Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lenne igazságos az...

Hogyan lenne igazságos az unokáim között szétosztani a nyaralónk eladásából származó pénzt?

Figyelt kérdés

Férjem és én is már 70 felettiek vagyunk, így szeretnénk eladni a nyaralónkat, mert már nehezünkre esik gondozni a kertet ebben a korban.

Az eladásból származó bevételt az unokák között szeretnénk igazságosan elosztani, a pénzre nekünk nincs szükségünk, illetve a fiunk és a lányunk is jó anyagi helyzetben van, míg az unokáink mind 19 és 24 év közöttiek, szóval egyetemre járnak még vagy épp most fejezték be tanulmányaikat, tehát mostanság kezdik el a felnőtt életüket, mindannyiuknak jól jönne egy kis segítség az elindulásban. Fiunknak két, lányunknak három gyermeke van, tehát összesen 5 unokánk van. Melyik lenne az igazságosabb elosztás? Tegyük fel, hogy 12 millió Ft-ért kel el a nyaraló.

A: Mind az öt unoka ugyanannyit, azaz 2,4 millió Ft-ot kap.

B: A fiunk két gyermeke összesen ugyanannyit kap, mint a lányunk három gyermeke, azaz a fiunk gyermekei 3-3 milliót, míg a lányunk gyermekei 2-2 milliót kapnának.



2021. jan. 23. 17:14
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
89%
B verziót nem is értem. Most akkor a gyerekeidnek adod, vagy az unokáidnak??
2021. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
93%
Én sem értem, a B hogy jön ide, ha unokáknak akarod adni.
2021. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
91%
A B verzió csakis családi cirkuszba fordulhatna.
2021. jan. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
90%
Unoka oldaláról tudok nyilatkozni. Nálunk is volt ilyesmi téma. Mindenki pontosan ugyanannyit kapott, teljesen mindegy, hogy melyik családnál hány gyerek, unoka van. Nyilván, ha a nagymamám másképp döntött volna, ahhoz sem lett volna közünk úgymond unokaként, de így mégiscsak sokkal igazságosabbnak éreztük. Ha nem egyelő arányban osztod el az eladásból származó bevételt, akaratlanul is konfliktust generálhatsz akár a gyerekeid, akár az unokáid között. Ha már támogatsz, és mivel mind az unokáid, illik ezt egyenlő módon tenni.
2021. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
92%
Egyformán ugyanannyi mindenkinek.
2021. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező.


ÉÁn úgy gondolom, hogy ezt a kérdést nem a kedves papi és mami tette föl, hanem te szeretnéd provokálni itt a jónépet.


Ha esetleg mégis érdekli a kedves örökhagyó papit és mamit a válasz, akkor legszívesebben azt üzenném nekik, hogy adják el az ingatlant, és az érte kapott pénzen érezzék nagyon-nagyon jól magukat. Ha utazni szeretnék, hát menjenek, ha egy kényelmes fotelt szeretnének otthonra, hát vegyék meg, mert megérdemlik. A "kedves" örökösökre egy pillanatig se gondoljanak. Élvezzékl az életet! Hajrá!!!

2021. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
78%

A.

A "B" lehetőség egy fos, már bocs. Nem is értem...

2021. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem te csak provokálod a népet.
2021. jan. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
87%

Egyik barátnőméknél úgy volt, hogy az ő lánya egyke, a férj testvérének viszont van 3 gyereke.

Ott 2 milláért lett eladva föld, és a barátnőm lánya kapott 1 millát az anyóstól, a tesó gyerekei pedig 330 ezret/fő.

Szerintem sokkal igazságosabb, ha egyenlően osztod szét az unokák között.

2021. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ! Mind az öt unokánk ugyanannyit fog kapni.
2021. jan. 23. 20:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!