Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Néhai családtag elvesztése?

Néhai családtag elvesztése?

Figyelt kérdés
Azért gondoltam hogy felteszem ezt a kérdést mert sajnos nagymamám 2 hónapja elhunyt. És eléggé nehezen viselem a mindennapokat. Már akkor nagyon rossz volt mikor a mentő elvitte mert hiszen akkor már tudtam nem lesz jó vége. Igazából nagyon sok helyre vele mentem, segített tanulásban, és sok mindenben biztatott. Eleinte nem volt ilyen rossz, most hogy eltelt ez a 2 hónap most kezd jobban negatív hatással lenni rám. És mikor egyedül vagyok mindig eszembe jut hogy már nincs itt. Hogyan tudnék tovább menni? Vagy aki volt ilyen helyzetben hogyan élte meg? Válaszokat előre is köszönöm!
2021. febr. 17. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Igazából idővel jobb lesz, kitartast!
2021. febr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Nekem már minden szülőm elhunyt. Legutóbb tavaly márciusban a nagymamám, aki a legközelebb állt hozzám.

Nem, hogy jobb lenne, egyre rosszabb... Az életörömöm gyakorlatilag eltűnt! Az öngyilkosság határán állok minden egyes nap... Majd lesz, ami lesz!

Nem kérek privát üzeneteket, köszi.

2021. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Apukám halt meg egy éve. Nagyon nagyon sokat gondolok rá még most is. Naponta többször és sokszor el is sírom magam. Olyan hihetetlen, hogy már nincs és, hogy már nem láthatom és nem hallhatom a hangját. Sajnos erre csak az idő és az elfogadás hoz enyhülést. Részvétem
2021. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyász nehéz. Adj időt magadnak, mert 2 hónap az nem sok. Nem véletlenül van a gyász év sem ...
2021. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 manly ***** válasza:
100%
Nekem már mindkét szülő és a testvérem is elmentek.Azt mondják az idő mindent begyógyít, de nem.Az ember előbb vagy utóbb rájön, h az idő semmit nem old meg.
2021. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Leírom az én kis sztorimat, kicsit hosszú lesz.

Nekem eddig meghalt két nagyszülőm, mamámmal én is nagyon közeli kapcsolatban voltam. 3 éve pedig anyumtól kellett elbúcsúznom.

Én azóta sokmindent átértékeltem.

Mamának boldog élete volt, és ez engem megnyugtat, hogy szép teljes életet élt, elfogadtam, hogy neki lejárt az idő. Beszélgettem vele annó sokat papáról (ő már korábban meghalt, nagyon szerették egymást), és a halálról is, ő azt mondta, hogy már nem fél tőle, és ha van valami a halál után, akkor reméli, hogy találkozik papával. Ez szerintem sokat hozzátett a jelenlegi gondolkodasomhoz, és hogy el tudjam fogadni magát a halál létezését.

Anyuval kicsit más volt a helyzet, ő rákban halt meg, és nagyon sokat szenvedett, főleg a végén. Tudtam, hogy mi fog történni, de nem akartam elhinni, és emellett volt bennem egy dac is, mivel ő nagy bagós volt, és tüdőrákot kapott, ezért őt hibáztattam, mert én már pici korom óta mondogattam neki, hogy szokjon le, gyűlöltem a cigit emiatt (akkor se rakta le, amikor kiderült, hogy rákos).

Majd az utolsó 1 évben, amikor nagyon leromlott az állapota, szembesültem a tudattal, és végig sírtam azt az időszakot. Nem akartam elveszíteni.

A halála után jutottam arra a meglátásra, hogy neki így már jobb, mert már nem szenved legalább.

Utána jött életem legüresebb és leghullámzóbb időszaka, persze inkább lefelé hullámzott. Magamra maradtam, egzisztenciális válságba kerültem, megijedtem attól, hogy "itt lettem hagyva" egyedül a világban, és saját magamért kell felelnem, senki más nem felel értem. Szerencsémre akkor már dolgoztam, de teljesen elvesztem, egyáltalán nem találtam a helyem a világban.

Így elvoltam egy darabig, kerestem önagam.

