Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagypapa nem igazságosan...

A nagypapa nem igazságosan ajándékozza a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Fiam 12, lányom 19 éves. A papától (édesapám) pénzt kaptak. Fiam, aki a papával jóban van, dupla annyi pénzt kapott, mint lányom, akinek a kapcsolata a nagypapával átlagos.


Nem azon vagyok fennakadva, hogy a lányom miért nem kapott többet, hanem hogy a fiam miért nem kevesebbet, hogy egyenlő legyen. Attól, hogy a lányom már nagykorú, én ajándékozásban egyenlőnek tekintem őket és rosszul esik, hogy apám különbséget tesz. De már volt arra is példa, hogy a lányom nem kapott tőle, hanem csak a fiam (lányom akkor még 17 volt)


Ti erről mit gondoltok? Hogy reagálnátok?


(Lányom nem bunkó vele, csak már felnőttes, ritkán találkoznak, keveset beszélnek)


2016. máj. 21. 23:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Én kimaradnék a dologból. És nagyon vigyáznék, hogy ne említsem a fiamnak, hogy azt akarom, hogy az egyenlőség nevében kicsesszenek vele.
2016. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
En megmondanam az apamnak, h ez igy nem franko. Inkabb egyiknek se adjon, minthogy ilyen kulonbseget csinaljon, mert ez a gyerekek koze is eket ver...
2016. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Az én papám is ilyen, sőt az egyik mamám is. Tipikusan az elsőszülött fiú csak a gyerek, a második lány már nem az. Én sosem kaptam annyi ajándékot, sőt, szülinapomkor sem köszöntöttek még meg sosem, tesóménál családi vacsit szerveznek.


Szerintem beszéljétek meg vele

2016. máj. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Nagyapám 6 éves koromban átjött hozzánk (Bp) és végig mutogatta, hogy miket vett a 2 évvel fiatalabb unokaöcsémnek (aki Miskolcon lakott). Nekem nem hozott semmit :) nálunk mindig a fiú volt a kedvenc, nagyanyámnál is. 18 éves koromban mama bocsánatot kért, amiért kivételezett vele, mert rájött, hogy sose kellett volna megvédenie, mert mindig egy hisztis kis izé volt. Késő bánat, eb gondolat.

Szüleim sose szóltak bele, de nem is bánom igazán. Megvan az az unokájuk, aki az ajtót se fogja soha rájuk nyitni.

2016. máj. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Nis, mindenkinek joga van hozzá, hogy a saját akarata szerint ajandekozzon. Ha a nagyapa így akar adni, akkor így ad. Teljesen értelmetlen vele beszélni.

Nálunk amúgy pont fordítva volt, minden unokának azonos ajándék járt. Ha az egyik meglatogatta a mamát és evett egy csokit, a másik kettőnek félre lett téve. Pontosan ugyanolyan és ugyanannyi, tehát ha egy kocka csokit evett valaki, akkor egy kocka csoki lett félre téve a többieknek....

2016. máj. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Igazságosság...Sajnos a szeretet és ragaszkodás,ennek kimutatása nem parancsszóra történik. Ha a fiadat jobban szereti, ő közelebb áll hozzá, ez van. Kár is szítani a feszültséget. Azért mer vér, még senki nem lesz jobb ember, vagy igazságosabb.A lányod távol áll tőle, ritkán találkoznak , alig beszélnek. Akkor miért is kellene mindig rá is gondolnia ugyanolyan mértékben? Csak mert unoka? Nincs ezzel gond, amíg viszonzást nem vár olyan mértékben, mint a fiútól. Engem se szeretett a nagyanyám, csak megtűrt, nálunk unokatesóm volt az isten. Érdekes módon azt meg elvárta, hogy írjak neki, hívjam, foglalkozzak vele annyit, amennyit ő jónak gondolt. Annyi volt a "bűnöm (mi egykorúak vagyunk), hogy én nem a kedvenc lányától születtem, hanem csak a másiktól. Hát én meg akkor, amikor már ezeket a dolgokat felfogtam, megtanultam elengedni.Rinyált, hogy nem hívom? Ki nem sz..ja le, hívogassa a kiskedvenc! Segítséget vár? Rossz ajtón kopogtat, ki mint vet,úgy arat! Elérte, hogy egy idegennél is idegenebbként kezeltem, mert egyszerűen nem jelentett többet számomra,és még csak nem is értette, hogy miért...Nem az én veszteségem volt, elhiheted! Tanítsd meg a lányodnak, hogy ettől még nem dől össze a világ, olyanokra ne pazarolja ő se az idejét, energiáját, aki nem érdemli meg, a vér ugyanis nem minden.
2016. máj. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Én szolnék neki hogy nem okés amit csinál .vagy egyformán ad vagy sehogy .
2016. máj. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
A lányod egy felnőtt nő, aki tud pénzt keresni. Ideje lenne saját lábra állítani, aminek az elérésében jó úton van az apád, de te visszahúzod azzal, hogy egyenrangúan kezeled egy 12 évessel. A felnőttek nem csinálnak ügyet mások felköszöntéséből, adnak egymásnak egy tábla csokit, és kész. De egy gyerek életében nagyon sokat jelent ez a nap. A fiad meg ki van szolgáltatva a felnőtteknek, nem tud pénzt keresni. A 2 évvel ezelőtti eset nem volt igazságos a nagypapi részéről, a mostani igen.
2016. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a papa úgy ajándékoz, ahogy a szíve diktálja neki. A 12 éves fiutol több szeretetet, érdeklődést kap, mint a 19 éves lánytól. Nem a papa a hibás, esetleg a lányt meg kéne győzni, hogy többször nézzen rá a papára, persze ha csak pénzugyi érdekből teszi, az nem sokat ér. Az az igazság, hogy teljesen megértem a papa viselkedését. Nem kötelező pénzt adnia, pláne nem bármiféle viszonzás nélkül. A fiad szereti őt, a lányodat meg nem érdekli a nagyapja.
2016. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Egyik mamam nekem is ilyen volt. Nekem minden szulinap, nevnap, karacsony, husvet stbre hozott ajandekot, mig tesomnak csak a "szemelytelen" unnepekre (azaz ami nem csak es kizarolag rola szol), azaz karacsonyra es husvetra kapott egy kis csokit vagy valamit. Neki igy volt megszokva, mert 7even keresztul csak engem ajandekozott, aztan megszuletett a tesom es ot valahogy elfelejtette, vagy nem is ertem. Szuleim megmondtak neki, hogy na innentol vagy mindket gyereknek hoz, vagy ha nem akar tesomnak, akkor inkabb egyikunknek sem, mert igy nem igazsagos. Azota mindkettonknek hoz. (19,12evesek vagyunk)
2016. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!