Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnám megértetni a...

Hogyan tudnám megértetni a nagyszüleimmel hogy az hogy a boltokban sok embert látnak az nem azt jelenti hogy az embereknek sok pénzük van és a gazdaság "dübörög"?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 25. 02:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
29%

Almás Nokia. Mik vannak!


Forgatom itt a Nokia 7 Plus telefonomat, nincs rajta Alma...

2020. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16%

Igen, vannak akik valóban mélyszegénységben élnek, de az ország nagy része csak rinyál. Ilyen a magyar. Ha svájchoz hasonlítgatjuk magunkat, akkor valóban "szegények" vagyunk. De ha egy pár hónapot afrikában vagy dél-amerikában kellene élniük, rögtön megváltozna a szegénységről alkotott képük. A világ egyik legbiztonságosabb részére sikerült születni, de csak a panaszkodás megy. Aki meg nem száll fel a rinya vonatra, az rögtön tanulatlan bunkó. Hát én elég sok országban megfordultam már, turistaként, diákként és munka okán is, de ezek közül nem sok helyre költöznék szívesen.

Tessék lehet lepontozni, meg elhordani bárminek ami jól esik.

2020. ápr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

9. Téged is az említett plebsz nevelt ilyen okossá, hogy nem tudsz szöveget értelmezni?

Egyik állításod sem felel meg a véleményemnek.

2020. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
10%

"Almás Nokia telefonok."


Hány éves vagy?:D

2020. ápr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%

8-assal teljesen egyetértek.

A nyugdíjasok többsége teljesen hülyíthető.

Mivel kapják az "alapjövedelmet"(nyugdíj),így mivel "ingyen" van,kevésbé fáj a szegénység.


Sajnos van egy réteg,akinek ennél többre nincs is igénye.

Enni legyen mit,szórakozásra meg annyi igénye van,hogy lehessen pletykálni,az meg szintén ingyen van.

Külsejükre annyira nem adnak,nem is érdekli őket.

Nekik nem kell "Almás Nokia Telefon" sem,mert nem is tudnák használni.

Az igényszintük többnyire valami nyugdíjas klub,ahol gagyi mulatós zenét lehet hallgatni,és enni az olcsó cukros süteményt és minőségtelen alkoholt inni amennyi beléjük fér.


Igen és nekik az már jólét,ha a boltban élelmiszert lehet vásárolni,és nem csak egyféle van,mint a szocializmusban.


Egyéb hobbi a Szonyadórász nézése,pár ezer Ft-ért 5000 tv csatorna van(persze abból csak az m1-et nézik meg az Izaura tv-t):D

2020. ápr. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

15. Örülök, hogy van aki nyitott szemmel jár és rálát erre a rétegre.

Akik amúgy nem veszélytelenek, ugyanis jelentős szavazóbázist képviselnek, a maguk igénytelenségével.

2020. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

A 9. Kérdezi jól értem?

Nem, nem érted jól. Beakadt a frusztrált vidéki, politikai nézet lemez.

2020. ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

16 sajnos rálátok,mert a rokonaim többsége ebbe a kategóriába esik,az idősebb generáció.


Ők sosem értik,hogy a fiatalok miért olyan elégedetlenek.

2020. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

én sem értem miért elégedetlenek a fiatalabb generáció, pedig én sem voltam öreg csak szimplán már én is átéltem gazdasági válságot.

Most tényleg egész jól élek és nem kell anyámnak 3-szor átszámolni a költségeket és a bevételt és halasztani dolgok fizetését stb. A mai generáció semmi hasonlót nem éltek át ezért azt hiszi ez a korszak a nyomor XD

Emlékszem amikor az osztályomban tök természetes volt, hogy mindenkinek használt ruhája volt (pedig nem szegény környék volt) és nem dobtuk ki egyből azt ami már nem volt vadiúj, ha elromlott házilag a szüleik még meg tudták szerelni az autót, fűtést, falat festettek/vakoltak stb. Más világ van és emiatt nagyobbak az elvárások. ennyi év után a mai pénzügyem kifejezetten jobb a régihez képest.

2020. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Mi négyen élünk 124eFt-ból, havi 1 alkalommal nagy bevásárlás a Penniben, olyan 40-45e között szoktunk költeni, 2 kocsit megpakolunk a legolcsóbb termékekből pl. 30-40kg zöldség, 400Ft-os párizsiból 10-15kg, amennyi éppen van a boltban, 10-15 csomag rágcsa mikor le van akciózva 60Ft-ra, stb.


Mi a reakció???


Hüledezés, burzsujozás, sértegetés, beszólogatások tömkelege, megjöttek a gazdagék mantra...

Megrohannak a kéregetők pl. nyugdíjas, hogy fizessük ki az övét is 5 doboz macskakaja, 2 rúd a legdrágább szalámiból és 4 zsemle. Piás is jön, hogy csak 3 üveg tömény az is belefér.


Engem már leköpött, megrúgott, ócsárolt a bevásárló csürhe, hiába van a tömeg a boltokban, ha csak az irigység van bennük, attól nem lesz pénzük, sem pedig jóllét!

2020. aug. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!