Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kerüljem el, hogy a...

Hogyan kerüljem el, hogy a kisfiam jobban szeresse majd az anyósom, mint édesanyám?

Figyelt kérdés
Nem provokatív a kérdés és leszögezném, hogy semmi probléma anyósommal,jóban vagyunk! A lényeg, hogy egy településen lakunk, sokat segít nekem a fiam születésétől fogva (nem tolakodik, mindig megkérdez), mert rugalmas a munkaideje(helyben melózik). Leviszi sétálni, hoz főtt kaját, dajkálja, amíg házimunkázok.... Fiam még csak 3 hónapos, de hiába laknak az én szüleim is közel(15km),dolgoznak,így max heti 1x látják. Anyósomra már most nevet, megismeri, simán elaltatja, amikor pedig anyuméknál ott aludtunk csak sírt, nem igazán sikerült nekik boldogulni vele. Látom anyumon, hogy rosszul esik neki, nyilván tudja ő is, hogy anyósom többet van vele, így valószínüleg hozzá jobban fog ragaszkodni, ha nagyobb lesz. Mit tehetnék, hogy a másik nagyszüleit is majd szeresse? Nekem fontos lenne, hogy ne húzzon egy oldalra sem, ugyanúgy imádják az én szüleim is, csak ugye ritkábban látják, most meg még rosszabb, hogy járvány van. Anyósomat már be is oltották... Minden nap video chatelünk a szüleimmel.
2021. márc. 4. 13:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
99%
Nem tudsz semmit sem tenni ez ellen. Sőt, ha anyukádék ugyanannyit látnák a fiadat, mint az anyósod, az sem lenne garancia arra, hogy ugyanúgy szeretné a őket. A gyerekek nem így működnek, nekik is megvan, hogy ki szimpatikusabb és ki kevésbé. Sok helyen jobban el van a gyerek az egyik nagyszülővel, mint a másikkal.
2021. márc. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk én vagyok az a nagyszülö, akit ritkán, pár hetente lát az unokánk, most 9 hónapos, ennek ellenére szivesebben van velem, mint a másik mamával, aki naponta többszor ott van vele, segít a lányomnak.

Szóval a gyerek választ, hogy kihez vonzódik jobban és nem attól függ, ki mennyit van vele.

2021. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Szeretni biztos szeretni fogja mindkettőt, jobban kötődni viszont ahhoz fog, aki többet foglalkozik vele.

Nekem is az egyik nagymamám Felvidéken élt, őt félévente 1x láttuk, de őt is szerettük és előre örültünk amikor jött. Mégis a pesti mamával közvetlenebb volt a viszonyunk, pedig nála simán előfordult, hogy a fenekünkre vert.

Mindezt úgy mesélem neked, hogy már én is nagymama vagyok.

Távol az unokáktól, mert átengedtem nekik a lakásom, hogy legyen hol élniük és én falura kényszerültem. Nehéz szívvel veszem tudomásul, hogy a másik mama a favorit, mert az mindennapos náluk, szinte "Hárman párban" él a fiatalokkal, de ha őket nem zavarja, nekem mindegy.

2021. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Szeretni fogja a masik nagyszulot is, nem ezen mulik. Egyebkent a szeretetet nem lehet eroltetni.

Nyilvanvaloan amig baba, addig sokszor lesz majd az, hogy sirni fog, ha szamara nem ismerost lat, ehhez szokj hozza es ne ess ketsegbe, eletkori sajatossag.

Egyebkent en csak par havonta lattam az egyik nagymamamat, mert messze laktak, azonban sokat nyaraltam naluk nyaron. Imadtam oket.

2021. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%
A gyerek azt fogja jobban szeretni, ha közel van, ha távol, akit az anyja szeret! Nem is kell az anyának szidnia a mamát, a gyerek pontosan veszi az adást.
2021. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
A szeretet nem versengés! Abszolút egészségtelen hozzáállás, hogy féltékeny vagy az anyósodra. Ha az anyósod normális, akkor úgy tekints rá, hogy az életed párjál választott kedvesed világra hozója és felnevelője. Örülj neki, hogy a gyereked boldog a társaságukban és viszont. Ettől még a te anyukádat is szeretni fogja, nem méricskéljük a szeretetet patikamérlegen.
2021. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk ez fordítva van. A sógornőméknél és nálunk is van baba (nekik előbb született pár hónappal). Ők közel laknak a nagyszülőkhöz, meg igazából annyira nincs kedvük a gyerekhez, úgyhogy kétnaponta lepasszolják egész délutánra a nagyszülőknek a babát kb. 1 hónapos kora óta. Mi heti egyszer tudunk pár órára menni, de néha az is kimarad valami miatt...


És sajnos úgy érezzük, látjuk mi is, hogy a másik unokához sokkal, jobban kötődnek, hiszen mindig együtt vannak, a miénk csak "második"... Ha két hétig nem látják, hát nem látják, azért ők nem feltétlenül jönnek el megnézni, pedig kocsival 20 perc ide az út... :/ Nekem nincs kocsim, azért se tudom gyakrabban vinni a babát, a férjem használja munkába.

2021. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Bízd rá a gyerekedre a döntést majd, ő dönti el, ki szeretni valóbb neki.Én pl. a "messzi-nagyit" jobban szerettem, közelebb éreztem magamhoz, mint a naponta látottat. Egészen más volt a személyiségük, ez a meghatározó.
2021. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
24%

Tudom, hogy alapvetően nem szabadna arról írni, hogy kit miért szeretünk jobban, de itt vannak tények az én életemből:


X nagyszüleim mindig irigykedtem Y nagyszüleimre, mert azok sokkal többet voltak velem. Én Yékat jobban is szerettem/szeretem, mivel sokat játszottunk, míg X-ék pénzel akarták kompenzálni a törődés hiányát. Utáltam magam, amikor felismertem, hogy Y-ék temetésén százszor annyira sírtam és gyászoltam mint X-ékén, de egyszerűen a törődés sokat dobott és ezért kell elfogadd, hogy anyósod aki éjt nappallá téve törődne a csemetéddel igenis mélyebb kapcsolatot tud majd ápolni.


De hogy ne keserítselek el. Van az első unokatesóm, akivel Y nagyszülő közös. Neki nyilván anyai ágról van egy Z nagymamája akivel hetente kellett kötelezően tartsa a kapcsolatot, mert anyagilag függtek tőle az anyjával - elvált szülők. Épp ezért Y-ékkal csak évi egyszer találkozott, mivel külföldről van szó alapvetően. Egyszer megkérdeztem az unokatesóm, hogy amúgy jobb a kapcsolata Z nagyival, mint a közösékkel. Erre pedig határozottan azt felelte, hogy utálja Z nagyit, mert terrorba tartja, és legszívesebben örökké Y-nal lenne. Tehát a távolság, kötődés és törődés mindenhol másképp veszi ki magát.

2021. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, milyen mértékegységben tudod mérni a szeretést...????


Vagy hogy tudod összehasonlítani, hogy kit szeret jobban?


Máshogy fogja szeretni - mint ahogy a többgyerekes szülők is másképp szeretik egyik v. másik gyereküket.

2021. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!