Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lenne igazságos az...

Hogyan lenne igazságos az unokáim között szétosztani a nyaralónk eladásából származó pénzt?

Figyelt kérdés

Férjem és én is már 70 felettiek vagyunk, így szeretnénk eladni a nyaralónkat, mert már nehezünkre esik gondozni a kertet ebben a korban.

Az eladásból származó bevételt az unokák között szeretnénk igazságosan elosztani, a pénzre nekünk nincs szükségünk, illetve a fiunk és a lányunk is jó anyagi helyzetben van, míg az unokáink mind 19 és 24 év közöttiek, szóval egyetemre járnak még vagy épp most fejezték be tanulmányaikat, tehát mostanság kezdik el a felnőtt életüket, mindannyiuknak jól jönne egy kis segítség az elindulásban. Fiunknak két, lányunknak három gyermeke van, tehát összesen 5 unokánk van. Melyik lenne az igazságosabb elosztás? Tegyük fel, hogy 12 millió Ft-ért kel el a nyaraló.

A: Mind az öt unoka ugyanannyit, azaz 2,4 millió Ft-ot kap.

B: A fiunk két gyermeke összesen ugyanannyit kap, mint a lányunk három gyermeke, azaz a fiunk gyermekei 3-3 milliót, míg a lányunk gyermekei 2-2 milliót kapnának.



2021. jan. 23. 17:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%
mindenki ugyan annyit
2021. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki ugyanannyit!
2021. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki ugyan annyit.
2021. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
94%

Mindenki ugyanannyit.

Nekem nincs testvérem, ellenben van két unokatestvérem. Ha mi pénzt kapunk a nagyszüleinktől, mindenki ugyanannyit kap, nincs olyan, hogy ők ketten kapnának annyit, mint én egyedül.

2021. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
44%
Mielőtt eladnátok kérdezzétek meg az eladásról a gyerekeitek véleményét. Lehet, hogy ők ragaszkodnának hozzá, pl. családi élményeik miatt.
2021. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is egyenlően oszd el, az a legtisztább. Mindegyik unoka státuszban van, nem számít kik a szülei.
2021. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
91%

Mindenkinek ugyanannyi!


Azért, mert a fiadéknál kevesebb a gyerek, nem kell többet kapniuk.

2021. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
94%
Én az A lehetőséget választanám, mindenki egyenlően kapna. Megmondom miért, azért mert ez nem öröklési sorrend, ahol a két gyereketek kapna 50-50%-ot, majd utánuk az unokák örökölnének. Ti úgy döntöttetek, hogy az unokák között osztjátok el, unokából pedig 5 van. Nem kell büntetni őket, hogy egyiknek egy testvére van, a másiknak meg kettő.
2021. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Savlekotő ***** válasza:
86%

Egyenlően. És nem kell különbséget tenni fiú gyermek gyerekei és lány gyerekei között,egyformán értékesek.

70F

2021. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
72%

Nem is tudom, hogy jutott eszetekbe a 2. lehetőség. A fiatok gyerekeit jobban szeretitek vagy mi?


Amúgy én nem adakoznék ilyen nagylelkűen a ti helyzetetekben. Ne adja ég, hogy szükségetek legyen rá, de pl. a mi családunkban is, meg ismerős családokban is volt szükség az idős rokonoknak otthon ápolásra, ilyenkor vagy tehetős a család és össze tudják dobni a pénzt (kisebb-nagyobb áldozatok árán) vagy akármennyire fájlalják is a gyerekek, marad egy "otthon" vagy rosszabb esetben elfekvőféle. Szerintem nagyobb segítség az a családnak, ha ilyen esetre van pénz félretéve, amiből akár 3-4 évig (vagy tovább) fogadhattok segítséget, és a saját otthonotokban élhetitek le az utolsó éveiteket, mintha minden unoka kapna 2,5 milliót (aki most még tanul, annak szüksége se nagyon van még rá)


Ha meg szerencsétek lesz és nem lesz szükségetek a pénzre, még mindig végrendelkezhettek róla. Bár jogilag nem állja meg a helyét, de ha megbíztok a gyerekeitekben, megmondhatjátok, hogy az unokáknak szánjátok azt a pénzt.

2021. jan. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!