Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamámnak soha semmi sem...

A nagymamámnak soha semmi sem jó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egész Nyári szünetben a nagyszüleimnél vagyok és már kezd elegem lenni. Bármit csinálok állandóan leszolja a nagymamám. Pl. 3,5 óráig rajzolok valamit (az nálam nagyon soknak számít) és már rögtön mondja hogy mit rontottam el és hogy inkább kezdjem újra. Ez nagyon rosszul esik, de amikor ezt megpróbáltam megbeszélni vele, akkor a végére megint én vagyok a rossz. Szerintetek mit tegyek?

2020. aug. 1. 18:34
1 2
 11/11 lizzi77 ***** válasza:

A horoszkópos hozzászólás nettó marhaság, már bocs.Szerinted akkor minden 12-ik ember a Földön ilyen???Én is Oroszlán vagyok, igaz, egy korosztállyal fiatalabb, mint ez a nagymama.Csak azokba a dolgokba avatkozom bele, amihez kifejezetten értek, és kifejezetten kérik,vagy ha látom, hogy nagy bajt okozna az a valami, amit csinálna az illető.Ez a munkakörömből kifolyólag is így van, mindenkinek hagyok teret kibontakozni, türelmesen tanítom a kollégát, ha szükséges, és mindig pozitív kritikával és megerősítéssel élek, ahol szükséges, egyszerűen azért, mert én is nehezen viselem a kritikát, de ha jogos és megalapozott, akkor elfogadom.Sőt, mindig mondom az újaknak, hogy ne hagyja magát elbizonytalanítani, ha biztos az igazában, de kérjen inkább segítséget, ha nem tud valamit, sokkal egyszerűbb akkor korrigálni, mint utólag.

Viszont a nagyi vagy mártír -típus, és attól boldog, ha másnak szar, vagy nárcisztikus, és bár szeret a maga módján, de őt is így nevelték, és a "teher alatt nő a pálma" elvet vallja.Első esetben nem tudod elmagyarázni, maximum érvelni,hátha...ha meg nárcisztikus, akkor ignoráld, vagy bólogass, aztán csináld úgy, ahogy szeretnéd, mondván,meggondoltad magad.

2020. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!