Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, hogy ne féljek,...

Mit tegyek, hogy ne féljek, ha a nagymamám meghal egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagymamámmal nagyon jó kapcsolatom van. Baba korom óta velem van. 83 éves. Manapság kezdjük látni, hogy eléggé rozoga lett. Mankóval tud már csak menni, hosszabb utakra képtelen, hasmenése is van emiatt mindig pelenkát hord ha megy valahova, össze vissza beszél, nem emlékszik mit hova tett ami épp a kezében volt. 10 évvel ezelőtt még sokkal jobb bőrben volt. Nagyon félek, hogy egy nap már nem lesz és én azt nem fogom tudni feldolgozni. Nagyon közel áll hozzám. Anyám szerencsére még jól bírja magát, ő még 53. Egy nap sajnos be fog következni, hogy csak 2-en leszünk itthon anyámmal amire sosem vagyok felkészülve. Nem mindig aggódok ezen, csak esténként néha és akkor szörnyen rossz az érzés. Mi lesz ha egy nap nem ébred fel vagy összeesik valahol? Nem leszek erre felkészülve. Mindig próbálom úgy élni a napjaimat, hogy sok időt töltsek vele. De reggelente elmegy sétálni és mindig általában időre érkezik és ha kicsit később vagy nagyon későn érkezik akkor indulnak be nálam a halál gondolatok. Miért nem jön már? Csak nem esett össze? Mit csináljak, hogy ne féljek ennyire? 22 vagyok.



2020. okt. 7. 06:38
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamám tegnap halt meg, pont 1 nappal a születésnapja után :( 80 éves volt. Még mindig nagyon nehéz feldolgozni. Ma a suliból sírva jöttem el, a nap végét nem tudtam kivárni. A buszon is sírtam.


Tegnap fel sem bírtam fogni, azzal fogadott anya itthon, hogy meghalt. Annyi időt töltöttem vele, amennyit csak tudtam. Az elejétől a végéig mellette álltam, ápoltam. Ő is sokat adott, mint anya, ezzel szerettem volna én is támogatni a nagymamám. Tavasszal lett beteg, amikor már fokozatosan leépült, ágyhoz lett kötve. Előtte vásárolni járt külföldre. Nagyon rossz érzés volt végig nézni az utóbbi időben a szenvedését, haldoklását :( Mindent megtettem, amit tudtam.


Annyit tehetsz, hogy tölts vele időt, amit tudsz, tegyél meg. El kell tudni engedni.

2020. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
29%

Tegnap pont volt egy 21 éves a covid halottak között.

Az még nem jutott az eszedbe, hogy mi lesz szegény nagyanyáddal, ha te halsz meg előbb?!

2020. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
40%
Ha te halnál meg előbb, abba a nagyanyád belehalna...
2020. okt. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nem. Mivel nem gondolkozok ilyesmin. Eddig se kaptam el a covidot miért pont most? Meg mindig vigyázok, úttesten is, maszkot hordok, stb...vigyázok magamra. Miféle kérdés ez?
2020. okt. 8. 01:30
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

Ja, hogy te eddig azt hitted, hogy nincsenek fiatalok a temetőkben?!

Az más.

2020. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező!

Az élet egy halálos betegség!

A születés pillanatában kezdődik és bármelyik pillanatban véget is érhet.


...és nincsen ellene oltás.

2020. okt. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz azokkal, akik a te halálodról írnak. Tapasztalat és logika alapján a nagyanyád fog előbb elmenni. A demencia sajnos véges történet, mert a rossz agyműködés más szervekre is kihat. Ha a mamád össze vissza beszél, feledékeny, akkor ne is engedjétek egyedül sehová. A súlyos demencia egyetlen jó oldala, hogy a beteg nem szenved, nem látja a leépülését, az csak a rokonoknak borzalmas. A halálára ne gondoljatok, mert nem lehet állandó rettegésben élni.
2020. okt. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nagyon jók a kérdéseid a mamiddal kapcsolatban. Addig törd a fejed amig magadtól eszedbe nem jutnak a válaszok. Ez ugyanis szorongás, azért szorongás és nem félelem, mert a félelem nem okoz ekkora lelki terhet. A szorongásból viszont gyanítani lehet olyan félelmeket, amelyekről nem is tudsz. Tedd fel magadnak a kérdést, miért és mitől félek ennyire, ha meghal a mamám?
2020. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

28

Szerintem ez nem szorul magyarázatra. Jó a kapcsolata a mamával és ketten maradnak az anyukájával. Ennyi pont elég, hogy bepánikoljon és ez nagyon is érthető.

Én is ismerem ezt az érzést, borzalmas. Utólag már tudom, hogy felesleges volt rettegni, mert sosem úgy történik semmi, mint amitől rettegünk.

2020. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!