Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Akinek nincs facebookja, de...

Akinek nincs facebookja, de nagyszülőknek igen, milyen kompromisszumokat kötöttetek a gyerekkel kapcsolatos fotók terén?

Figyelt kérdés
Nekem nincs facebookom, a férjem pedig munka miatt használja. A férjemmel megkertünk mindenkit hogy semmilyen képet ne rakjon fel a gyerekről, mivel semmilyen rálátásom és befolyásom nincs a dolog felett. De múltkor is kiderült hogy már az én szüleim meg anyósomék is raktak fel képet. Én felhivtam anyumékat és kértem hogy szedjék le az összeset, de a férjem szülei erre nem hajlandóak. Nincs kedvem a családdal bele menni abba a vitába hogy de az xy kirakhatott képet, mi miért nem. Amúgy se akarom hogy felrakjanak a gyerekről képet, mert fogalmam sincs hogy milyet raknak fel. Aztán ha készítenek a gyerekről egy előnytelen képet akkor majd hogy magyarázom meg neki később hogy hát igen a nagyszüleidnek fontosabb a parádézás mint az hogy tekintettel legyenek rád. (a férjemről anyósom több előnytelen képet is kiposztolt már, de ő nem nagyon akar neki emiatt szólni.) Mondjuk egyszer láttam anyósom Facebook oldalát, és mindenről posztol,még az ebédjéről is napi szinten, így nem érzi hol a határ. Miért olyan nehéz ennek a kérésnek eleget tenni? Aki hasonló cipőben jár, ti hogy oldotátok meg, milyen kompromisszumra jutottatok?

2020. jún. 22. 10:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az anyám ilyen. Egyszer volt egy komolyabb vitánk is, amikor az egyik barátnőjénél voltunk látogatóban. Az ő lányai még nagyon kicsik voltak, az egyik épp totyogott valamennyire. Lefotózta kukoricaevés közben, a háttérben én is ott vagyok miközben rágok. Persze mivel nem is tudtam, hogy belelógok a képbe, nem foglalkoztam vele, a rágás miatt meg ritka előnytelen, csúnya fejem van rajta. Amikor mondta, hogy ki akarja tenni posztba, azonnal rávágtam, hogy ne merje megtenni, vagy legalább vágjon le róla, mert qurwa gázul nézek ki. Jött a "Jaaaaaj de hát senki se téged néz rajta hanem a kicsit, hogy milyen cukin rágicsál" meg hogy nem akar levágni róla, mert akkor csak a gyerek feje marad a képen, és sokkal jobb, hogy marad a teljes kép és a gyerek lesz a középpontban. Úgy egy napig veszekedtem vele, hogy legyen szíves vagy levágni, vagy másik képet csinálni. Végül tojt rá és kirakta. :) Természetesen ha róla van szó, addig kell fotózgatni, ameddig tökéletes nem lesz. Szerintem ezt csak akkor lehet megakadályozni ténylegesen, ha a gyerek és a nagyszülő közé állsz, amikor meglátod, hogy előveszi a telefont.
2020. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kedves 9!


Például egy családi eseményen te hogy akadályoznád meg hogy kép készüljön a gyerekről? Mindig ott setenkedsz mások háta mögött ellenőrízve hogy mit csinálnak éppen a telefonjukon? Vagy előre lekéne adatni velük a telefont? Legközelebb majd kirakok egy kiskosarat, hogy mindenki oda rakja a telefonját. Véletlenül se kéne felnőtt embereknek megérteniük, hogy a nem az nem.

És nem nem gondoltam hogy amikor képet kérnék a férjemtől azt vissza kell tartani, mert felnőtt létükre nem képesek egy egyszerű kérésnek eleget tenni. Első gyerek, első unoka, első tapasztalat.

De ha te megkérsz valakit hogy ne adjon csokit a gyerekednek, és utána add, akkor te vagy a hibás?

2020. jún. 22. 12:23
 13/18 anonim ***** válasza:
8%

Ne haragudj, de látod, hogy fotóz, szólsz, hogy legyen kedves, tegye el. Ennyi. Bevarrták a szádat?


Mondjuk egyszer láttam anyósom Facebook oldalát, és mindenről posztol,még az ebédjéről is napi szinten, így nem érzi hol a határ.


Érdekes, az elején még tudtad, hogy ilyen az anyós, most már nem számítottál rá. Legközelebb előre gondold végig a mesét.

2020. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem számítottam arra hogy ha azt kérem egy FELNŐTT nőtöl, hogy ne posztoljon a gyerekemről akkor azt csakazért is megteszi.

Igen EGYSZER láttam amikor a gyerekről felrakott képet is, mint említettem nincs facebookom.

2020. jún. 22. 12:35
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Írj a képek alá (csinálj fiókot, vagy a férjedével), hogy nem engedélyezted, hogy közzé tegye. Egy idő után ciki lesz neki, hogy az ismerősök előtt vitatkoztok.
2020. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%
"Mami, ne tegyél fel a gyerekről képet. Ha nem tudod megérteni, akkor nem találkozunk."
2020. jún. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
89%
Aki nem ért az nem csinál képet, nem kap képet és kész
2020. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem fogja fel, hogy ne posztolgassa valaki gyermekem, az nem kap képet. Ennyi. Ha meg fotózni akarja, pont látod akkor elég nyomatékosan kell raszolni, ha kell elviszem a gyereket. A másik, férjed facebookjarol tudjátok jelenteni.
2020. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!