Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Másnál is ilyenek a nagyszülők?

Másnál is ilyenek a nagyszülők?

Figyelt kérdés

Konkrétan csak a nagypapámról van szó. Mivel a nagyim meghalt jó pár évvel ezelőtt, eladta a házukat és önként beköltözött idősek otthonába. Havonta mentünk hozzá és szépen ment minden a maga kerékvágásában.

De jött a vírus és a szüleim meg a papám is kérte hogy addig hagy költözzön hozzánk. Pont a mellettem lévő szoba lett az övé.

Az elején minden jól ment, de egyszer csak feltűnt hogy éjszaka sokat sétálgat ki-be az udvarra, folyton krahácsol mert erős dohányos, kopog, hangosan nyitogat mindent. De mindezt éjjel.

Próbáltam szólni neki de nem is érdekli, anyumék azt mondják bírjam ki. A szemetet éjjel szokták nálunk vinni és megszoktuk hogy reggel aki elsőnek megy ki ő is hozza be a kukát. Nos a papám egész éjjel figyeli a kukáskocsit és éjjel fél 12kor képes a hangosan zörgő kukát végig húzni a murván. Anyumék megint azt mondják bírjam ki.

A papám egyre többet kötekszik, mindent tudni akar, ki mennyi fizetést kap, a mi pénzünkből tartjuk el. Ő meg nyugodtan éldegél, 5kor már megy aludni és 4kor már fent kukorékol. Hétköznap még okés na de hétvégén is :/

Tegnap este pedig én kaptam anyuméktól mert miért kell hangosan beszélnem a telefonon este 7kor. Hiába mondtam hogy a barátnőm kórházba van és ő kérte hogy hangosítsam ki mert alig hallott.

A papa miatt senki nem jöhet hozzánk és megsértődik rám ha bármit is hangosan csinálok. Anyumék az ő pártját fogják. Ki tudja meddig tart még ez a vírus. Hogy bírjam ezt ki? Még suliba járok így nem tudok elköltözni. Ötlet?

Amúgy szeretem a papámat és mindenben segítek neki de az éjszaka maga a rémálom.


2020. dec. 11. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Idős emberekkel együtt élni nem könnyű. De nem tudsz mit csinálni, próbáld a jó oldalát nézni a dolognak. Ha jóban vagytok és szereted, akkor használd ki, hogy többet láthatod és csinálhattok valami együtt. Elhiszem, hogy nagyon idegesítő lehet, de ha a szüleidet nem zavarja és nem csinálnak semmit, akkor kénytelen vagy te alkalmazkodni. Legrosszabb esetben vegyél füldugót.
2020. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Vegyél füldugót.

Nálunk a nagymamám, ha vendégségbe jön, vagy mi megyünk, akkor kb. este 10-től reggel 7-8-ig csendben alszik :)

2020. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Örülj neki hogy van még nagypapád.

Az én nagypapimnak is sok megrögzött furcsa dolga volt de mindent megtennék hogy újra megölelhessem..de majd csak odaát.


Próbáld meg elviselni. Ha telefonálsz menj ki. Alkalmazkodj kicsit, nehéz persze, de majd később máshogy fogod értékelni.

2020. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%
Örülj, hogy nem a te szobádba költöztették be. Barátnőmnek a demens nagyijával kell közös szobában aludnia. A néni egész éjjel zajong. És az nem csak vírusnyi időre szól.
2020. dec. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%
Szeresd a papádat nagyon, mert soha nem lehet tudni meddig él sajnos. Nagyon át érzem a helyzetet amúgy. Nem könnyű az biztos. Én a párommal vagyok így. Én bagoly, ő pacsirta típus. Este 10-kor már alszik, aztán hajnali 4-től meg járkàl, sóhajtozik, forgolódik, és beszél hozzám. Ki akaszt már. Velünk él idős apukám is, őt meg este 9-től reggel 9-ig nem is látjuk soha. El van a szobájában, olvass, tv-zik.
2020. dec. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegyél füldugót. Vagy ha zenére vagy valakinek a beszédére el tudsz aludni akkor egy olcsóbb fülhalgatót bedugni a telefonodba és úgy alszol el
2020. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9%

3-asnak!


Nagyon szép, amit írtál!

Tőlem 3-szor is 100-ast kaptál.

Maximálisan egyetértek veled!

2020. dec. 12. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!