Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan mondjam meg a nagyszüle...

Hogyan mondjam meg a nagyszüleimnek,hogy vegyenek mosóport és öblítőt mosáshoz,sértődés nélkül? nem ez az egyetlen probléma.

Figyelt kérdés
Nem olyan öregek,és nem is képtelenek pl takarítani.Mi mosunk rájuk a mi áramunk és vizünk mosószereinket használjuk meg ugye a mosógépet holott náluk is van 2x használt mosógép de ott nem lehet mosni.,ez évek óta így megy,náluk mindent mi csinálunk kb anyám mindenről beszámol nekik mindent meg kell mutogatni mit vettünk,anya elvárja meg ők is hogy pl névnapra vegyek nekik ajandekot karácsonyra stb de én ritkán kapok valamit tesómnak is tartoznak már csomó pénzzel amit ugy is elfelejtenek úgy mint nekem.anya mindent szinte oda ad nekik,pl a minap elvitte a vadi új dezodorom szó nélkül,nem szoktak fürdeni hajat is ritkán mosnak annyi,hogy lábat mos nekik anyám,mindent tartogatnak pl 2009 es dezodor is van náluk. Ha mi veszünk valamit ők ugyanazt megveszik de nem használják pl konyhai gépet,csak tartogatják A felnőtt fiuk velük él és annyi,hogy ellátja az állatokat nem takarít nem mos az ágyat is anyám veti be reggel napi 5x elmegy náluk mert senki sem csinál semmit.Anya csinál szinte mindent náluk és én semmit sem tehetek szóvá mert rosszul esik nekik...szeretem a nagyszüleimet csak néha már elég. Mi lenne a megoldás?
2020. szept. 29. 13:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%

"Hú, mama, de büdös van itt. Ja, hogy Te vagy az."

Amúgy fogalmam sincs, mi a jó megoldás. Mentálisan épek?

2020. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Addig amíg ott laksz úgyis az anyád dönt, neked max véleményed lehet.

Beteges az amit leírsz de ismerősen is hangzik kicsit.

Az anyósom nem fürdik. Idén nyáron is 2x fürdött.. Én belebolondulnék.

És az ura sem fürdött. Beszőtte náluk a pók a kádat. Azon spóroltak. Meg a villanyt se kapcsolták fel mert "villanybetegek" inkább gyertya. Én kiröhögtem őket.

Az öregember ha meglátta hogy ég a villany már kiabált. Amikor ott vasaltam ki a hajam szóvá tették.

Nekem ez új volt mert nálunk amikor sötét volt este nem volt szokás kuksolni a sötétbe meg nem ültem csöpögő hajjal a kályha mellett hogy megszáradjon hanem megszárítottam.

A telefon töltőt is kihúzták használat után meg a mikrót is.

Volt olyan hogy a hűtőt is kihúzták. Annyira sajnáltam a páromat hogy ilyen emberek nevelték fel. A mosogépet is nagyritkán indították el.

Nemvettek neki ruhát normálisat.

Lukas zokni stb.

Végén még a kaját is sajnálták tőle. Meg volt olyan is hogy azt hazudták hogy félnek tőle hogy hátha elviszik az intézetbe az anyjának nagyon megy a hazudozás olyankor mindig bőg amikor hazudik hogy hiteles legyen. Volt hogy egész télen nem kapcsolták be a szobájában a gáz konvektort.. Sajnáltam nagyon mert látszott a lehelletem a szobájában.

Csak azért írtam ezt le hogy lásd hogy ilyenek is vannak. Azóta már külön házunk van. Akkor ismertem meg amikor még gyerekek voltunk. Megszerettem és hozzánk menekítettem. Sajnos vannak beteg emberek családon belül. Az egyetlen ami segít a távolság és nem bolygatni egymást.

2020. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Neked mi a nem olyan öreg? És honnan tudod hogy nem demensek?
2020. szept. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
édesanyád nem vált le a szüleiről. te nem tudsz tenni semmit. csendben figyelj, hogy ne ismételd majd ezt a mintát
2020. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nem lakunk egy házban,csak nagyon közel,73 évesek,nem demensek viszont más betegségük van pl vérnyomás,cukorbeteg a mamám. Más 82 éves azért megcsinál ezt azt...ismerek olyat.
2020. szept. 29. 15:38
 16/24 A kérdező kommentje:
Anya este fél 11 kor jön haza tőlük tv-znek meg lábat mosnak kezelik.
2020. szept. 29. 15:40
 17/24 anonim ***** válasza:
36%
Hát akkor bizony elég öregek, sok betegséggel. Lényegtelen más bit bír picit idősebben. Lehet hogy szerencsésebb gének jutottak neki, lehet hogy tizedét nem dolgozta mint a te nagyszüleid. A nagyszüleid korában már sok dolog nagyon kimerítő, könnyen elesnek, megszédülnek. És alapból más életformában nőttek fel mint te. A vérnyomás betegek könnyen elesnek az ő korukban, a cukorbetegnek meg szinte biztos hogy a látásával is komoly bajok vannak. Anyud jól csinálja amit csinál.
2020. szept. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

Anyukáddal kellene megérteni, hogy bizonyos fokig szép dolog a segítség, de nagyon túlzásba esik. Eleve a napi 5-szörös átmenetet is soknak találom. Amit megtudnak maguktól csinálni, azt hagyni kellene.

De megfordult a fejemben, hogy zsarolják anyudat. Lehet érzelmileg, vagy pl ők vették a házat, amiben anyud él, és így próbálnak törlesztetni. Jó, lehet sok krimit nézek, de ki tudja?

2020. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Az kizárt,hogy zsarolják.A házunkat apu meg anyu vette.

Én is szeretem őket anyát is,sok a vita ebből,hogy egy este sincs itthon soha.

2020. szept. 29. 16:13
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez anyud hibája, nem a nagyszülőké.
2020. szept. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!