Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen előzmények után megbocsá...

Ilyen előzmények után megbocsátani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves fiú vagyok. Eddig a szüleimmel, a 12 éves húgommal és a nagymamámmal (anyai) éltem. Ebből a nagymama valószínüleg ki fog hamarosan esni, a lentiek miatt.


A nagymamámmal mindig is nagyon viharos volt a viszonyom. Mivel a nagypapám tízéves koromban meghalt (őérte odáig voltam, máig nagyon fáj, hogy meghalt), nagyanyám meg a nyugdíjából egyedül nem boldogult volna, így anyám javaslatára hozzánk költözött.

Nekem mindig megkeserítette az életemet, pl. hogyha gyerekkoromban ő és a nagypapa nem segítették volna a szüleimet, a híd alatt vagy intézetben nőttem volna fel, meg hogy mennyi lemondással jár egy gyerek, meg egyszer lenyomorékozta a nagypapát (egy autóbaleset miatt műlába volt az utolsó húsz évében). Meg gyerekként helyezte rám a nyomást, hogy ha a szüleink nem lesznek, ugye nem hagyom egyedül a húgom... És még mesélhetnék. Mivel tudtam, a szüleim úgysem fogják kidobni a házból meg az életünkből, nem szóltam nekik. Egy éve értem el oda, hogy már nem hagyom magam, felszabadultabb vagyok ettől, de a kapcsolatunkon tovább rontott.


Nagyanyám egy hete kòrházba került, mert az éjszaka közepén elkezdett itthon elmebajosan viselkedni (a nappaliban akart wc-zni, a szobáját csatatérré változtatta, meg be akart bújni a sütőbe). Nem kamu!!! Kiderült, hogy tumor van a tüdejében (ezt eddig is tudtuk), ami átterjedt az agyra, ezért viselkedett így egy hete. Elfekvőbe fog kerülni, orvos szerint bármikor meghalhat.


Kaptunk a kórháztól engedélyt, hogy bemehessünk hozzá egyenként, szerdán.

Mivel azonban nekem vele nagyon viharos volt a kapcsolatom, a tumora előtt is szemét volt velem, és soha nem kért bocsánatot (már nem is fog), pedig ott volt rá a lehetőség, én nem akarok bemenni hozzá, sőt megmondtam, akármikor is lesz, a temetésre sem szándékozom elmenni. Nem tapsikálok örömömben, hogy ez van, de szomorú sem vagyok, de megkönnyebbült az igen. Kiölte belőlem iranta az unokai szeretetet.

Anyám azt mondja, hogy engedjem el a sérelmeket, és hogy mutassak példát a húgomnak (ez szerintem amúgy nem az én dolgom), apám azt mondja, hogy rám bízza, ha mégis megbocsátok, tudni fogom, hol van a sír.


2021. febr. 13. 08:56
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő: ha a viselkedése mögött mindig az elmebaj állt volna, akkor nem merült volna fel a kérdésem.
2021. febr. 14. 23:21
 22/23 anonymousreview60 ***** válasza:
59%
#20: Ha a nagymama annyira nem tehet róla a betegsége miatt, akkor az a nagymama, aki miatt esetleg lett volna értelme elbúcsúzni, már régen nincsen "ott". Érted?
2021. febr. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
86%

Ha nincs benned szemernyi kétség sem afelől, hogy jól döntöttél, akkor tartsd magad ahhoz, és ne menj be. ( Én ezt tettem nagyapámmal, sosem bántam meg.)


Ha viszont kételkedsz, menj be.

2021. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!