Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túlzott igényeim vannak a...

Túlzott igényeim vannak a nagyszülők felé?

Figyelt kérdés

Két nyugdíjas nagymama van a családban, nálunk 3 gyerek, 2 iskolás, meg egy 2 éves. Sajnos a hétvégén eltört a lábam, 6 hét gipsz. Soha nem szoktam segítséget kérni, mindent kihordok lábon, vagy megoldjuk a férjemmel, de ez most nem az a kategória. A férjem sokat dolgozik, reggel elviszi a gyrekekeket suliba, de én most nem tudok vezetni és 6 km, tehát még gyalogosan sem teljesíthető. Eszükbe nem jut, hogy bármire is szüksége van az ember lányának. Se anyósomnak, se a saját anyukámnak... Elmondják szépen telefonon, hogy pihentessem, stb. Óvatosan feldobtam, hogy most talán ránk férne kis segítség, de elkezdtek a borogatásról hadoválni...

Akkor most én vagyok megint a hülye? Meg a túlzott elvárások a most kibontakozó, végre saját életüket élő nagyszülők felé?

Tudom, magamnak (meg a férjemnek) szültem, de akkor is ezt nehezen tudom megérteni.



2020. szept. 8. 11:38
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
65%
De bakker nem mimdnekinek jön be ez az utalgatos stílus. Ki kell mondani és kész. Nem kell könyörögni, csak nyíltan megkérdezni.
2020. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
78%

Eldöntendő kérdésként kell felhoznod. Elhozod az unokáidat a suliból ha már van két működő lábad, vagy nem?

Maguktól is segíteniük kellene de nem mindenkinek jut eszébe sajnos.

Azért hárítanak, mert azt gondolják magukban, hogy majd a másik nagyszülő megy.

2020. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
81%
Sose értettem az ilyen családokat, ahol baj van, ott a legtermészetesebb, hogy segítjük a másikat, nem ilyen méricskélés meg utalgatas meg tokom tudja mi megy. Kérdezned se kéne igazából őszintén szólva....
2020. szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, értem, igazatok van. Azt viszont nem, hogy ha egy családban valakinek eltörik a lába, akkor kérés nélkül megyek segíteni, bevásárolok, főzök, porszívózok, vagy amit kell. Magamtól, kérés nélkül. Nekem ez a rejtély a sztoriban...
2020. szept. 8. 12:02
 15/34 anonim ***** válasza:
92%

Így, csak téged olvasva azt mondanám, hogy jogos az értetlenkedésed.

Mégis azt mondom, hogyha mindkét nagyszülő ilyen "megátalkodott", akkor érdekes lenne tudni az előzményeket is.

Lehet, hogy évekkel ezelőtt sorozatosan el lettek utasítva minden megmozdulásukkor és mára már hatott a szocializációjuk, aszerint viselkednek, amire idomítva lettek.


De ez csak feltételezés részemről, mert egyébként érthetetlen a viselkedésük.

2020. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
82%

Óvatosan feldobtam, hogy most talán ránk férne kis segítség, de elkezdtek a borogatásról hadoválni...


Nem óvatosan kell feldobni, meg virágnyelven beszélni,hanem konkrétumot kell vázolni: Anya, el tudsz menni a gyerekekért x órakor? Y-dátumig, amíg meg nem gyógyul a lában szükségünk lenne erre a segítségre, hálásak lennénk minden napért, amikor tudnád vállalni.


A többit a válasz fényében lehetne rendezni. Biztosn van olyan osztálytársa, akinek a szüleivel is lehetne beszélni, végső soron meg: ott a férjed, 6 hetet ilyen vis maior helyzetben ki kell bírnia, hacsak nem másik városban dolgozik. AZ ő gyerekei is. Legeslegvégső esetben: fizetett segítség, és majd nem kell elfelejteni, hogy ő otthon pihent, amikor neked kellett segítség, és majd Te se felejts el, hogy lesz jobb dolgod, amikor neki kellene valami.

2020. szept. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
74%
100%-ban a 15-össel értek egyet. Ennek, tuti van előzménye is.
2020. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%

"ha egy családban valakinek eltörik a lába, akkor kérés nélkül megyek segíteni, bevásárolok, főzök, porszívózok, vagy amit kell. Magamtól, kérés nélkül"

Ez TE vagy, ők pedig ők. Soha ne magadból indulj ki, amikor másokról van szó. Közöld egyenesen, hogy mit szeretnél, ha elvileg segítségre van szükséged és nem figyelmességre. Szerintem is van előzménye, de a kérdés szempontjából talán mindegy is, a lényeg az, hogy soha ne utalgass, hanem nyíltan kérd, ha kérni akarsz.

2020. szept. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
91%
Szóból ért az ember. Kérd meg őket. Én pl. kifejezetten utálom, ha célozgatnak, és már csak azért sem. Nyisd ki a szádat és konkrétan közöld, mit szeretnél, ha elutasítanak, akkor lehet nyafizni.
2020. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
85%
Én is utálom, ha célozgatnak...😕
2020. szept. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!