Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szülés után segítség vagy...

Szülés után segítség vagy önállóság?

Figyelt kérdés
Szülés után anyukátok vagy anyósotok ott aludt-e nálatok, hogy segítsen, vagy teljesen megoldottatok párotokkal mindent? Ha nem alszanak ott, szülés utáni hetekben napközben hányszor mentek át? Vagy teljesen csak hármasban szerettetek lenni? Mi a szokás, kinél hogy volt?

2020. aug. 26. 20:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
Önállóság
2020. aug. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%
Önállóság .
2020. aug. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Anyám jött két hétre első gyereknél, másodiknál meg egy hónapra. Attól is függ, hogy viselted a szülést. A másodiknál komplikáció volt nálam, feküdtem egy hónapig, alig bírtam létezni, jól jött a segítség. Ez attól is függ, milyen a viszonyotok. Ha nem jó, akkor inkább legyél önálló, rendelj kaját és hívj takarítót, megéri.
2020. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%

Önállóság.

Nekem fájt a gátsebem, a mellem, véreztem, átázott a nadrágom, szétcsöpögött a tejem, eláztatta a pólómat. Ezek miatt folyton alulöltözve meg félmeztelenül mászkáltam, állandóan a fürdőbe rohangáltam különböző nedveket lemosni magamról, gusztustalan voltam és alapvetően nagyon nem éreztem magam komfortosan. Utáltam volna, ha ebben az állapotomban egy "kívülállót" is kerülgetnem kell, akárhogy segít.


A megszokott, otthoni környezetemben, a legszűkebb családom (férjem és gyerekem) körében akartam nyugodtan kínlódni, és velük, csak velük akartam az első szép, családi pillanatokat is átélni. A hátam közepére sem kívántam egy bejárónőként működő, belenyulkáló anyóst, de még anyát sem.


A gyerek az első hetekben többnyire szopott és aludt. Mit tudnak ebben segíteni? Ezenkívül ordított mint a sakál, mert hasfájós volt. Náluk is ordított volna, engem meg csak frusztrált volna, hogy valaki más kezében sír.

Sem a pelenkázás, sem a fürdetés nem agysebészet.


Amikor ébren volt a baba, és lehetett babusgatni, szeretgetni, akkor sem akartam volna, hogy folyton a nagyi lógjon rajta. Hiszen még velem is alig volt a baba, csak nemrég érkezett. Nyugodt, bensőséges légkörre vágytam. Ismerkedni a kicsivel, élvezni a "család lettünk" érzést.


Anyósom és anyám főzött nekünk, a kajával átszaladtak (olyankor megnézegették a babát is). Persze ezt is meg lehetett volna oldani rendeléssel, ha kell, de szívesen csinálták, meg ennyit úgyis átjöttek volna babát nézni. Ez tényleg nagy segítség volt, és mégsem zavartak. Nekünk így volt jó.

2020. aug. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%
Hozzánk a baba születése óta átlag kétnaponta átugrik anyósom, hoz kaját, ami segítség, és itt van egy órát-másfelet. Eleinte még okés volt, most már kezd kicsit az agyamra menni (egy hónapos), introvertált típus vagyok, ennyit semmiségekről csacsogni nem szeretek és nem is tudok :D Egyébként egyelőre még olyan nagy segítségre nem volt szükségem, igazából a férjem bőven elég, hogy esténként babusgatja, amíg lezuhanyzok és ennyi. Egy ilyen pici gyerek még tényleg csak eszik és alszik, amikor ébren van, hasra rakom a szőnyegen és ott elvan, addig is bőven tudok a dolgommal foglalkozni. Hacsak nem az van, hogy komoly gyógyulgatásra van szükséged a szülés után (én már rögtön utána teljesen elevenen ugrándoztam, némi izomlázam volt meg kifáradtam, de így kb ennyi volt az összes traumám a szüléstől), nem igazán van mit segíteni a kezdeti időszakban. Persze ha neked igényed van a társaságra, meg hogy körbeugráljanak, az más, én ezt sosem szerettem és a hideg is kirázott a gondolattól, de anyósom még éppen a határon belül marad, pont eléggé ismer, hogy ne érezzem tolakodónak.
2020. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
Kaptam segítséget, de ott alvás nélkül. Mindkét nagymama közel lakott, és volt napi egy rövidebb, segítő látogatás, előre egyeztetett időpontban. Pl. bevásároltak vagy ételt hoztak, vagy ott maradtak, amíg lezuhanyoztam. Ilyen gyakorisággal csak az első hetekben, miután hazajöttünk a kórházból, de a férjem dolgozott. Utána ritkábban, de a baba körül rendszeresen segítettek, de az én igényeim szerint, nem telepedtek rám. Természetesen nem kiköveteltem a segítséget, ők ajánlották, igyekeztem olyan mértékig igénybe venni, ami egyik félnek sem megterhelő. Jól működött. Igyekeztem a babát nem elszeparálni, amennyire tudtuk vittük magunkkal pl. barátokhoz, nagyszülőkhöz, babafoglalkozásokra, stb. egész kicsi korától, hogy nyitott legyen és megszokja az emberek társaságát. Sikeres volt, mert nagyon nyitott, vidám gyerek lett.
2020. aug. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
71%
Önállóság. Első gyereknél megoldottam egyedül, férjem 2 napot volt otthon. Előre lefagyasztottam 2 hétnyi kaját,a baba sokat aludt, tudtam mellette pihenni. Másodikkal nehezebb szülés volt, akkor másfél hetet otthon maradt a férjem is. Anyós átjött néhányszor, de kb csak kritizálni tudott. Az én anyám messze lakik és még dolgozik, úgyhogy ő jött egy napra mikor hazajöttünk a kórházból, utána kb egy hónap múlva. Nem volt semmi gond, a védőnő jött hetente, ha kérdésem volt segített.
2020. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Önállóság.

Első héten férjem volt itthon velünk, második héten anyum jött reggel, délután ment, igazából csak elvoltunk, főztünk. Fiam nagyon jó alvó volt kezdetektől, én jól voltam, nem kellett segítség igzából. Anyósom úgy készült, h majd hozzánk is költözii, mint férjem tesójához hetekre, de mondtam, h nem. Nagyon azeretem, de annyira más a személyiségünk, életritmusunk, h az őrületbe kergetett volna.

2020. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
89%
Csak akkor szülnék, ha nem kéne mamikát odaköltöztetni. Nem tetszik ez, hogy a nőegylet neveli a gyereket, mikor van ott egy felnőtt férfi is.
2020. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%

Egyik részről sem vagyunk jóban a szülőkkel. Férjem a hazajövetünk után 1 napot tudott itthon maradni. Amúgy reggel tkor elmegy, este 7re ér haza kb.

Minden nap főztem, minden nap rend volt, állatainknis vannak, azokat is napközbe én rendezem. Ez megy 16 hónapja.

Nem mondom, hogy nem voltak nehéz napjaim, de nekem nem ezek jelentették a kihívást.

2020. aug. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!