Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kerüljem el, hogy a...

Hogyan kerüljem el, hogy a kisfiam jobban szeresse majd az anyósom, mint édesanyám?

Figyelt kérdés
Nem provokatív a kérdés és leszögezném, hogy semmi probléma anyósommal,jóban vagyunk! A lényeg, hogy egy településen lakunk, sokat segít nekem a fiam születésétől fogva (nem tolakodik, mindig megkérdez), mert rugalmas a munkaideje(helyben melózik). Leviszi sétálni, hoz főtt kaját, dajkálja, amíg házimunkázok.... Fiam még csak 3 hónapos, de hiába laknak az én szüleim is közel(15km),dolgoznak,így max heti 1x látják. Anyósomra már most nevet, megismeri, simán elaltatja, amikor pedig anyuméknál ott aludtunk csak sírt, nem igazán sikerült nekik boldogulni vele. Látom anyumon, hogy rosszul esik neki, nyilván tudja ő is, hogy anyósom többet van vele, így valószínüleg hozzá jobban fog ragaszkodni, ha nagyobb lesz. Mit tehetnék, hogy a másik nagyszüleit is majd szeresse? Nekem fontos lenne, hogy ne húzzon egy oldalra sem, ugyanúgy imádják az én szüleim is, csak ugye ritkábban látják, most meg még rosszabb, hogy járvány van. Anyósomat már be is oltották... Minden nap video chatelünk a szüleimmel.
2021. márc. 4. 13:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10%
Meselj neki gyakran anyos vicceket.
2021. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Miért akarod kontrollálni, hogy kit szeressen jobban? Ha majd felfogja hogy ilyen dolgokon sakkozol, téged nem fog szeretni.
2021. márc. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha már most ennyire rágörcsölsz arra, hogy kihez hogy viszonyul a gyerek, akkor elég nehéz életetek lesz. Anyukád viselje el, hogy ez a szitu, egy gyerek nem arra való, hogy a nagyszülei jól érezzék magukat. Te pedig tényleg lazulj le egy kicsit jobban, mert így a gyerek is azt fogja elsajátítani, hogy a család, az az, ahol rettegünk, hogy ki sértődik meg már megint, mert nem szerettük eléggé.
2021. márc. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd azt a gyereket had szeresse akit ő szeretni akar. Egyébként csak 3 hónapos. Ilyenkor még alig fog fel valamit. Anyudat még nem ismeri meg. Később ez változni fog.

Versengést meg ne csináljatok belőle légyszi. Az csak árt mindenkinek.

2021. márc. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
64%
Amíg kicsi voltam az anyai nagyim velünk élt, ő vigyázott ránk amíg a szüleink dolgoztak. Az apai nagyim főleg csak családi összejöveteleken láttam. Szeretem mindkettejüket de az anyai nagyimhoz sokkal jobban kötődök, szerintem ez természetes, ha az egyikőjükkel sokkal többet van a gyerek
2021. márc. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
26%
Egyszerűen megoldható. Főzz mindig te, vidd sétálni te a kicsit, foglalkozz vele te. A leírásod alapján sok mindent rábízol a nagyira. Akkor természetes, hogy a gyerek hozzá vonzódik jobban. Még az is megeshet, hogy nálad is jobban fogja szeretni. Csináld te a dolgokat, akkor a nagyi ak kevesebbet kell mennie hozzátok. Egyáltalán ez nem meg terhelő a mamának? Mármint, hogy körbe ugrál benneteket?
2021. márc. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
7%

Nincs mit tenni. Az élet közbeszól.

Tégy meg mindent, hogy közel tartsd őket, a többit megoldja a sors.

2021. márc. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

A szeretet mértéke - akármennyire is ez lenne a társadalmi elvárás - a legritkábban egyenlő a különböző személyek iránt.

Ahogy például az a nagyanyám, aki napi több órában vigyázott ránk, amíg a szüleink dolgoztak, engem nem kifejezetten szeretett, a tesómat viszont nagyon. Természetesen ellenséges viselkedése miatt én sem szerettem őt, sokkal jobban bejött az a nagyi, aki messze volt tőlünk, de amikor vele voltunk, az maga volt a Kánaán és ő nem tett köztünk különbséget.

2021. márc. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!