Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülés után segítség vagy...

Szülés után segítség vagy önállóság?

Figyelt kérdés
Szülés után anyukátok vagy anyósotok ott aludt-e nálatok, hogy segítsen, vagy teljesen megoldottatok párotokkal mindent? Ha nem alszanak ott, szülés utáni hetekben napközben hányszor mentek át? Vagy teljesen csak hármasban szerettetek lenni? Mi a szokás, kinél hogy volt?

2020. aug. 26. 20:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Önállóság.
2020. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Önállóság. Egyszer nem aludt egyik gyereknél sem miután haza jöttünk a kórházból egyik anyuka sem.
2020. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
Önállóság. Nálunk épp itt dekkol anyósom, csak útban van, érdemben segíteni nem tud... Ami segített talán az apukám, hogy pár napig ránk is főzött, de ennyi.
2020. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk úgy volt, hogy bár nagyszülőknél laktunk, amikor születtem, de öreganyámék konkrétan tojtak ránk. Semmiben sem segítettek, de dirigálni azt tudtak. Apum dolgozott, így anyumnak nem volt segítsége. Mindent egyedül oldott meg a főzéstől kezdve a bevásárláson túl az én ellátásomig. Ja, nem ért rá a szülés utáni depresszióra sem, mert engem kellett ellátnia. Meg vezetni a háztartást.
2020. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
Önállóság.
2020. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Anyámmal már akkor sem volt kapcsolatom, mikor szültem, anyóst pedig nem kerülgettem volna napokig (ahhoz messze laknak, hogy csak átugorjanak). Párom sem volt otthon, ugyanúgy ment dolgozni.
2020. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Én meg is őrültem volna ,ha valaki ott sertepertél .

Amúgy semmi megoldhatatlan feladat nem akadt szülés után ..

Kajával lehet készülni ,fagyasztani,vagy rendelni, vagy gyorsan összedobni valami egyszerűt .

A nagytakarítást sem akkora kell időzíteni ,de amúgy a gyerek csak aludt meg evett egész nap akkoriban ,komolyan semmi szükség segítségre ha csak nincsenek nagy fájdalmaid,vagy feküdnöd kell stb

nekem semmi bajom nem volt egyik után sem

2020. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Önállóság nekem.De ez függ attól,hogy ki milyen.Mármint engem nagyon idegesített az is,ha az első napokban bárki itt volt.Nyilván nem mondtam,meg nem dobtam ki anyósomat,meg anyámat,de majd megőrültem,pedig semmi rosszat nem csináltak csak itt voltak pár órát.Hiába a saját anyám,meg családom én nem tudtam lazulni míg itt voltak.A barátnőm más tészta volt,ő örült,ha ott voltak a szülei.Tudott addig pihenni.Én más típus vagyok.Azt elfogadtam,és megköszöntem,hogy az első héten főztek ránk,és azzal nem kellett foglalkoznom,de otthon csináltak kaját és úgy hozták el.Mindenkinek máshogy könnyebb.Úgy kell csinálni,ahogy neked,nektek a legjobb.
2020. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Az anyósom fog jönni szülés után 1-2 hétig, lehet mindennap, lehet, hogy csak két naponta, majd meglátjuk.


Nagyon szeretem őt, mintha az anyám lenne, és egyáltalán nem beleszólós típus.


Örülök, hogy jön majd és szeretgeti a babámat.

2020. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%

Mikor én születtem itt volt a nagymamám, főzött segített stb. Pár napig volt itt, ezt nemrég mesélte anyám abszolút kellemes emlékként.

Ha az én párom fog szülni, biztos hogy át fog jönni segíteni az elején, nem messze lakik, és az egészségügyben dolgozik, szerintem nem lesz terhes a párom számára.

F28

2020. aug. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!