Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymama unokával közös...

Nagymama unokával közös programot miért nem akar?

Figyelt kérdés

Elég sértő, és furcsa a viselkedése. A közös családi látogatást éppen "elviseli", nagyon kedves, készül rá mikor megyünk de soha nem ajánlja fel hogy maradjon ott a kicsi, vagy hogy majd ide-oda ő elviszi stb.

Nem látom hogy őszintén érdeklődne az unokája iránt. Rosszul esik.


Férjem nyugtatott, hogy édesanyja ilyen és kész. Ilyen jövős-menős asszonyt még életemben nem láttam. Feszt mászkál naphosszat ide-oda a városban, mindenféle "programokra" állítása szerint, kórusba, könyvtárba meg mittudomén. Na de 70 évesen????


Én nem mászkáltam ennyit egyetemista bulizós korszakomban!!



2020. okt. 10. 17:39
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
89%

Senki se mondta hogy az az általános, hogy a nagyszülő xarik az unokára. A probléma az, hogy általános jelenség lett az, hogy a nagymama kvazi mint harmadik szülő köteles jelen lenni az unoka életében. Nem számít, hogy még dolgozik, hiszen a mai világban már később mennék, mehetnek nyugdíjba, hogy van saját élete, igénye másra is, mint az unokára. Ezen aztán halálosan be kell sértődni.

Ugyan áruld már el, miért probléma, hoyg a nagymama nem akar programozni a max 3 éves, de nagy eséllyel meginkabb vsak csecsemő korú unokával? Miert kellene egy 70 éves asszonyra bízni egy kisgyereket? Miert kellene neki kb háromszor annyi mentális és fizikai energiat igénylően felügyelni egy ekkora gyereket? A nagymama egy plusz. Jó, ha segít, de nem kell és nem is lehet iylet elvárni. Egy esetben lehetne: ha a szülők csak és kizárólag azért vállalták a gyereket, hogy legyen unoka. Akkor lehetne mondani, hogy vigyázzon rá, törődjön vele. De nem, a pár se kérdezte anno, hogy vállaljanak e gyereket.

2020. okt. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
90%
#28 A nagy francokat az a normális, hogy a nagyszülőknek kötelessége rendszeresen bebiszittelni az unokát, különben szar alakok, akikre az unoka magasról fog tojni. Millió és egy ellenpéldat tudnék neked hozni. Nem attól lesz valaki jó nagyi, mert szó nélkül vigyáz bármikor az unokára. Nem mindenkinek van erre energiája és igénye, attól még nem törvényszerű, hogy felnőve az unoka a nagyszülők felé sem fog szagulni.
2020. okt. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
40%
Anyukám soha nem akart a gyerekeimre vigyázni csak ha végszükség esetén önként nem fiaimra .így nincs is kapcsolat köztük mert megoldottam magam magunk.lányomra vigyázzot de csak szigorúan megadott időben ha elkésett férjem engem hívott munkaidőben,így inkább ezt is megoldottam és nem annyira bíztam rá lányom .én ettöl még beszélek vele még mesélek és dicsekedett neki az unokái dolgaival .
2020. okt. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
5%

Én azért kíváncsi lennék, ha nem anonimok lennének a válaszok, akkor hány lenne itt, aki valójában felnőtt ember, esetleg gyereke is van, netán már unokája. Nem sok, azt hiszem. Kérdező, ezen az oldalon a tizenévesek felül vannak reprezentálva, családi kérdésekre (meg egy rakás másra) nem érdemes értelmes választ várni itt.

Gondoljunk már bele, a pattanásos képű "gyűlölöm a világot, mert senki se ért meg engemet" szintű 16-17 évesektől milyen választ lehet várni? Egyelőre még addig se jutottak el a csökött agyukkal, hogy egy gyereket szeretni is lehet, mert fúúúúúú nekem biztos sose lesz gyerekem. Nézd meg a kérdéseket, amire válasz lehetőség, hogy nekem sose lesz gyerekem, egy-két kivétellel mindenki ezt válaszolja. Ami már csak azért is érdekes, mert ha a FELNŐTTEK gondolkodnának így, ilyen arányban, akkor évente kb. 200 gyerek születne, nempedig kb. 90 ezer. Felesleges ilyen kérdésekben értelmes választ várni, nem a célközönség válaszol. De azért úgy tesznek, mintha azok lennének.

2020. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
93%
Aha, 34-es, tehát ha nem tetszenek a válaszok, akkor biztosan pattanásos képű, gyerekgyűlülő tinik írták. Még véletlenül sem tudod elképzelni, hogy nem mindenki lőcsöli az idős nagyszülők nyakába a gyereket, és nem mindenki kéri számon, hogy más felnőtt ember mit csinál a szabadidejében.
2020. okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

"nem a célközönség válaszol"

Érdemes erre is gondolni a válaszok ertelmezesekor - de az ellenkezőjere is.

2020. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!