvel később a gének?

Figyelt kérdés
Én egy 17 éves lány vagyok és az ükapukámról találtunk katonakori fotóját az 1900-as évek elejéről és kísértetiesen hasonlítok rá. Én 2003-ban születtem ő pedig 1888-ban és szinte ugyanúgy nézünk ki. Mintha kb ikrek lennénk csak hát persze neki férfiasabb,karakteresebb arca volt de a fejformánk a szemünk a fülünk (nekem is kicsit elállnak). Nagymamám mondta hogy ő emlékszik rá amikor visszajött a hadifogságból és mindig azt mondja hogy mintha ő nézne vissza rá. Testalkatra is hasonló volt ugyanez a magasság meg minden. Ennyi idő alatt nem alakulnak át teljesen a gének? Hogy lehet hogy ennyi minden egyezik?Dédnagyapámról is van kép és ő kicsit sem hasonlít rá.Mindeddig nem tudtuk kire hasonlítok meg viccelődtünk hogy örökbe fogadtak mert a szüleimre nem hasonlítok. 1-1 dolog van de hogy minden ennyire egyezzen az lehetséges?

2020. febr. 19. 21:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Akkor én mit mondjak? Anyum-apum, nővérem (aki apura hasonlít) és a húgom (aki anyura) mind barna hajú, barna szemű. Én vagyok a kakukktojás. Zöld szemem van, és vörös hajam. Nagymamám nagymamája volt vörös. Még fénykép sem volt, csak falfestmény róla.Ugyanolyan vöröshajú mint én.Már a nagyim sem emlékezik, mert pár éve meghalt, így csak egy festmény van ami emlékeztett, hogy kitől örököltem a külsőmet.
2020. febr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
Puskin ükapja néger rabszolga volt. Csodálatos orosz költő. Nézd meg a fényképét.
2020. febr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Még régebbi gének is visszaüthetnek. Néhány éve döbbenetes ember utazott a villamoson. Minden sértő szándék nélkül, csak mint tényt említem, hogy pontosan úgy nézett ki, mint amilyennek a neandervölgyi embert rekonstruálták.
2020. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

Nagymamám mindig azt mondta, hogy ha rámméz, az édesanyja néz vissza rá. Hat éves volt a mamám, mikor meghalt az anyukája, csak a szemére és arra az érzésre emlékezett, mikor hozzábújt. Más sajnos nem maradt meg számára.

Kék szemem van, a pupillám körül arany színű karikával.

2020. febr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%
Nagymamám testvére, Eszter néni, mintha én lennék a fiatalkori fotóin. Furcsa. A szüleimre meg nem hasonlítok.
2020. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A gének nem alakulnak át, épp ezért nevezik a dolgot "örök"l(őd)ésnek.

A gének csak variálódnak, ezt jelenti, hogy rengeteg gén van, és ehhez képest véges számú tulajdonság, amit kialakíthatnak.

Semmi baj nincs azzal, hogy hasonlítasz az ükapádra.

Sok tulajdonság ugyanolyan kombinációja különböző egyéneken nagyon ritka, atavisztizmusnak nevezik.

2020. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én anyura és apura nem hasonlítok.

Ellenben a nagynénimre (nagymamam testvérének a lánya, azt hiszem a nagynénim) mint két tojás. Hihetetlen. Sokszor azt hittem h ő szült mert annyira hasonlitunk 🤷‍♀️🙈🙈

2020. febr. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ment a zöld pacsi mindenkinek <3
2020. febr. 21. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!