Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen előzmények után megbocsá...

Ilyen előzmények után megbocsátani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves fiú vagyok. Eddig a szüleimmel, a 12 éves húgommal és a nagymamámmal (anyai) éltem. Ebből a nagymama valószínüleg ki fog hamarosan esni, a lentiek miatt.


A nagymamámmal mindig is nagyon viharos volt a viszonyom. Mivel a nagypapám tízéves koromban meghalt (őérte odáig voltam, máig nagyon fáj, hogy meghalt), nagyanyám meg a nyugdíjából egyedül nem boldogult volna, így anyám javaslatára hozzánk költözött.

Nekem mindig megkeserítette az életemet, pl. hogyha gyerekkoromban ő és a nagypapa nem segítették volna a szüleimet, a híd alatt vagy intézetben nőttem volna fel, meg hogy mennyi lemondással jár egy gyerek, meg egyszer lenyomorékozta a nagypapát (egy autóbaleset miatt műlába volt az utolsó húsz évében). Meg gyerekként helyezte rám a nyomást, hogy ha a szüleink nem lesznek, ugye nem hagyom egyedül a húgom... És még mesélhetnék. Mivel tudtam, a szüleim úgysem fogják kidobni a házból meg az életünkből, nem szóltam nekik. Egy éve értem el oda, hogy már nem hagyom magam, felszabadultabb vagyok ettől, de a kapcsolatunkon tovább rontott.


Nagyanyám egy hete kòrházba került, mert az éjszaka közepén elkezdett itthon elmebajosan viselkedni (a nappaliban akart wc-zni, a szobáját csatatérré változtatta, meg be akart bújni a sütőbe). Nem kamu!!! Kiderült, hogy tumor van a tüdejében (ezt eddig is tudtuk), ami átterjedt az agyra, ezért viselkedett így egy hete. Elfekvőbe fog kerülni, orvos szerint bármikor meghalhat.


Kaptunk a kórháztól engedélyt, hogy bemehessünk hozzá egyenként, szerdán.

Mivel azonban nekem vele nagyon viharos volt a kapcsolatom, a tumora előtt is szemét volt velem, és soha nem kért bocsánatot (már nem is fog), pedig ott volt rá a lehetőség, én nem akarok bemenni hozzá, sőt megmondtam, akármikor is lesz, a temetésre sem szándékozom elmenni. Nem tapsikálok örömömben, hogy ez van, de szomorú sem vagyok, de megkönnyebbült az igen. Kiölte belőlem iranta az unokai szeretetet.

Anyám azt mondja, hogy engedjem el a sérelmeket, és hogy mutassak példát a húgomnak (ez szerintem amúgy nem az én dolgom), apám azt mondja, hogy rám bízza, ha mégis megbocsátok, tudni fogom, hol van a sír.


2021. febr. 13. 08:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
4%
Ha egy utolsó kórházi látogatásra is képtelen vagy, annyira nem uralkodsz magadon, felnőttként hogyan tartod el magad? Minden sértő mondatnál felmondasz a munkahelyeiden? Nincs semmi önuralmad, gyerek vagy még.
2021. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Temetésre elmennék, kórházba nem. Ha engem végig ekézett volna életemben, a szeretteimet meg sértegette volna egy ilyen ember, nem ejtenék érte könnyeket. Ha a húgoddal jól viselkedett, akkor meg szerintem lenne annyi esze, hogy elmegy és nem hallgat rád. Anyád manipulatív, apád jól viseli a helyzetet.
2021. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

A nagyanayad valoszinuleg mar fiatalkora ota elmebeteg volt, anyad eletet is megnyomoritotta meg az egesz csaladet.

Nincs mit megbocsatanod, hiszen elmebeteg volt es az miatt viselkedett igy. Persze az elmebetegseg sem mentseg arra, hogy kegyetlen es szemet volt. El kell engedned a dolgot, de ugymond bemenni hozza a korhazba, meg bocsanatra varnod NEM kell tole, hiszen nem tiszta az elmeje. A hugod 12 evesen meg valoszinu nem erti amugy sem a dolgokat.

2021. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%

Most képzeld el ezt a helyzetet, de úgy hogy a nagyanyád nem a nagyanyád, hanem csak egy random öregasszony.

Jópofiznál annak, aki megkeserítette az életed? Nem. Akkor ezen miért változtatna az, hogy ez az ember történetesen a nagyanyád? A tiszteletet ki kell érdemelni. Függetlenül attól, hogy ki kinek a kije.

2021. febr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

1,2,8,9,11, olyanok lehettek mint a nagyanyám, főleg 11-es,

Érv nincs abban, amit mondtok.


Többiek válaszát mind köszönöm, szívesen meghallgatok további észrevételeket is.

Nem vettem észre, hogy a húgommal így bánt volna, de lehet, hogy pár év, múlva, ha a húgom nagyobb lesz, kiderül, hogy mégis...


Az sem segített a helyzeten, hogy az apai nagymamámat viszont nagyon szeretem a nagypapával együtt, de ők ki is érdemelték és érdemlik. Ők is azt mondják, mint az apám.

2021. febr. 13. 13:31
 16/23 anonim ***** válasza:
13%

Milyen történetet, 10? Azt az egyoldalút, amit a kérdező előad?

Hogy a nagyi elmondta, hogy ők támogatták a szülőket? Ha ez az igazság, akkor miért is gond, ha beszélnünk róla? CSak ma ilyen pejoratív a nyomorék, a papa rég halott, előtte 20 évig nem volt lába, a nagyi egyszer szólta le, azta, kövezzük meg. Azt meri mondani, hogy tröódjön majd a tesóval, ha már csak ők maradnak egymásnak? Ezt magától meg kellene tennie minden jóérzésű, noemális embernek. Úgyhogy bocs, de a kérdező egy tuskó.

2021. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%
#16. Úúú, most, hogy mégegyszer elolvastam a leírást tényleg igazad van. És röviden valóban ennyiről szól.
2021. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
19%
Akkor ne menj sehova, de én merem állitani, hogy még az életben nagy bajok lesznek az életedben, ha igy állsz a dolgokhoz.8.
2021. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%

18: felismerte, hogy nem kell neki turnie a megalaztatast, bar kiallni nem tud annyira egy elmebeteggel szemben, vagy egy alzheimer koros idos emberrel szemben, mert az nem igazi ellenfel, meg nem is lehet egy beteg embernek magyarazni a dolgokat.


Szerintem kesobb is tudni fogja, hogy alljon ki magaert. Mivel a nagymamanak elmentek otthonrol mar evekkel ezelott, ez miatt mar tenyleg nem kell buntudatot ereznie, ha nem megy el a temetesre.

El kell engedni a dolgot, es a csaladi nyomasra akar a temetest is kibirhatja. Attol mar nem valtozik ugysem semmi. A korhazba covid alatt amugy sem mehet be meglatogatni szerintem. Vagy nem ajanlatos.

2021. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
42%
19, pont azért illene elmennie, mert a mama baromira nem tehet arról, hogy beteg.
2021. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!