Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem pofátlan dolog, "elengedni...

Nem pofátlan dolog, "elengedni" egy munkavállalót, majd 1 évvel később bepróbálkozni nála?

Figyelt kérdés

Az eset velem történt.

Az én szakmámban (járműmérnök) csak akkor tudsz érdemi béremelést elérni, ha folyamatosan váltogatod a munkahelyed.



1 éve állást váltottam.Az új helyen megkaptam azt a fizetést, amennyit szerintem érek a piacon.


A múlthéten a régi munkahelyemről felhívtak és kérdezték, nem-e akarok visszamenni.A durva az volt,hogy mondtak olyan összeget,hogy csak pislogtam.

Természetesen nem éri el a mostani fizetésemet, azon lepődtem meg, hogy ezek ennyit is tudnak fizetni.



Amikor 1 éve felmondtam, nem nagyon marasztaltak, a fizetésemet is alacsonyan tartották.

Most meg visszahívnának?Pofám leszakad.


2019. okt. 18. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Megpróbálták azt amit a trógerekkel tesznek , kevesebbért rabosítani . Mit mondtak hogy kezdték stb ?
2019. okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1#


Felhívott a Hr-es.

Ismerjük egymást.Azt mondja, 1 éve felmondtam és, nem-e akarok visszamenni?Van egy kecsegtető ajánlatuk számomra és akkor mondták a bérajánlatot.



Az előző munkahelyem tipikusan olyan hely volt, ami mindenre költött csak a bérekre van.Költötték a milliókat az employee brandingra.Azaz, céges jóga....stb.

Amikor valaki felmondott, mindig csodálkoztak.

2019. okt. 18. 19:12
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Pár éve engem is felhívtak a régi munkahelyemről, hasonlóképpen mint téged. Mondták, hogy menjek vissza, kapok ezt azt, és mondtak egy összeget mint fizetést. Mondtam, hogy csak akkor megyek vissza, ha az általuk ajánlott fizetési összeghez hozzáraknak még 150 ezer forintot. Netto üsszegről beszéltünk.ÓÓÓ annyit nem tudnak adni. .. Mondtam, hogy semmi gond. Majd hívjanak ha tudnak adni annyit, addig nem megyek. Ennyi.
2019. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne pofátlan dolog?

A munkáltató normál esetben profit-orientált.

Akkor megérte neki elengedni, most pedig megérné neki, ha X összeggel többért vissza mennél.

Nyilván nem kényszerít senki, ha nem tetszik, nem mész vissza.

2019. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit kell ezen felháborodni.

Inkább örülnél neki, eggyel több opció, ha az aktuális helyeden valami rosszul alakulna.

2019. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Hülye vagy fiam, egyes.

Be kell kamuzni ilyenkor, hogy a szíved szakadt meg, amikor eljöttél, és nagyon jól érezted ott magad, jó érzéssel gondolsz vissza azokra az időkre.

És bár most szakmailag nagyon jó helyed van, de ha komolyan gondolják a dolgot, akkor szívesen beszélgetnél velük.

Mondom a matekot:

Régi helyen kerestél 100 pízt.

Mostani helyeden keresel 150 pízt.

Be kell kamuzni, hogy most kapsz 200 pízt, ennyit jó lenne ha meg tudnának adni, de tekintve, hogy milyen jó hely ez a régi cég (muhaha), valamennyit tudsz engedni, hogy megegyezzetek. Végül 180 pízért visszamész.

Biztos állásból lehet a legjobban tárgyalni. Ne szärj be.

2019. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

6os jól mondja, ez egy kiváló alkupozíció, örülni kell egy ilyennek.


Engem is hívtak anno a régi cégemhez. Amikor eljöttem onnan, 150et kerestem. Három évvel később 250ért hívtak, de mondtam, hogy sajnos az már nem versenyképes. Pedig ha ezt kifizették volna, amikor ott voltam, akkor sose jövök el. (Nálam a tárgyalás nem volt opció, mert nagyon más a két meló.

2019. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Azt áruld már el, hogy miből gondolod, hogy ott 1 év alatt senki más nem mondott fel vagy semmi egyéb nem történt, ami miatt szükségük lenne emberre és még a magasabb bért is kifizetnék?
2019. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit sem érzem a dolgot pofátlannak.

Eggyel több lehetőség...

2019. okt. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerencséjük van, hogy nem mész vissza hozzájuk, elfelejtették már, hogy milyen "okos" embert engedtek el!
2019. okt. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!