A társaságba járás felváltotta az eddigi antiszoc életem, és mindenféle önkárosító dolog fogyasztásába kezdtem (cigi, alkohol és egyebek..). Közben azt kérdeztem anyutól, mintha hallaná, hogy "látod anyu? Mit szólsz ehhez, hogy most én is cigizek? Remélem örülsz! ". Tudatalatt próbáltam bosszút állni, azért mert itt hagyott, mert ő sem törődött azzal, hogy nem vigyáz magára - akkor én miért törődjek saját magammal?

"Mostmár úgy sem számít, mit mondok".

Persze nem értem el semmit ezzel az önkárosító életmóddal, és sokszor még a figyelmemet sem tudta elterelni. Végig üresnek éreztem magam, és magányosnak, pedig heti többször jártam társaságba. Egy normális kapcsolat sem jött össze, úgyhogy maradtam az alkalmiaknál, ami csak tágította az űrt a... Lelkemben xD

Ebbe az egész helyzetbe annyira belefáradtam, a folyamatos szórakozás, kevés alvás, stressz es magány, azt hittem, hogy sose jövök ki belőle.

És ekkor megismertem egy srácot, akit nagyon megszerettem, és szép fokozatosan elkezdtem a dolgok értelmét meglátni. Ennek kb 1 éve, és a mai napig küzdök még ezzel, de már sokkal több motivációm van, mint akkor.

Sokat számít az idő, és az, hogyha van melletted valaki, aki támogat, és nem erzed magad egyedül.

2021. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám a mamám állt legközelebb az egész családból, sőt, igazából egyedül ő értett meg teljesen. Márciusban lesz fél éve, hogy elment, de nemigen változott semmi. Én nem vagyok sírós alapból sem, viszont szinte minden gondolatom körülötte forog. Hirtelen ment el, akart még élni. Mintha a lelkem fele meghalt volna, én pedig ezt csendben, enerváltan tűröm, mást nem tehetek. Bízom benne, hogy jó helyen van, és még találkozunk, csak most várnom kell. Túl sok megmagyarázhatatlan történés volt már az életemben ahhoz, hogy azt higgyem, a halál egyenlő azzal, hogy villany lekapcs, és annyi volt.
2021. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly szeptemberben halt meg anyu. Dátumra pontosan egy hónappal a születésnapja előtt. Rettenetes volt az első egy-két hónap, azt sem tudtam, mi van. Hirtelen át kellett vennem az egész háztartás vezetését (hála égnek, felnőtt vagyok már), mert gondoskodni kell apuról, aki hát... nem a házimunka tündére. Rengeteget sírtam, mert anyu nagyon közel állt hozzám, de sajnos nem lehet megváltoztatni a múltat. Borzalmas volt, mert hirtelen történt. Aznap még semmi baja nem volt, este meg rosszul lett és a mentősök minden jóindulata és segítő szándéka ellenére (másfél órát küzdöttek az életéért) nem tudták megmenteni. De az nyugtat, hogy úgy halt meg, ahogy szeretett volna; otthon, és nem volt magánál. Nem szenvedett, de akkor is végig kellett néznem, ami után egyszerűen sokkban voltam. Nem tudtam elhinni, hogy ott fekszik és többé nem kel fel. Sírni is csak másnap voltam képes, annyira sokkolt a dolog. Most már kezd jobb lenni, de még mindig borzalmasan hiányzik és nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe ez, vagy az, amit el akarnék mondani neki. De muszáj továbblépni, az élet nem áll meg sajnos, csak az emlékek maradnak.
2021. febr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Angel3000 ***** válasza:
100%
Kedves kérdezô! Egy nehéz idôszak! Nekem Édesanyàm ment el 3. hònapja! Beteg volt, màr jò pàr hònapja Kòrhàzban volt, nem tudott fel kellni sem, etettni kellett! Màr csak killòdàs volt neki, meg nekem is nehéz volt igy làtnom. Még mindig bennem van egy feszûltség,- gondolom idövel enyhûlni fog. Misét mondattan neki, temetése utàn a 40. napon!
2021. febr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Közhelyes, de majd az idő megoldja. Nekem 2 éve halt meg a nagymamám, ráadásul végignéztem, ott voltam mellette amíg kiért a mentő. Sokáig rémálmaim voltak. Az első pár hónap még hagyján, de az első évforduló volt kegyetlen szar. Akkor sokkal jobban hiányzott, mint az első héten vagy hónapban.


Most 2 év utàn jutottam el oda, hogy bár minden nap gondolok rá, de már nem vagyok szomorú. Valóban az idő segít.

2021. febr. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!