Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlzott igényeim vannak a...

Túlzott igényeim vannak a nagyszülők felé?

Figyelt kérdés

Két nyugdíjas nagymama van a családban, nálunk 3 gyerek, 2 iskolás, meg egy 2 éves. Sajnos a hétvégén eltört a lábam, 6 hét gipsz. Soha nem szoktam segítséget kérni, mindent kihordok lábon, vagy megoldjuk a férjemmel, de ez most nem az a kategória. A férjem sokat dolgozik, reggel elviszi a gyrekekeket suliba, de én most nem tudok vezetni és 6 km, tehát még gyalogosan sem teljesíthető. Eszükbe nem jut, hogy bármire is szüksége van az ember lányának. Se anyósomnak, se a saját anyukámnak... Elmondják szépen telefonon, hogy pihentessem, stb. Óvatosan feldobtam, hogy most talán ránk férne kis segítség, de elkezdtek a borogatásról hadoválni...

Akkor most én vagyok megint a hülye? Meg a túlzott elvárások a most kibontakozó, végre saját életüket élő nagyszülők felé?

Tudom, magamnak (meg a férjemnek) szültem, de akkor is ezt nehezen tudom megérteni.



2020. szept. 8. 11:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
46%

A nagyszülökröl semmit nem írtál, dolgnak vagy nyugdíjasok, milyen messze laknak, van-e autójuk, stb - de ha nem igazán ajánlották fel, hogy a gyerekeket hozzák-viszik, akkor másként kell megoldani.

A nagyszülök nem feltétlen tudják megoldani, vagy más kötelezettségük van, de elvárni nem is lehet tölük, legfeljebb megkérni öket.

2020. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%
Hát, ha gipszben vagy, akkor szerintem bőven elvárható lenne a nagyszülőktől némi segítség. - Pedig nem szoktam ilyet mondani. De ha a ti szüleitek nem ilyenek, akkor nem ilyenek, és oldjátok meg máshogy. NE könyörögjetek! Viszont ebben a helyzetben fordított helyzetben én is "felmentve" érezném magam a helyetekben.
2020. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Pekka ***** válasza:
92%
Az "óvatosan feldobtam" nem jelent semmit. Ha azt várod, hogy gondolatolvasók legyenek a nagyik, akkor igen, ezt nevezhetjük túlzott igénynek. Inkább kérdezd meg tőlük konkrétan, hogy tudnak-e segíteni.
2020. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt esetleg nem lehet megpróbálni, hogy nem "óvatosan feldobod, hogy kéne segítség", hanem konkrétan megkéred egyiküket, hogy "Szerdán el tudnád hozni a Pityukát a suliból"?
2020. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
98%
Ne utalgass, hanem konkrétan kérd meg őket, hogy mondjuk hozzák el a gyerkőcöt a suliból, oviból, stb. Meg tudnák-e tenni? Legyél kedves és udvarias. Ha így is nemet mondanak, elég egyértelmű lesz a helyzet.
2020. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
97%

Próbáld meg még egyszer nyíltan megkérni őket (nem óvatosan utalgatva), hogy amíg fekvőgipszed van, segítsenek elhozni a gyerekeket ha megoldható. Egy nyílt kérésnek kevesen tudnak nemet mondani, az utalgatást viszont könnyű "véletlenül" elérteni és figyelmen kívül hagyni.

Aztán ha mégis visszautasítanak a gyerekek elhozásában kérd egy iskolai osztálytárs szülőjének segítségét, ovisodnál szintén. Legközelebb majd te segítesz nekik. De remélem nem lesz rá szükség.

2020. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Nem messze laknak, nem dolgoznak, van kocsi, jogsi.

Az óvatosan feldobtam nálam annyi, hogy mondtam, hogy nem tudom a gyerekeket hazahozni suliból, mert nincs lábam, amivel a kuplungot nyomjam... Tudnál segíteni? Trallala, borogasd, ne hagyd lógatva... Megoldom, persze, muszáj. Csak értetlenkedek...

2020. szept. 8. 11:52
 8/34 anonim ***** válasza:
49%
Nem utalgatni kell, hanem konkrétan megkérdezni, hogy figyi anyu,mivel én most nem tudok mozogni, meg tennéd e, hogy hétfőn és szerdán elhozod a gyerekeket a suliból, bölcsiből. A többi napra meg megkérem a Katikát.
2020. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Könyörögni nem fogok, szerintem enélkül is lehetne látni, hogy baj van, ehhez nem kell túl empatikusnak lenni sem...
2020. szept. 8. 11:55
 10/34 anonim ***** válasza:
83%

Akkor marad az ismerős anyukák segítségében való bízás.

Elég kiábrándító azért, hogy ennyire nem tudsz a segítségükre támaszkodni, pedig most tényleg szükség volna rá.

2020. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!