Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, hogy ne féljek,...

Mit tegyek, hogy ne féljek, ha a nagymamám meghal egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagymamámmal nagyon jó kapcsolatom van. Baba korom óta velem van. 83 éves. Manapság kezdjük látni, hogy eléggé rozoga lett. Mankóval tud már csak menni, hosszabb utakra képtelen, hasmenése is van emiatt mindig pelenkát hord ha megy valahova, össze vissza beszél, nem emlékszik mit hova tett ami épp a kezében volt. 10 évvel ezelőtt még sokkal jobb bőrben volt. Nagyon félek, hogy egy nap már nem lesz és én azt nem fogom tudni feldolgozni. Nagyon közel áll hozzám. Anyám szerencsére még jól bírja magát, ő még 53. Egy nap sajnos be fog következni, hogy csak 2-en leszünk itthon anyámmal amire sosem vagyok felkészülve. Nem mindig aggódok ezen, csak esténként néha és akkor szörnyen rossz az érzés. Mi lesz ha egy nap nem ébred fel vagy összeesik valahol? Nem leszek erre felkészülve. Mindig próbálom úgy élni a napjaimat, hogy sok időt töltsek vele. De reggelente elmegy sétálni és mindig általában időre érkezik és ha kicsit később vagy nagyon későn érkezik akkor indulnak be nálam a halál gondolatok. Miért nem jön már? Csak nem esett össze? Mit csináljak, hogy ne féljek ennyire? 22 vagyok.



2020. okt. 7. 06:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
39%
Ahogy idősödsz, sorra halnak majd meg mellőled szerettek, barátok, hozzá fogsz szokni. Luxus előre gyászolni egy még élő embert. Menj szakemberhez, ha ennyire be van akadva neked a dolog.
2020. okt. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Mint olvashattad...nincs beakadva csak néha napján előjönnek ezek a félelmek és szerintem normális, ahogy nézzük a nagyimat is. Nem is gyászolok előre, csak félek egyszerűen...
2020. okt. 7. 08:36
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, mit élsz át. Nagymamám négy éve halt meg, nagyon szerettem, de a jelek már láthatóak voltak.


Anyukámat pont két hete vesztettem el nagyon hirtelen, és még mindig nem tudom elhinni, hogy nincs többé. Pedig aznap még semmi baja nem volt, aztán hirtelen nagyon rosszul lett és sajnos a kiérkező mentősök minden igyekezetük és tudásuk ellenére sem tudták megmenteni az életét. Pedig mindent megtettek, ami emberileg lehetséges és tényleg percek alatt itt voltak. Másfél órán át küzdöttek az életéért, a végén már ők is majdnem sírtak, hogy nem sikerült. Egyszerűen leállt a szíve, de még képtelen vagyok feldolgozni. Most csak ketten maradtunk apuval itthon, és igyekszem átvenni anyu helyét, ami nem egyszerű feladat. Szóval pontosan tudom, min mész keresztül, de sajnos ez az élet rendje. Ezzel nem tudunk mit kezdeni. Nekem hála égnek itt vannak a testvéreim, bár ők már nem laknak velünk, de mindig számíthatunk egymásra. A durva, hogy anyu pont egy hónappal a születésnapja előtt halt meg. Ez még nehezebbé teszi a dolgot, de igyekszünk átvészelni. Pedig nem is volt öreg, és sosem volt beteges, nem volt Covidos sem.

Szóval, kedves kérdező, légy nagyon erős és tölts annyi időt a nagymamáddal és anyukáddal, amennyit lehet. Készülj fel lélekben, mert a halál sajnos az élet velejárója. Előbb-utóbb mindenkiért eljön, kiért előbb, kiért később.

2020. okt. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%
Nagyanyád 83 éves. Ha még képben, hidd el, ő már várja a napot. Teljesen leélt, megélt élet van mögötte. 22 évesen fel kell dolgozni egy nagyszülő közeledő elvesztését. Amúgy használj ki minden napot, mert még él, ne arra gondolj mi lesz, ha már nem. Tapasztalatból mondom, mert amit én kaptam, azt senkinek nem kívánom.
2020. okt. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, csak a kérdést.

Kedves Kérdező!

Én ugyanígy vagyok a szüleimmel. Rendszeresen eszembe jut és elfog a félelem, hogy egyszer nem lesznek nekem.... Én sem tudok ezzel mit kezdeni.

2020. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy korhoz van e kötve, de tavaly meghalt anyu. A gyerekek nagyon nehezen fogták fel hogy miért nem jön, és nehezen dolgozták fel a hiányát. A felnőttek könnyebben feldolgozzák, mert már képesek felfogni, hogy ez az élet része.
2020. okt. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
89%
Akit nagyon szeretünk nehezen tudjuk elengedni és gondolat is dermesztő rémisztő hogy nem lesz velünk.
2020. okt. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez az élet rendje, el kell fogadnod, hogy egyszer be fog következni. Az egyik dolog, amit tehetsz, az az, hogy annyi időt töltesz vele, amennyit csak tudsz. A másik pedig az, hogy kialakítasz egy szociális védőhálót, körbeveszed magad olyan emberekkel, akik majd melletted állnak, ha gyászolnod kell. Nekem nem volt ilyen szerencsém, négy éve infarktusban meghalt édesapám, egyik pillanatról a másikra. Nincsenek testvéreim, sem barátaim, nekem csak a szüleim voltak, és persze én is mindig féltem, hogy ha ők meghalnak, akkor mi lesz, mert kb. senki másra sem számíthatok. Édesanyámmal ketten vészeltük át ezt a helyzetet, gyakorlatilag senki sem foglalkozott velem, pedig jó lett volna. Legyél nagymamáddal, amíg lehet, bár tudom, hogy szörnyű dolog végignézni egy szerettünk leépülését.
2020. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
55%

Erre nem lehet felkészülni. Nekem minden szülőm elhunyt. A nagymamám maradt utoljára, aki a legközelebb állt hozzám. Vele laktam.

Márciusban ő is elment. Remélem, én is megdöglök végre. Nekem már nem kell az élet.

2020. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

2 éve halt meg a mamám úgy, hogy mi fel voltunk rá készülve, mert tudtuk, hogy nagyon beteg. Sehogy nem lehet ezt elfogadni, felkészülni sem igazán lehet rá. Én is azt hittem akkor, hogy sikerült tudatosítanom magamban, hogy maximum 1 éve van hátra. De amikor meghalt, akkor "váratlanul ért", nem igazán voltunk még erre készen. Akkor sem, ha úgy éreztük míg élt.


Igazából csak annyit tehetsz, hogy vele töltesz annyi időt amennyit csak tudsz.

2020. okt. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!