Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek mennyire kellene...

Szerintetek mennyire kellene zavarni ez a dolog? Próbálom elengedni, de nem megy.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet az, hogy lediplomáztam. Ennek örömére lett tartva egy kisebb ebéd, családi körben. Nálunk ilyenkor szoktak pénzt adni annak aki elért valamit.

Most viszont nagyszüleim mindenkinek adtak.

4 unokájuk van, nővérem már korábban lediplomázott, akkor csak ő kapott egy kisebb összeget! Akkor a másik 3 (én és a többiek) nem.

Most mind a 4-en egyenlő arányban kaptunk pénzt,

100-100-100-100.

Nem sajnálom a többiektől, meg hálás is vagyok érte! Csak zavar, hogy amikor nővérem diplomázott, akkor csak ő kapott. Amikor én diplomázok akkor meg mindenki kap - olyan mintha nekem köszönhetnék - Illetve a 3. unoka is egyetemre jár, ha ő lediplomázik és csak ő kap egyedül valamit, akkor elég rosszul esne.


Tudom, elég gyerekes és örüljek, hogy kaptam valamit. Illetve tényleg nem sajnálom a többiektől se, csak valahogy nem érzem magaménak az egészet, ha már miattam volt, akkor legalább egy csokival többet kapnék. :)



2020. júl. 7. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom félnek hogy hamarosan meghalnak és ez miatt kevésbé féltik a pénzüket, ezért lettek adakozóbbak.
2020. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
legalább a diploma mellé most azt is megtanultad, hogy az élet nem igazságos :)
2020. júl. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Én lófasszt se kaptam, a szüleim még a diplomaosztót se ülték végig, inkább kimentek sétálni a dunapartra!
2020. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Jogosan esik rosszul, mivel igazságtalan. De lépj túl rajta.
2020. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
88%
Megértem hogy így érzel, én is hasonlóan vélekednék a helyedben.
2020. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Pont így éreznék. 2. A nagyszülők tényleg tarthatnak attól, hogy már nem lesznek ott a következő diplomapartin. 3. Tényleg igazságtalan (az élet is). Nem baj, ha 1-2 napig morcos vagy, de érdemes lesz elengedni a dolgot, mert a haragra fordított idővel magadtól vonod meg a másra fordítható energiát.

"Tudod az első pofon a legnagyobb. A többit lassan megszokod."

2020. júl. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ha külön külön oda adták volna, akkor is jobban esett volna. Csak a korona vírus miatt nem volt diplomaosztó se, nem volt kalap meg stb, nem is annyira fújom fel, de örülök, hogy megkaptam. (Igen nyelvvizsga nélkül, szóval annyira megse érdemeltem)

Csak ha úgymond, az én "ünneplésemért" tartották az ebédet, akkor ők is kifejezhették volna, tényleg annyival, h ok mindenki kap, de te egy picivel többet.


Igen, tudom szerencsés vagyok, hogy mind a szüleim megtehetik, hogy tartsanak ebédet szülők, nagyszülők, nagynénémék stb részére, illetve hogy a nagyszüleim még tudnak segíteni anyagilag 70 évesen. Jogos, hogy ilyenkor lehet nagylelkűbbek, még remélem sokáig köztünk lesznek.


Elengedem a dolgot, mert félek, hogy ha ezt felhoznám nekik, akkor én tűnnék hállátlannak. Pedig engem szeretnek a legjobban, én segítek nekik a legtöbbet, de ők is sokat segítettek az egyetem alatt és stb. szóval így volt korrekt a többi unokával szemben is! :)

2020. júl. 7. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

nem, neked van igazad, nem jó ízlésre vall, amit csináltak. Téged ünnepeltek ott. Ez olyan, mintha az esküvőn minden nőrokonod menyasszonyi ruhába öltözne. Jó, persze te is abban lennél, meg miért ne vehetnének föl olyan ruhát, amilyet akarnak. De hát végtére is a te esküvőd, nem?

Kénytelen vagy megbocsájtani, mert úgyse tehetsz semmi mást, de tudd, hogy neked van igazad. Máshogy is megoldhatták volna, ha lett volna bennük egy kis empátia.

2020. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban visszás, rossz szájízt hagy maga után a dolog. Ha korábban nem voltak nagy igazságtalanságok, megkülönböztetések, próbáld meg elengedni. A nagyszülők fura “állatfaj”, mintha az utolsó 10-15 évükben már csak a halálukra készülnének (minek már nekem az, stb). Lehet, hogy valami hasonló miatt most biztos ami biztos alapon inkább adtak mindenkinek. Nővéred járt a legjobban az tény, de hát ez van, ha a többiek ünnepére kapsz te is, ugyanitt vagy, ha nem.. az megint rossz érzés lehet de ennyivel is több pénzed van. A lényeg a diplomád (gratulálok!), az esély a jó életre, a végzettség... Lehet ez már pár év múlva “aprópénz” lesz neked :)
2020. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a támogató hozzászólásokat! :)


Annyi biztos, h 4 unoka között én bármikor segítek nekik továbbra is. Nélkülük nem lett volna meg a diplomám se :D csak egy pici plusz jól esett volna. Az egész egyetem alat támogadtak időnként egy pici pénzzel, ami lehet több volt mint a többiek kaptak...

Ők szívesen adták, de lehet én voltam alapból protekciós :)

4 unoka közül én vagyok a legjobb"""" duplán idéző jelbe

nővérem külföldön van és a diploma osztási ebédet hozzá igazították, szóval kombinálták a dolgot, hasznossal és a praktikussal, h végre itthon vannak.

A 3. aki pénzt kapott, az a kereszttesóm és a nagynéném lánya. Ő az aki, ha jól, megy 2 év múlva Jogon végez az Eltén.

Igen, egy eltés diploma lehet menőbb, mint az én diplomám gazdinfon., de ő se áll úgy, hogy olyan könnyen teljesíti. Ami érthető, mert nem könnyű.

3-an teljesen jól esett a dolog, de a 4. unoka testvérem sajnos kicsit fogyatékos, de ő is velünk egyenlő összeget kapott! Ezt csak úgy le írom, mert máshol nem biztos, hogy jól értelmeznék. Ha nem az én "diploma" osztómon adták volna oda mindenkinek, akkor nem érdekelne tényleg :D

Ezt lehet megemlítem valahogy, hogy máskor külön adják oda!

2020. júl. 7. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!