Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Testvérek, a családon belül...

Testvérek, a családon belül nálatok van vita, elhidegülés amiatt, hogy az egyikőtök gyerekeit jobban szeretik a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Függetlenül attól, hogy csak az egyik oldalom, vagy mindkét oldalon vannak nagyszülők.


A sógornőméknél 1 évvel hamarabb született baba. A nagyszülők már rég vágytak unokára, úgyhogy borzasztóan örültek, ment ezerrel a tervezgetés, a csodálat, a várakozás, folyton a baba volt a központi téma. A születése óta pláne, főleg mert sógornőmnek sokszor nincs ledve a gyerekhez es lepasszolja a nagyszülőknek heti akár több alkalommal 2-3 hetes kora óta, szóval sokat vigyáznak is rá.


Aztán ugye én is várandós lettem és elkezdett nekünk feltűnni már akkor, hogy feleakkora lelkesedés sincs. A nagymama sírt örömében, mikor az első unoka ultrahangfotóját megkapta, mikor mi adtuk át, persze örültek, de nem volt már se síras, se akkora meghatódás.


Az én terhességem valahogy nem volt annyira központi téma, ha ott volt a kicsi, akkor meg a ferjemmel konkrétan megszűntünk létezni. Igazából a babánk születése után sem valtozott sokat a helyzet, persze szeretik, de ha ott van az első unoka is, akkor kicsit le van tojva, mert ugye a nagyobbik mindent hamarabb csinál, az mindig egy csoda, a miènknél mar nem olyan érdekes az egész. Nem is tudjuk hetente otthagyni nekik fél napra a babát, nyilvàn kevesebbet vigyáznak.


Egyszer láttam, miket írt a nagymama a sógornömnek a kicsi kapcsán még a miénk születèse előtt, hogy ő az élet boldogság, öröme, el sem tudták képzelni ezt a szeretetet - hát, nekünk sosem mondtak ilyet...


Bevallom, kicsit ki vagyunk, nagyon rosszul esik ez nekünk és úgy érezzük, kezdünk emiatt elhidegülni a csaladtól, pedig a gyerekek születése elött jóban voltunk. Sógornöm is rátesz kicsit a lapátra, mert ő erőlteti is, hogy mindig a gyereke legyen középpontban, volt, hogy családi eseményről úgy tett fel fotókat, hogy minket lehagyott róla, csak ök meg a gyerekek meg a nagyszülők voltak ott.


Nem tudjuk, mit csináljunk. Lehet mondani, hogy szarjuk le, de azért nem olyan könnyű ez, fáj nekünk, hogy a mi gyerekünk nincs annyira szeretve.



2020. nov. 15. 16:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

Hát sajnálom, megértem hogy nem jó érzés, de nem tudsz mit tenni ez ellen, el kell fogadni.

9#

2020. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%
Most lehet nem leszek népszerű, de teljesen meg tudlak érteni. Eléggé abnormális az a fajta viselkedés, hogy a nagyobbat azért kell jobban szeretni, mert ő előbb csinál meg dolgokat. Őszintén szólva, én nem is mennék hozzájuk. Meg várnám, hogy mikor telefonálnak, hogy hiányzik az unoka. Pár év, és a gyermeked is látni fogja a megkülönböztetést. Óvd meg attól, amit most te érzel át.
2020. nov. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Ollókezű Edward ***** válasza:
42%

Kérdező, elhiszem, hogy ez rosszul esik, kinek nem esne rosszul. Le merném fogadni, hogy csak terelnék a témát, ha felhoznád ezt a sérelmed. Aki még csak a látszatot sem akarja fenntartani, annak aztán magyarázkodhatsz. Majd úgyis eldönti a gyerek, hogy mennyire fog hozzájuk ragaszkodni.

A mi családunkban is ez volt, igaz, én nem testvérként, hanem unokaként éltem meg ezt a helyzetet.

Sajnos a szüleim és én is krónikus betegek vagyunk, és részben emiatt mi ki lettünk utálva a családból apai oldalon. A két öreg úgy állt hozzá, hogy aki beteg, az csak teher és haljon meg. Minek hordanak orvoshoz, miért nem vállalnak még egy gyereket, miért nem hagynak megfulladni (aszthmás vagyok), úgyse leszek soha jobban, meg hasonlók. És mivel a szüleim nem értettek egyet velük, ezért minket kellett évtizedekig fúrni. Kívülre persze meg kellett felelni, küldték az almát, ami kukacos volt, az avas diót, az egész doboz rothadt tojásokat. Apám persze loholt a szeretetük után, amit soha nem kapott meg tőlük, és muszáj volt egy éven legalább egyszer mutatkozni. Nagy élmény volt látni, hogy a 2 unokatestvérem kapja a sütit, csokit, fagyit, nekem meg még egy rendes tál étel sem jut, mert "nem tudtuk, hogy jöttök". (Nem a lóf@ßt nem.) A két unokatestvérem persze csak szép és jó lehetett, mert követték az ivás-pasizás szokást, amit az öregek neveltek beléjük, én mindig csak a bamba, hülye, fogyatékos lehettem. Persze amikor ők lettek betegek, elvárták volna, hogy gondozzuk őket. Szerintem olyan jó ízűt még életében nem nevetett anyukám, mint akkor, amior ezt meghallotta.

2020. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy el kellene fogadni, meg emiatt nem akarjuk megfosztani a gyerekeket a családtól és őszintén, mindig nagyon jó volt a kapcsolat, tehát ez kb. elképzelhetetlen, hogy ne tartsuk a kapcsolatot, csak sajnos nálunk folyamatos feszültség, stressz, szomorúság van emiatt.


Volt, hogy már elmentem a wc-be sírni, mikor láttam, hogy szülinapkor nem volt fontos, hogy az én gyerekemmel fotózkodjanak, nem várták meg, míg felébred, az első unokával lett fotó tavaly meg most is, csak az a lényeg.


Nyilván apróságnak tűnnek ezek, de a valóságban megélni nem az.

2020. nov. 17. 11:48
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk mi az unoka generációja vagyunk. Az idősebb gyerek később született gyerekei a megtestesült tökéletesség, mert az anyjuk a szerencsétlenebb a két gyerek közül, neki kellett több segítség (mert hozzáment egy alkesz balfékhez, akitől 2 gyerek után elvált, és hát sem anyagilag, sem pszichésen nem bírta nevelni őket), oda mindig kellett menni, anyu meg egy talpig rendes emberhez ment hozzá, mi megoldottunk mindent, miránk volt idejük-erejük nevelni. Így mi le vagyunk ejtve magasról. A bátyámnak van már egy tündéri 2 éves kisfia, mindenki imádja, a nagyanyánk meg hetente jár a kedvenc unokákhoz, hogy az új kiscicájuk ne legyen magányos, a gyereket karácsonykor látta, nem érdeklődik, nem viszonozza az érdeklődést.

Az anyukáink még beszélő viszonyban vannak, de a mi generációnk már nagyon ritkán, csak karácsonykor találkozunk, akkor is utáljuk az egészet. Az unokatesóinkkal nem tartjuk a kapcsolatot.

2020. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!