Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lenne igazságos az...

Hogyan lenne igazságos az unokáim között szétosztani a nyaralónk eladásából származó pénzt?

Figyelt kérdés

Férjem és én is már 70 felettiek vagyunk, így szeretnénk eladni a nyaralónkat, mert már nehezünkre esik gondozni a kertet ebben a korban.

Az eladásból származó bevételt az unokák között szeretnénk igazságosan elosztani, a pénzre nekünk nincs szükségünk, illetve a fiunk és a lányunk is jó anyagi helyzetben van, míg az unokáink mind 19 és 24 év közöttiek, szóval egyetemre járnak még vagy épp most fejezték be tanulmányaikat, tehát mostanság kezdik el a felnőtt életüket, mindannyiuknak jól jönne egy kis segítség az elindulásban. Fiunknak két, lányunknak három gyermeke van, tehát összesen 5 unokánk van. Melyik lenne az igazságosabb elosztás? Tegyük fel, hogy 12 millió Ft-ért kel el a nyaraló.

A: Mind az öt unoka ugyanannyit, azaz 2,4 millió Ft-ot kap.

B: A fiunk két gyermeke összesen ugyanannyit kap, mint a lányunk három gyermeke, azaz a fiunk gyermekei 3-3 milliót, míg a lányunk gyermekei 2-2 milliót kapnának.



2021. jan. 23. 17:14
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
14%
Én általános esetben megkérdezném terveznek e még gyereket, és ha igen, akkor a születendő gyereknek/gyerekeknek is tennék el egy részt. De erre kicsi az esély, mert már nagyok a gyerekek, így egyenlően osztanám el.
2021. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
90%
5 felé osztva, de kérdezzétek meg a gyerekeket, hátha valamelyik meg akarja venni.
2021. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
89%
Oszd öt egyenlő részre, így igazságos!
2021. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
71%
Ha örökölnék a nyaralót, akkor a B verzió lenne a jog alapján. Így, hogy most adjátok el, lehetőségetek van dönteni és az A verzió támogatja egyformán az unokákat, illetve előzi meg köztük a viszályt. A helyetekben ezt választanám.
2021. jan. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
25%

Ez milyen érdekes kérdés! Végül is mindkét esetben lesznek, akik úgy érezhetik, hogy megrövidítik. Ha az unokáid között osztod el igazságosan, akkor természetesen mindenki 2,4 milliót kap. Másik esetben a két gyereked között osztod el igazságosan, és ők majd továbbadják az unokáknak igazságosan.

Vagyis ha a 2. verziót választod, az is igazságos, csak akkor a gyerekednek adod a pénzt fele-fele arányban, nem közvetlenül az unokáknak.

2021. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
19%
Én a gyerekeimnek adnám a pénzt fele-fele arányban, nem az unokáimnak. Szerintem ők jobban tudják majd melyik gyereknek milyen és mennyi támogatás kell.
2021. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
87%

16os, az az igazságos ha minden unoka egyenlően kap, nem lényeg ki mennyire van rászorulva.


Én pl megharagudnék ha valaki önkényesen döntené el nekem mennyi pénzre van szükségem.


Pl nehogy már azért kapjak én kevesebbet mert nekem már önerőből lett lakásom.

2021. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
87%
Egyenlően! Ellenkező esetben családi vita lesz és szétszakadás! Jól teszitek, hogy eladjátok, mielőtt eltávoztok, mert utána az örökösök marakodnak.
2021. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem létszükséglet a pénz most nekik, betenném néhány évre 5 részletben, hogy kamatozzon egy kicsit. Szerintem egy munkaképes felnőttnek jobban jön ennyi pénz, mint egy egyetemistának.
2021. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
18%
Mármint értékpapírba esetleg.
2021. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!