Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Édesanyám túlzottan szereti...

Édesanyám túlzottan szereti mamát.Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Édesanyám túlzottan szereti mamát, szinte behódol neki.Ha a mama hív, kell neki valami, akkor mindent félre kell dobni és rohanni hozzá.Ha a mama azt mondja, hogy a kedvenc színe a kék, akkor következő alkalommal kékbe megy, mert kedveskedni kötelező neki. Természetesen nagyi ezt ki is használja, elvégre ezért nevelte bele anyuba. Rendszeresen hívatlanul állít be, nem szól semmit előtte és dobjunk félre mindent, mert ő méltóztatott eljönni. Órákig ott kell mellette ülnöm, még akkor is, ha hozzám egy szót sem szólnak, mert így illik .Vasárnap voltunk nála, tegnap megint eljött, mikor otthon voltam egyedül, mert olyan rég látott már... Kérdeztem anyát, hogy minek jött, hát le sem írom , hogy milyen fejmosást kaptam. Jött a sírás anyámtól, hogy én biztos nem szeretem a mamát, azért kérdezek ilyeneket. Telefon is van naponta, minimum 30 percet beszélnek ketten. A legrosszabb mikor anya megemlít neki valamit, hogy például én elmentem ruhát vásárolni és akkor oda kell adnia a telefont nekem, hogy mama kikérdezhessen (merre voltam,kivel,miért,mit vettem,miért azt vettem).Hogyan tudok elmenekülni ez elől ? Teljesen kikészít, nem értem, hogy miért kell ennyire beleszólni mindenbe. Falun lakik egyébként, ott a barátnőivel is ilyen. A szomszédokról is mindent tudni akar, képes leskelődni is. Azt mondja egyedül van, pedig ott van nagypapa is, de őt is elnyomja. Kb.megszólalni nem lehet mellette.

2020. jún. 30. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Apukáddal mi a szitu? Hány éves vagy?
2020. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Szóval van egy szerető, érdeklődő, magától is fél kereső mamád, akit a lánya, édesanyád nagyon szeret és kedveskedni akár neki.

Bele ne halj!!!!!!!

Tudod nem el örökké, anyukád valószínűleg ezzel tisztában van és ki a k arha haszmalnji az időt, amit még vele tölthet. Napi beszélgetések a saját anyjával.. Azta... Mondjuk ha ilyen hisztis, nyavogó gyerekem lenne, mint te, én is inkabb anyámmal akarnek lenni.

2020. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Borzalom, hogy anyád szeretni meri a saját anyját. Nem is értem, hogy képzel iylet. Az meg különösen felháborító, hogy te is erdekled a nagyanyadat.
2020. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Jó, ez már sok.
2020. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Anyudnak és mamadnak is mond meg, hogy neked ez sok. Látogasd, beszélgess bele de ne ilyen gyakran. Ha pedig megsortődnek akkor is maradj normális,de tarts magad a hatarokhoz.
2020. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Anya elvált apától kb.6 éve. Mama miatt természetesen, ő bíztatta és hívogatta állandóan meg a fejét tömte hülyeségekkel pl.hogy megcsalja őt (kitalált egy olyan sztorit, hogy nem futni ment aznap este, hanem a nőjéhez és ő látta ,ez nem volt igaz, mert apával futottam akkor ).Mamának hitt és nem apának. Jöttek a veszekedések stb. aztán elváltak. Azóta apa nem nagyon mer eljönni ide. Kérdeztem,hogy nem akar-e elvinni innen, de akkor megint bíróságra kéne járkálni meg anya is bekattanna és őszintén fél ,mert kitudja miket fognak hazudozni legközelebb (anya is szokott apáról, legutóbb azt, hogy nem küldött semmit születésnapomra, mert biztos nem kíváncsi rám, pedig küldött, csak kidobta, mert nem akarja, hogy kötődjek hozzá).

Én nem gondolom, hogy ez szeretet és érdeklődés. Inkább behálózni akar minket, vagyis engem, kb.uralkodni akar mások felett. Szerintem ez nem egészséges.

2020. jún. 30. 14:18
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Nálunk anyukám nem tartja a kapcsolatot az anyukájával mert anno teljesen kihasnzálta, amig otthon lakott elszedte a pénzét, ha hiányzott belőle egy forint is, akkor lekurvázta stb. szóval nincs jó viszony, hozzánk nem is jön, nem láttam vagy 15-20 éve, nem érdekeljük

25L

2020. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 K4zyG válasza:
66%
Szia. Elég elszomorító és kétségbeejtő a helyzet.Kedves mamának nagy belső félelmei vannak hogy nem érdeklődnek utána, nem szeretik olyan szinten hogy mások életét teszi tönkre. Szerintem akit szeretünk azt hadjuk felnőni és elengedni élje a saját életét. Itt a mama lelkileg elnyomja az egész családot a lánya házasságát tönkre tette valamint anyukádat is félelembe tartja, befolyásolja és így ő is ugyan olyan lesz a végén mint a mama hiszen már a férjét elüldözte és téged sem fog elengedni. Minden képen higadt kommunikációval kell kezdeni anyukád felé utána is kell járnod az ilyen pszichológiai jellemzőknek hogy felismerd mivel állsz szemben(google), el kell mondanod anyukádnak a te érzéseid és félelmeid hogy ha ő is ilyeneket csinál kidobja az ajándékod akkor el fogtok távolodni egymástól. Ha nem érsz vele semmit apukádtól kell segítséget kérni és a végén hozzá kell költöznöd ha nem hat a szép beszéd. De a legfontosabb készülj fel olvass utána a témának és egyre jobban tisztán látsz mi folyik körülötted. Kitartást kívánok és sok sikert a te életed ne más befolyásolja.
2020. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%
Anyád szereti az anyját. Pfúj, köpjük szembe! Hát milyen világban élünk????
2020. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
ez nem szeretet, hanem anyakomplexus
2020. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!