Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymama unokával közös...

Nagymama unokával közös programot miért nem akar?

Figyelt kérdés

Elég sértő, és furcsa a viselkedése. A közös családi látogatást éppen "elviseli", nagyon kedves, készül rá mikor megyünk de soha nem ajánlja fel hogy maradjon ott a kicsi, vagy hogy majd ide-oda ő elviszi stb.

Nem látom hogy őszintén érdeklődne az unokája iránt. Rosszul esik.


Férjem nyugtatott, hogy édesanyja ilyen és kész. Ilyen jövős-menős asszonyt még életemben nem láttam. Feszt mászkál naphosszat ide-oda a városban, mindenféle "programokra" állítása szerint, kórusba, könyvtárba meg mittudomén. Na de 70 évesen????


Én nem mászkáltam ennyit egyetemista bulizós korszakomban!!



2020. okt. 10. 17:39
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%
ehhez ugyan mi közöd van? Nem szeret a gyerekkel lenni és kész. Ha ez így van, akkor jobban jársz ha nem bízod rá.
2020. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindenki van oda a kisgyerekekért. Miért kellene rá vigyáznia meg programoznia vele? Mondjuk egy 70 evésre amúgy se nagyon szívesen biz6epeszu ember egy kisgyereket
2020. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
92%
Én sok olyan nagymamát ismerek, aki nem vigyáz a gyerekre
2020. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
18%
Aztán majd megy a pampogás, hogy le se szarja az unoka.
2020. okt. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
94%

"Férjem nyugtatott, hogy édesanyja ilyen és kész. Ilyen jövős-menős asszonyt még életemben nem láttam. Feszt mászkál naphosszat ide-oda a városban, mindenféle "programokra" állítása szerint, kórusba, könyvtárba meg mittudomén. Na de 70 évesen????"


Neked amúgy mi közöd van hozzá, hogy mit csinál? Nekem is az jön le ebből, hogy az a bajod, hogy nem ajnározza körül a gyerekedet.

2020. okt. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
22%

Eleg szomoru dolog ez...😤

Az en anyai nagyszuleim is ilyenek, max unnepekkor latom oket, de par eve mar ott se, veluk nem unneplunk. Mindig csak a fesztivalt gerjesztik maguk korul.

Sajnos egyik sem nagyszulonek valo, sot szulonek sem. Anyumnak is eleg pocsek gyerekkora volt, kesz terrorban telt. Velunk unokakkal sem bannak maskepp...

Ilyen "aprosag" pl, amig ok Cipruson nyaraltak, meg szortak a 100ezreket ide-oda, anyamnak az apolonoi fizetesebol ho vegere mar semmi se maradt....volt, hogy a gyogyszereinket kivaltani se volt penze, ugy kert kolcson a szomszedtol szerencsetlen!!!😔


Az ilyen nagyszulok fognak majd egyedul megoregedni, sz.arba hugy.ba fetrengeni egy lepukkant elfekvoben es persze addig is panaszkodnak a piacon, az orvosi rendeloben mindenhol, hogy az ő unokajuk le se tojja a fejuket...de azt mar sosem teszik hozza, hogy miert is!

Nem kar ertuk, fogd fel igy.

2020. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
89%
14, a lányom imádja a nagyanyját, ha hazajön az egyetemről, minden alkalommal megy hozzá, napi kapcsolatban vannak, pedig sose vitte el kicsikét. De nem is hallotta tőlünk, hogy ezért rosszat mondtunk volna rá.
2020. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
84%

70 évesen lehet, hogy már nem bízik annyira magában, hogy tudna vigyázni egy kisgyerekre. Ha hirtelen rosszul lesz, megszédül, bármi lehet ennyi idősen, és ha ez akkor fordul elő, mikor épp készülnének átmenni egy úttesten, akkor az végzetes lehet. Rá is, de most itt ugye a gyerek a lényeg, rá is életveszélyes lehet.

Plusz lehet, hogy rohangálni sincs kedve egy kicsi után, csak azért, mert ő maga megy mindenfelé, nem azt jelenti, hogy futkosni is van ereje.


De az miért nem elég neked, hogy úgy részesül a nagymamával közös programban a gyereked, hogy te is ott vagy? Vagy a gyerek apja (is)? Miért kell neked, hogy csak ketten legyenek?

2020. okt. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
92%

Még mindig nem értem egyeseket..


Attól, hogy valakinek unokája lesz még nem kell se hasra esnie, se imádnia automatikusan, sem pedig ingyen bébiszitterelnie..

Nem neki szülted! Magadnak.

Sokan el se hiszik hány nagymama nagypapa van aki a hátaközepére nem kíván 1-2 óránál akár heti vagy havi alkalommal többet unokázni.


Persze vannak a fordított verzió is. Akik viszont túl sok időt szeretnének a gyerekkel tölteni és pont ezzel másznak a szülők bögyébe..



Általában egyik se szokott megfelelni a szülőknek.. Kivéve ha ők szeretnék lepasszolni a gyereket,de azt akkor haladéktalanul..

2020. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
22%
Huuh latom sokaknak faj itt az igazsag...🤣🤦
2020. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!