Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha a nagyszüleim...

Mit tegyek, ha a nagyszüleim számára sosem leszek elég jó?

Figyelt kérdés

Szóval az egész ott kezdődik, hogy leszbikus vagyok. A nagyszüleim, kijelentették, hogy szerintük egy homoszexuális sosem lesz olyan értékes, mint egy heteroszexuális. Illetve a nagymamám többször is azzal jön, hogy apukám (aki már több mint 6 éve nem él) biztosan csalódott lenne, hogy ilyen lánya van. (Életemnek elég nagy részét vagyok kénytelen a nagyszüleimmel tölteni.)

Még fiatal vagyok (nemrég lettem 16) és nem tudom, hogy mit hoz a jövő, de úgy érzem, hogy bármit teszek nem fognak szeretni, nem leszek elég értékes számukra. Mert nem lesz férjem, gyerekem. Mert a nagymamám dédunokát akar. (Tény, hogy unokatesómtól van már egy, őt meg próbálja annyira kerülni, amennyire csak tudja, de mindegy, neki dédunoka kell...)

Folyamatosan mondják a homofób szövegeiket, illetve az összes fiúval akinek kiejtem a nevét össze akarnak hozni.

Amikor meg megtudták, hogy a legjobb barátnőm elől nem titkolom a szexuális irányultságomat, teljesen kiakadtak. Pedig nélküle nem tudom mi lenne velem.

Mindig azzal jönnek, hogy idősként majd nem lesz aki ápoljon engem, mert nem lesz gyerekem. Illetve a nagymamám múltkor azt is mondta, hogy "most komolyan az lesz életed legnagyobb öröme, hogy lefekszel egy nővel?" mintha az élet értelme a szex lenne... Utólag visszagondolva lehet, hogy vissza kellett volna kérdeznem, hogy "a te életed legnagyobb öröme, hogy lefekszel a papával?" XD

Anyukám többnyire elfogad, de az ezzel kapcsolatos témákat amilyen gyorsan tudja lezárja, illetve többször is kifejtette, hogy nagyon reméli, hogy fiúval fogok összejönni, illetve betegesen próbál indokokat keresni, hogy miért nem lehetek leszbikus.

Egyébként a nagymamám magától jött rá, hogy leszbikusnak gondolom magam (mivel az számára teljesen lehetetlennek tűnik, hogy leszbikus legyek, ezért arra nyilván nem jöhetett rá), szóval nem én döntöttem úgy, hogy elmondom nekik, mert mindig tudtam, hogy rossz ötlet lenne.



2021. jan. 15. 21:33
1 2
 11/19 anonim válasza:
82%
Nem szabad vele foglalkoznod (engedd el a füled mellett (amennyire teheted)). Ők abban a korban nevelkedtek ahol az volt a megszokott, h nő-férfival és fordítva. Szürreális a látókörük. Nem tudnak haladni a korral. Én is megtapasztalhattam a nagyszülők részéről ezt a formát. Egy ideig érdekelt a véleményük. De ez idővel elmúlt. Ahogyan teltek az évek egyre kevésbé foglalkoztam a véleményükre. Inkább a jövőmre koncentrálok ahogyan csak lehet. Idővel “””ők is elfogják fogadni””””. Vagy ha nem akkor kitartást. Beszélj olyan emberekkel akik úgy szeretnek ahogy vagy. Pl.: barátnőd, “édesanyád”.
2021. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Engedd el, őket már nem fogod tudni meggyőzni. Meg tudod valahogy oldani, hogy kevesebbet legyél náluk? Ilyen sértegetések után én biztos, hogy soha többet nem állnék szóba nagyanyámmal, legyen akármilyen idős vagy beteg. Megmondanám anyámnak, hogy én nem megyek el hozzájuk, otthon maradok. Vagy ha nem megoldható, akkor nyáron dolgoznék, összegyűjteném a pénzt és amint lehetőségem adódna rá, elmennék kollégiumba vagy 18 éves koromban társbérletbe, de az 100%, hogy minél előbb otthagynám ezt a mérgező közeget!
2021. jan. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

És kit érdekel, hogy xy dédunokát meg unokát akar? :D Senkit.

Ha annyira gyerekre vágyik valaki, szüljön. Pont.


Én heteró vagyok, de sosem lesz gyerekem. Ez van, akinek nem tetszik az így járt.

2021. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%
ne haragudj, de kinek mi köze van a szexuális irányultságodhoz? egyáltalán a szexuális életedhez? ez miért téma egyáltalán? ez csak a te dolgod és az aktuális partneredé. nem is értem a kérdést
2021. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

Én hetero vagyok, nincs gyerekem, s már nem is lesz (menopauza), juj, mi lesz, senki nem fog ápolni...

Mellesleg, többezer kilométerre élek a saját anyámtól, őt se tudnám ápolni.

Elég önző dolog azért szülni, hogy majd ő ápoljon.

2021. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%

A magyarok főleg az idősebbek borzasztó intoleránsak a témában. Meggyőzni őket igazából felesleges, eljön az idő amikor tényleg nem fog érdekelni a véleményük. Most azért is nehéz mert még otthon laksz. De megismerkedsz majd valakivel akit majd bemutatsz, ha eljön az ideje, és akkorra már hatha ők is könnyebben elfogadják a helyzetet. Senki sem mondhatja meg hogy kivel randizhatsz. Egy szerető szülő pedig akkor boldog, ha a gyermeke is boldog, teljesen mindegy hogyan és milyen úton valósul meg.


Ne szegyelld emiatt magad, lelkifurdalasod semmiképp ne legyen. A sima heterókat is baszogatják a nagyszülők az unoka miatt, “mert ez az élet rendje”, csak épp azt felejtik el, hogy mindenki önálló entitás, és az ő véleményük egy lesz a sok közul. Van az a pont valóban amikor meg kell szakítani a kapcsolatot mert elviselhetetlen fenntartani. Nagyon nehéz megfelelni a világnak, ezért inkább ne is akard ezt elérni :) Összpontosíts a céljaidra, főleg amikor nagyon magad alatt vagy, az kicsit segíteni fog. Mik a terveid? Hogy képzeled el az életet, mész e majd egyetemre, mit dolgoznál? :)


Nekem három meleg barátom van, mindannyian értékes emberek és ugyanúgy megküzdenek a mindennapokkal mint bárki más, sőt még talán többet is kell küzdeniük a saját maguk elfogadtatásáért. Nehéz egy ilyen helyen érvényesülni ilyen négyéves esett társadalomban, ezért valóban jobb, ha csak a szűk baráti kör tudja ezeket az érzékeny infokat rólad.

31 N

2021. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok, begyepesedett társadalom, sorry, autocorrect, észre sem vettem 😂
2021. jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%
#17, a "négyéves" kifejezés is nagyon jól leírja a társadalmunkat. ovis szint. valamit tud ez az autocorrect
2021. jan. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%
#18 akkor Freudi elszólásnak is vehetjük, köszi ☺️
2021. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!